Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заградовка ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 11/171 шешімі
Ескерту. 01.01.2024 бастап қолданысқа еңгізіледі - осы шешімнің 7-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 9-1-бабына, 75-бабы 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-7-тармағына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заградовка ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті сәйкесінше 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 250 701,9 мың теңге:
салықтық түсімдер - 7 584,8 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 4 700 мың теңге;
трансферттер түсімі - 238 395,9 мың теңге;
2) шығындар - 251 070 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 368,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 368,1 мың теңге:
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 368,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 01.03.2024 № 14/207 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.07.2024 № 18/273 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.09.2024 № 20/303 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
1-1. Заградовка ауылдық округінің 2024 жылға арналған бюджетінде қаржы жылының басында қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен 2023 қаржы жылында облыстық бюджеттен 0,1 мың теңге сомасында, аудандық бюджеттен 0,3 мың теңге сомасында бөлінген пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару 4-қосымшаға сәйкес қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 1-1-тармақпен толықтырылды – Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 01.03.2024 № 14/207 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1-2. Заградовка ауылдық округінің бюджетінде қаржы жылының басына қалыптасқан қаражаттың бос қалдықтары есебінен шығыстар 4-қосымшаға сәйкес қарастырылсын.

Об утверждении бюджета Заградовского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2023 года № 11/171
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2024 в соответствии с пунктом 7 настоящего решения.
В соответствии со статьей 9-1, с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, с пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Заградовского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы - 250 701,9 тысяч тенге:
налоговые поступления - 7 584,8 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 4 700 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 238 395,9 тысяч тенге;
2) затраты - 251 070 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 368,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 368,1 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 368,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 01.03.2024 № 14/207 (вводится в действие с 01.01.2024); от 05.07.2024 № 18/273 (вводится в действие с 01.01.2024); от 17.09.2024 № 20/303 (вводится в действие с 01.01.2024).
1-1. Предусмотреть в бюджете Заградовского сельского округа на 2024 года расходы за счет свободных остатков бюджетных средств сложившихся на начало финансового года возвратом неиспользованных трансфертов выделенных в 2023 финансовом году из областного бюджета в сумме 0,1 тысяч тенге, из районного бюджета в сумме 0,3 тысяч тенге, согласно приложению 4.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-1 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 01.03.2024 № 14/207 (вводится в действие с 01.01.2024).
1-2. Предусмотреть в бюджете Заградовского сельского округа расходы за счет свободных остатков бюджетных средств сложившихся на начало финансового года, согласно приложению 4.

Ескерту. Шешім 1-2-тармақпен толықтырылды – Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 01.03.2024 № 14/207 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Заградовка ауылдық округінің 2024 жылға арналған бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 52-1-бабына сәйкес құрылатындығы белгіленсін.
3. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заградовка ауылдық округінің 2024 жылға арналған бюджетінде республикалық бюджеттен берілетін нысаналы ағымдағы трансферттердің көлемдері көзделсін, соның ішінде:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмысшыларының жалақысын арттыруға.
Аталған трансферттерді республикалық бюджеттен бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Заградовка ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заградовка ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.
4. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заградовка ауылдық округінің 2024 жылға арналған бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін нысаналы ағымдағы трансферттердің көлемдері қарастырылсын, соның ішінде:
Есіл ауданы Заградовка ауылдық округінің Заградовка ауылындағы ауылішілік жолдарды орташа жөндеуге.
Аталған трансферттерді облыстық бюджеттен бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Заградовка ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заградовка ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.
5. 2024 жылға аудандық бюджеттен Заградовка ауылдық округінің бюджетіне бюджеттік субвенциялар көлемі 18 345 мың теңге сомасында көзделсін.
Аталған трансферттерді аудандық бюджеттен бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Заградовка ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заградовка ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.
6. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заградовка ауылдық округінің 2024 жылға арналған бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі көзделсін, оның ішінде:
еңбекақы төлеу қорына;
ағымдағы шығындарға.
Аталған трансферттерді аудандық бюджеттен бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Заградовка ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заградовка ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.

Сноска. Решение дополнено пунктом 1-2 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 01.03.2024 № 14/207 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Установить, что доходы бюджета Заградовского сельского округа на 2024 год формируются в соответствии со статьей 52-1 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан.
3. Предусмотреть в бюджете Заградовского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2024 год объемы целевых текущих трансфертов, передаваемых из республиканского бюджета, в том числе:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.
Распределение указанных трансфертов из республиканского бюджета определяется решением акима Заградовского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Заградовского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы".
4. Предусмотреть в бюджете Заградовского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2024 год объемы целевых текущих трансфертов, передаваемых из областного бюджета, в том числе:
на средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Заградовка Заградовского сельского округа Есильского района.
Распределение указанных трансфертов из областного бюджета определяется решением акима Заградовского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Заградовского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы".
5. Предусмотреть на 2024 год объемы бюджетных субвенций из районного бюджета бюджету Заградовского сельского округа в сумме 18 345 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов из районного бюджета определяется решением акима Заградовского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Заградовского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы".
6. Предусмотреть в бюджете Заградовского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2024 год объемы целевых текущих трансфертов, передаваемых из районного бюджета, в том числе:
на фонд оплаты труда;
на текущие расходы.
Распределение указанных трансфертов из районного бюджета определяется решением акима Заградовского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Заградовского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы".

7. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы
мәслихатының төрағасы
Е. Тұтқышев
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының
2023 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 11/171 шешіміне
1-қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заградовка ауылдық округінің 2024 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 01.03.2024 № 14/207 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.07.2024 № 18/273 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.09.2024 № 20/303 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы
(мың теңге)

7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата Есильского района
Северо-Казахстанской области
Е. Туткушев
Приложение 1
к решению маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
от 27 декабря 2023 года № 11/171
Бюджет Заградовского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2024 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 01.03.2024 № 14/207 (вводится в действие с 01.01.2024); от 05.07.2024 № 18/273 (вводится в действие с 01.01.2024); от 17.09.2024 № 20/303 (вводится в действие с 01.01.2024).
Категория
Класс
подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге)