Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Ильинка ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 11/173 шешімі
Ескерту. 01.01.2024 бастап қолданысқа еңгізіледі - осы шешімнің 7-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 9-1-бабына, 75-бабы 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-7-тармағына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Ильинка ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті сәйкесінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 285 631,6 мың теңге:
салықтық түсімдер - 9 010 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
трансферттер түсімі - 276 621,6 мың теңге;
2) шығындар - 285 747,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 115,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 115,7 мың теңге:
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 115,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 01.03.2024 № 14/209 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.08.2024 № 19/291 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.10.2024 № 21/311 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
1-1. Ильинка ауылдық округінің бюджетінде 2024 жылға қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен шығыстар аудандық бюджеттен 0,4 мың теңге сомасында бөлінген нысаналы трансферттерді қайтару 4-қосымшаға сәйкес қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 1-1-тармақпен толықтырылды – Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 01.03.2024 № 14/209 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1-2. Ильинка ауылдық округінің бюджетінде қаржы жылының басында қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен шығыстар 4-қосымшаға сәйкес қарастырылсын.

Об утверждении бюджета Ильинского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2023 года № 11/173
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2024 в соответствии с пунктом 7 настоящего решения.
В соответствии со статьей 9-1, с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Ильинского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы - 285 631,6 тысяч тенге:
налоговые поступления - 9 010 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 276 621,6 тысяч тенге;
2) затраты - 285 747,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 115,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 115,7 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 115,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 01.03.2024 № 14/209 (вводится в действие с 01.01.2024); от 27.08.2024 № 19/291 (вводится в действие с 01.01.2024); от 08.10.2024 № 21/311 (вводится в действие с 01.01.2024).
1-1. Предусмотреть в бюджете Ильинского сельского округа на 2024 год расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года возврат неиспользованных целевых трансфертов выделенных в 2023 финансовом году из районного бюджета в сумме 0,4 тысяч тенге, согласно приложению 4.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-1 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 01.03.2024 № 14/209 (вводится в действие с 01.01.2024).
1-2. Предусмотреть в бюджете Ильинского сельского округа расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года, согласно приложению 4.

Ескерту. Шешім 1-2-тармақпен толықтырылды – Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 01.03.2024 № 14/209 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Ильинка ауылдық округінің 2024 жылға арналған бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 52-1-бабына сәйкес құрылатындығы белгіленсін.
3. 2024 жылға аудандық бюджеттен Ильинка ауылдық округінің бюджетіне берілетін трансферттер (субвенциялар) көлемі 12 000 мың теңге сомасында көзделсін.
4. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Ильинка ауылдық округінің 2024 жылға арналған бюджетінде республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімі көзделсін, соның ішінде:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға.
Аталған нысаналы трансферттерді республикалық бюджеттен бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Ильинка ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Ильинка ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.
5. Ильинка ауылдық округінің 2024 жылға арналған бюджетінде облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімі көзделсін, оның ішінде:
1) "Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға, соның ішінде:
Есіл ауданы Ильинка ауылдық округінің Ильинка ауылындағы кентішілік жолдарды орташа жөндеуге.
Аталған нысаналы трансферттерді облыстық бюджеттен бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Ильинка ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Ильинка ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.
6. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Ильинка ауылдық округінің 2024 жылға арналған бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі көзделсін, соның ішінде:
еңбекақы төлеу қоры;
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру;
елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру;
Ильинка ауылдық округі Александровка ауылындағы ауылішілік жолдарды орташа жөндеуге сараптама жүргізу.
Аталған нысаналы трансферттерді аудандық бюджеттен бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Ильинка ауылдық округі әкімінің "Есіл ауданы мәслихатының "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Ильинка ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" шешімін іске асыру туралы" шешімімен айқындалады.

Сноска. Решение дополнено пунктом 1-2 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 01.03.2024 № 14/209 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Установить, что доходы бюджета Ильинского сельского округа на 2024 год формируются в соответствии со статьей 52-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан.
3. Предусмотреть на 2024 год объемы трансфертов (субвенций), из районного бюджета, бюджету Ильинского сельского округа в сумме 12 000 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в бюджете Ильинского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2024 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.
Распределение указанных целевых трансфертов из республиканского бюджета определяется решением акима Ильинского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Ильинского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы".
5. Предусмотреть в бюджете Ильинского сельского округа на 2024 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета, в том числе:
1) на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі", в том числе:
на средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Ильинка Ильинского сельского округа Есильского района.
Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется решением акима Ильинского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Ильинского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026годы".
6. Предусмотреть в бюджете Ильинского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2024 год объемы целевых текущих трансфертов передаваемых из районного бюджета, в том числе:
фонд оплаты труда;
освещение улиц в населенных пунктах;
благоустройство и озеленение населенных пунктов;
на проведение экспертизы на средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Александровка Ильинского сельского округа.
Распределение указанных целевых трансфертов из районного бюджета определяется решением акима Ильинского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Ильинского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы".

7. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы
мәслихатының төрағасы
Е. Тұтқышев
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының
2023 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 11/173 шешіміне
1-қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Ильинка ауылдық округінің 2024 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 01.03.2024 № 14/209 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.08.2024 № 19/291 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.10.2024 № 21/311 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы
(мың теңге)

7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата Есильского района
Северо-Казахстанской области
Е. Туткушев
Приложение 1
к решению маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
от 27 декабря 2023 года № 11/173
Бюджет Ильинского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2024 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 01.03.2024 № 14/209 (вводится в действие с 01.01.2024); от 27.08.2024 № 19/291 (вводится в действие с 01.01.2024); от 08.10.2024 № 21/311 (вводится в действие с 01.01.2024).
Категория
Класс
подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге)