Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Петровка ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 11/176 шешімі
Ескерту. 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімінің 6-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 9-1-бабына, 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-7-тармағына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Петровка ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті сәйкесінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 360 363,4 мың теңге:
салықтық түсімдер - 337 377,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
трансферттер түсімі - 20 292 мың теңге;
2) шығындар - 365 211,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 4 847,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 4 847,7 мың теңге:
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 4 847,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 01.03.2024 № 14/212 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.04.2024 № 15/241 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.05.2024 № 16/248 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.08.2024 № 19/293 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.09.2024 № 20/304 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 25.11.2024 № 22/335 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 24.12.2024 № 23/351 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1-1. Петровка ауылдық округінің бюджетінде қаржы жылының басында қалыптасқан қаражаттың бос қалдықтары есебінен ауылдық округ бюджетінде шығыстар 4-қосымшаға сәйкес қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 1-1-тармақпен толықтырылды – Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 01.03.2024 № 14/212 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Петровка ауылдық округінің 2024 жылға арналған бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 52-1-бабына сәйкес құрылатындығы белгіленсін.

Об утверждении бюджета Петровского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2023 года № 11/176
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2024 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения
В соответствии со статьей 9-1, с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Петровского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы - 360 363,4 тысяч тенге:
налоговым поступлениям - 337 377,9 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 20 292 тысяч тенге;
2) затраты - 365 211,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 4 847,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 4 847,7 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 4 847,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решений маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 01.03.2024 № 14/212 (вводится в действие с 01.01.2024); от 23.04.2024 № 15/241 (вводится в действие с 01.01.2024); от 23.05.2024 № 16/248 (вводится в действие с 01.01.2024); от 27.08.2024 № 19/293 (вводится в действие с 01.01.2024); от 17.09.2024 № 20/304 (вводится в действие с 01.01.2024); от 25.11.2024 № 22/335 (вводится в действие с 01.01.2024); от 24.12.2024 № 23/351 (вводится в действие с 01.01.2024).
1-1. Предусмотреть в бюджете Петровского сельского округа расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года согласно приложению 4.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-1 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 01.03.2024 № 14/212 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Установить, что доходы бюджета Петровского сельского округа на 2024 год формируются в соответствии со статьей 52-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан.

3. 2024 жылға аудандық бюджеттен Петровка ауылдық округінің бюджетіне бюджеттік субвенциялар көлемі 15 337 мың теңге сомасында көзделсін.
4. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Петровка ауылдық округінің 2024 жылға арналған бюджетінде республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемдері көзделсін, соның ішінде:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмысшыларының жалақысын арттыруға.
Аталған нысаналы трансферттерді республикалық бюджеттен бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Петровка ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Петровка ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.
5. 2024 жылға Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Петровка ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі көзделсін, соның ішінде:
еңбекақы төлеу қорына және ағымдағы шығындарға;
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға.

3. Предусмотреть на 2024 год объемы бюджетных субвенций, из районного бюджета бюджету Петровского сельского округа в сумме 15 337 тысяч тенге.
4. Предусмотреть на 2024 год объемы целевых текущих трансфертов, выделенных из республиканского бюджета бюджету Петровского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области, в том числе:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.
Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется решением акима Петровского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Волошинского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы".
5. Предусмотреть на 2024 год объемы целевых текущих трансфертов, выделенных из районного бюджета бюджету Петровского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области, в том числе:
на фонд оплаты труда и текущие расходы;
на освещение улиц в населенных пунктах.

Аталған трансферттерді аудандық бюджеттен бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Петровка ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Петровка ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.
6. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының төрағасы Е. Тұтқышев
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының
2023 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 11/176 шешіміне
1-қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Петровка ауылдық округінің 2024 жылға арналған бюджеті

Распределение указанных целевых трансфертов из районного бюджета определяется решением акима Петровского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Тарангульского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы".
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области Е. Туткушев
Приложение 1
к решению маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
от 27 декабря 2023 года № 11/176
Бюджет Петровского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2024 год

Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 01.03.2024 № 14/212 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.04.2024 № 15/241 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.05.2024 № 16/248 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.08.2024 № 19/293 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.09.2024 № 20/304 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 25.11.2024 № 22/335 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 24.12.2024 № 23/351 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сыныбы
Кіші сынып
Аталуы
Сомасы (мың теңге)

Сноска. Приложение 1 в редакции решений маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 01.03.2024 № 14/212 (вводится в действие с 01.01.2024); от 23.04.2024 № 15/241 (вводится в действие с 01.01.2024); от 23.05.2024 № 16/248 (вводится в действие с 01.01.2024) ; от 27.08.2024 № 19/293 (вводится в действие с 01.01.2024); от 17.09.2024 № 20/304 (вводится в действие с 01.01.2024); от 25.11.2024 № 22/335 (вводится в действие с 01.01.2024); от 24.12.2024 № 23/351 (вводится в действие с 01.01.2024).
Категория
Класс
подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге)