Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Торанғұл ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 11/179 шешімі
Ескерту. 01.01.2024 бастап қолданысқа еңгізіледі - осы шешімнің 7-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 9-1-бабына, 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-7-тармағына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Торанғұл ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті сәйкесінше 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 150 330 мың теңге:
салықтық түсімдер - 4 902 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
трансферттер түсімі - 145 428 мың теңге;
2) шығындар - 150 558,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 228,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 228,3 мың теңге:
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 228,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 01.03.2024 № 14/215 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1-1. Торанғұл ауылдық округінің 2024 жылға арналған бюджетінде қаржы жылының басында қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен аудандық бюджеттен 2023 қаржы жылында 1,2 мың теңге сомасында бөлінген пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару 4-қосымшаға сәйкес қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 1-1-тармақпен толықтырылды – Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 01.03.2024 № 14/215 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1-2. Торанғұл ауылдық округі бюджетінде шағындар қаржылық жылдың басында қалыптасқан бос қалдықтары есебінен 4-қосымшаға сәйкес қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 1-1-тармақпен толықтырылды – Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 01.03.2024 № 14/215 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

Об утверждении бюджета Тарангульского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2023 года № 11/179
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2024 в соответствии с пунктом 7 настоящего решения.
В соответствии со статьей 9-1, с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Тарангульского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы - 150 330 тысяч тенге:
налоговые поступления - 4 902 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 145 428 тысяч тенге;
2) затраты - 150 558,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 228,3 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 228,3 тысячи тенге:
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 228,3 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 01.03.2024 № 14/215 (вводится в действие с 01.01.2024).
1-1. Предусмотреть в бюджете Тарангульского сельского округа на 2024 год расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года возврат неиспользованных целевых трансфертов, выделенных в 2023 финансовом году из районного бюджета в сумме 1,2 тысяч тенге, согласно приложению 4.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-1 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 01.03.2024 № 14/215 (вводится в действие с 01.01.2024).
1-2. Предусмотреть в бюджете Тарангульского сельского округа расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года, согласно приложению 4.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-2 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 01.03.2024 № 14/215 (вводится в действие с 01.01.2024).

2. Торанғұл ауылдық округінің 2024 жылға арналған бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 52-1-бабына сәйкес құрылатындығы белгіленсін.
3. Торанғұл ауылдық округінің 2024 жылға арналған бюджетіне аудандық бюджеттен бюджеттік субвенциялар көлемі 15 067 мың теңге сомасында көзделсін.
4. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Торанғұл ауылдық округінің 2024 жылға арналған бюджетінде республикалық бюджеттен бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі көзделсін, соның ішінде:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға.
Аталған нысаналы трансферттерді республикалық бюджеттен бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Торанғұл ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Торанғұл ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.
5. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Торанғұл ауылдық округінің 2024 жылға бюджетінде облыстық бюджеттен бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі көзделсін, оның ішінде:
1) "Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға, оның ішінде:
Есіл ауданы Торанғұл ауылдық округінің Торанғұл ауылындағы ауылішілік жолдарды орташа жөндеуге.
Аталған нысаналы трансферттерді облыстық бюджеттен бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Торанғұл ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Торанғұл ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.
6. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Торанғұл ауылдық округінің 2024 жылға арналған бюджетінде аудандық бюджеттен бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі қарастырылсын, соның ішінде:
еңбекақы төлеу қорына және ағымдағы шығыстарға;
"Двинск ауылындағы ауылішілік жолдарды орташа жөндеу" жобалық -
сметалық құжаттамасына ведомстволық сараптама жүргізуге;
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға;
Торанғұл ауылындағы кентішілік жолдарды орташа жөндеуге.
Аталған нысаналы трансферттерді аудандық бюджеттен бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Торанғұл ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Торанғұл ауылдық округі әкімінің шешімімен анықталады.

2. Установить, что доходы бюджета Тарангульского сельского округа на 2024 год формируются в соответствии со статьей 52-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан.
3. Предусмотреть на 2024 год объемы бюджетных субвенций, из районного бюджета бюджету Тарангульского сельского округа в сумме 15 067 тысяч тенге.
4. Предусмотреть на 2024 год объемы целевых текущих трансфертов, выделенных из республиканского бюджета бюджету Тарангульского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области, в том числе:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.
Распределение указанных целевых трансфертов из республиканского бюджета определяется решением акима Тарангульского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Тарангульского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы".
5. Предусмотреть на 2024 год объемы целевых текущих трансфертов, выделенных из областного бюджета бюджету Тарангульского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области, в том числе:
1) На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі", в том числе:
на средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Тарангул Тарангульского сельского округа Есильского района.
Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется решением акима Тарангульского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Тарангульского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы".
6. Предусмотреть на 2024 год объемы целевых текущих трансфертов, выделенных из районного бюджета бюджету Тарангульского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области, в том числе:
на фонд оплаты труда и текущие расходы;
проведение ведомственной экспертизы проектно-сметной документации "Средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Двинск";
на освещение улиц в населенных пунктах;
на средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Тарангул.
Распределение указанных целевых трансфертов из районного бюджета определяется решением акима Тарангульского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Тарангульского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы.

Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 01.03.2024 № 14/215 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап колданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының төрағасы Е. Тұтқышев
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының
2023 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 11/179 шешіміне
1-қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Торанғұл ауылдық округінің 2024 жылға арналған бюджеті

Сноска. Пункт 6 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 01.03.2024 № 14/215 (вводится в действие с 01.01.2024).
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области Е. Туткушев
Приложение 1
к решению маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
от 27 декабря 2023 года № 11/179
Бюджет Тарангульского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2024 год