Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Покровка ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2018 жылғы 27 желтоқсандағы № 11/177 шешімі
Ескерту. 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімінің 6-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 9-1-бабына, 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-7-тармағына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Покровка селолық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 51 094 мың теңге:
салықтық түсімдер - 11 702 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
трансферттер түсімі - 39 392 мың теңге;
2) шығындар - 53 617,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 2 523,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 2 523,6 мың теңге:
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 2 523,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 01.03.2024 № 14/213 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.07.2024 № 18/277 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.08.2024 № 19/294 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
1-1. Покровка ауылдық округінің 2024 жылға арналған бюджетінде қаржы жылының басында қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен аудандық бюджеттен 2023 қаржы жылында 0,8 мың теңге сомасында бөлінген пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару 4-қосымшаға сәйкес қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 1-1-тармақпен толықтырылды – Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 01.03.2024 № 14/213 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1-2. Қаржы жылының басында қалыптасқан қаражаттың бос қалдықтары есебінен ауылдық округ бюджетінде шығыстар 4-қосымшаға сәйкес қарастырылсын.

Об утверждении бюджета Покровского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2023 года № 11/177
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2024 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии со статьей 9-1, с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Покровского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы - 51 094 тысяч тенге:
налоговые поступления - 11 702 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 39 392 тысяч тенге;
2) затраты - 53 617,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 2 523,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 2 523,6 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 2 523,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 01.03.2024 № 14/213 (вводится в действие с 01.01.2024); от 05.07.2024 № 18/277 (вводится в действие с 01.01.2024); от 27.08.2024 № 19/294 (вводится в действие с 01.01.2024).
1-1. Предусмотреть в бюджете Покровского сельского округа на 2024 год расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года возврат неиспользованных целевых трансфертов выделенных в 2023 финансовом году из районного бюджета в сумме 0,8 тысяч тенге согласно приложению 4.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-1 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 01.03.2024 № 14/213 (вводится в действие с 01.01.2024).
1-2. Предусмотреть в бюджете Покровского сельского округа расходы за счет свободных остатков средств, сложившихся на начало финансового года согласно приложению 4.

Ескерту. Шешім 1-2-тармақпен толықтырылды – Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 01.03.2024 № 14/213 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Покровка ауылдық округінің 2024 жылға арналған бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес мынадай салық түсімдері есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін.
3. 2024 жылға аудандық бюджеттен Покровка ауылдық округінің бюджетіне берілетін трансферттердің (субвенциялардың) көлемі 21 637 мың теңге сомасында көзделсін.
4. Покровка ауылдық округінің 2024 жылға арналған бюджетінде республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімі көзделсін, соның ішінде:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға
Аталған трансферттерді республикалық бюджеттен бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Покровка ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Покровка ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.
5. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Покровка ауылдық округінің 2024 жылға арналған бюджетінде аудандық бюджеттен, Покровка ауылдық округінің бюджетіне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі көзделсін, оның ішінде:
еңбекақы төлеу қорына және ағымдағы шығыстар;
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру;
ЕТҚ және Покровка ауылындағы мәдениет үйінің ағымдағы шығындары.
Аталған трансферттерді аудандық бюджеттен бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Покровка ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Покровка ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.
6. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының төрағасы
Е. Тұтқышев
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының

Сноска. Решение дополнено пунктом 1-2 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 01.03.2024 № 14/213 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Установить, что доходы бюджета Покровского сельского округа на 2024 год формируются в соответствии со статьей 52-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан
3. Предусмотреть на 2024 год объемы трансфертов (субвенций), передаваемых из районного бюджета, бюджету Покровского сельского округа в сумме 21 637 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в бюджете Покровского сельского округа на 2024 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.
Распределение указанных трансфертов из республиканского бюджета определяется решением акима Покровского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Покровского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы".
5. Предусмотреть в бюджете Покровского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2024 год объемы целевых текущих трансфертов передаваемых из районного бюджета, в том числе:
на фонд оплаты труда и текущие расходы;
освещение улиц в населенных пунктах;
на ФОТ и текущие расходы дома культуры в селе Покровка.
Распределение указанных трансфертов из районного бюджета определяется решением акима Покровского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Покровского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы".
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель сессии маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области Е. Туткушев
Приложение 1
к решению маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области

2023 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 11/177 шешіміне
1-қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Покровка ауылдық округінің 2024 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 01.03.2024 № 14/213 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.07.2024 № 18/277 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.08.2024 № 19/294 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы
(мың теңге)

от 27 декабря 2023 года
№ 11/177
Бюджет Покровского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2024 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 01.03.2024 № 14/213 (вводится в действие с 01.01.2024); от 05.07.2024 № 18/277 (вводится в действие с 01.01.2024); от 27.08.2024 № 19/294 (вводится в действие с 01.01.2024).
Категория
Класс
подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге)