Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Николаевка ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 11/175 шешімі
Ескерту. 01.01.2024 бастап қолданысқа еңгізіледі - осы шешімнің 5-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1-бабына, 75-бабы 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 2-7-тармағына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Николаевка ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті сәйкесінше 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 67 729 мың теңге:
салықтық түсімдер - 8 044 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 3 535 мың теңге;
трансферттер түсімі - 56 150 мың теңге;
2) шығындар - 69 676,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 1 947,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 1 947,3 мың теңге:
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 1 947,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 01.03.2024 № 14/211 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.07.2024 № 18/276 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.08.2024 № 19/292 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.10.2024 № 21/313 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
1-1 Николаевка ауылдық округінің 2024 жылға арналған бюджетінде қаржы жылының басында қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен 2023 қаржы жылында облыстық бюджеттен 0,1 мың теңге сомасында, аудандық бюджеттен 0,2 мың теңге сомасында бөлінген пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару 4-қосымшаға сәйкес қарастырылсын.";
Ескерту. Шешім 1-1-тармақпен толықтырылды – Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 01.03.2024 № 14/211 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1-2. Николаевка ауылдық округі бюджетінің қаржы жылының басына қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен шығыстар 4-қосымшаға сәйкес қарастырылсын.

Об утверждении бюджета Николаевского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2023 года № 11/175
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2024 в соответствии с пунктом 5 настоящего решения.
В соответствии со статьей 9-1, с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Елецкого сельского округа Айыртауского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1)доходы - 67 729 тысяч тенге:
налоговые поступления - 8 044 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 3 535 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 56 150 тысяч тенге;
2)затраты - 69 676,3 тысяч тенге;
3)чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 1 947,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 1 947,3 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 1 947,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 01.03.2024 № 14/211 (вводится в действие с 01.01.2024); от 05.07.2024 № 18/276 (вводится в действие с 01.01.2024); от 27.08.2024 № 19/292 (вводится в действие с 01.01.2024); от 08.10.2024 № 21/313 (вводится в действие с 01.01.2024).
1-1. Предусмотреть в бюджете Николаевского сельского округа на 2024 год расходы за счет свободных остатков бюджетных средств сложившихся на начало финансового года возврат неиспользованных целевых трансфертов выделенных в 2023 финансовом году из областного бюджета в сумме 0,1 тысяч тенге, из районного бюджета в сумме 0,2 тысяч тенге, согласно приложению 4.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-1 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 01.03.2024 № 14/211 (вводится в действие с 01.01.2024).
1-2. Предусмотреть в бюджете Николаевского сельского округа расходы за счет свободных остатков бюджетных средств сложивщихся на начало финансового года, согласно приложению 4.

Ескерту. Шешім 1-2-тармақпен толықтырылды – Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 01.03.2024 № 14/211 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Николаевка ауылдық округінің 2024 жылға арналған бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 52-1-бабына сәйкес құрылатындығы белгіленсін.
3. 2024 жылға аудандық бюджеттен Николаевка ауылдық округінің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі 16 341 мың теңге сомасында көзделсін.
3-1. Николаевка ауылдық округінің 2024 жылға арналған бюджетінде облыстық бюджеттен бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі көзделсін, оның ішінде:
Николаевка ауылындағы мәдени-демалыс орталығын ұстауға;
Есіл ауданындағы елді мекендерінде қар шығару.
Облыстық бюджеттен көрсетілген нысаналы трансферттерді бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Николаевка ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы "Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Николаевка ауылдық округінің әкімінің шешімімен анықталады.
Ескерту. Шешім 3-1-тармақпен толықтырылды – Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 01.03.2024 № 14/211 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. Николаевка ауылдық округінің 2024 жылға арналған бюджетінде аудандық бюджеттен бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі көзделсін, соның ішінде:
еңбекақы төлеу қорына;
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға;
Николаевка ауылдық округінің мәдени-демалыс орталығы үшін жиһаз және тауар-материалдық құндылықтар сатып алуға.
Аудандық бюджеттен көрсетілген нысаналы трансферттерді бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Николаевка ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы "Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Николаевка ауылдық округінің әкімінің шешімімен анықталады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 01.03.2024 № 14/211 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы
мәслихатының төрағасы
Е. Тұтқышев
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының
2023 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 11/175 шешіміне
1-қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Николаевка ауылдық округінің 2024 жылға арналған бюджеті

Сноска. Решение дополнено пунктом 1-2 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 01.03.2024 № 14/211 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Установить, что доходы бюджета Николаевского сельского округа на 2024 год формируются в соответствии со статьей 52-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан.
3. Предусмотреть на 2024 год объемы бюджетных субвенций из районного бюджета бюджету Николаевского сельского округа в сумме 16 341 тысяч тенге.
3-1. Предусмотреть в бюджете Николаевского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2024 год объемы целевых трансфертов выделенных из областного бюджета:
на содержание культурно-досугового центра в селе Николаевка;
на вывоз снега из населенных пунктов Есильского района.
Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется решением акима Николаевского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Николаевского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 01.03.2024 № 14/211 (вводится в действие с 01.01.2024).
4. Предусмотреть в бюджете Николаевского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2024 год объемы целевых трансфертов выделенных из районного бюджета:
на фонд оплаты труда;
на освещение улиц населенных пунктах;
на приобретение мебели и товарно-материальных ценностей для культурно-досугового центра в селе Николаевка.
Распределение указанных целевых трансфертов из районного бюджета определяется решением акима Николаевского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района" Об утверждении бюджета Николаевского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 01.03.2024 № 14/211 (вводится в действие с 01.01.2024).
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата Есильского района
Северо-Казахстанской области
Е. Туткушев
Приложение 1
к решению маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
от 27 декабря 2023 года № 11/175
Бюджет Николаевского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2024 год

Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 01.03.2024 № 14/211 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.07.2024 № 18/276 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.08.2024 № 19/292 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.10.2024 № 21/313 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы
(мың теңге)
1) Кірістер
67 729
1
Салықтық түсімдер

Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 01.03.2024 № 14/211 (вводится в действие с 01.01.2024); от 05.07.2024 № 18/276 (вводится в действие с 01.01.2024); от 27.08.2024 № 19/292 (вводится в действие с 01.01.2024); от 08.10.2024 № 21/313 (вводится в действие с 01.01.2024).
Категория
Класс
подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
1) Доходы
67 729
1
Налоговые поступления