Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Ясновка ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 11/181 шешімі
Ескерту. 01.01.2024 бастап қолданысқа еңгізіледі - осы шешімнің 7-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 9-1-бабына, 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-7-тармағына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Ясновка ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті сәйкесінше 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 144 513,5 мың теңге:
салықтық түсімдер - 4 887 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 200 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 796,0 мың теңге;
трансферттер түсімі - 138 630,5 мың теңге;
2) шығындар - 145 335,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 822,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 822,3 мың теңге:
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 822,2 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 01.03.2024 № 14/217 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.04.2024 № 15/241 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
1-1. Ясновка ауылдық округі бюджетінің 2024 жылға қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен шығыстар 4-қосымшаға сәйкес қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 1-1-тармақпен толықтырылды – Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 01.03.2024 № 14/217 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2024 жылға арналған ауылдық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 52-1-бабына сәйкес құрылатыны белгіленсін.
3. 2024 жылға аудандық бюджеттен Ясновка ауылдық округінің бюджетіне берілетін трансферттер көлемі (субвенциялар) 14 405 мың теңге сомасында қарастырылсын.
4. 2024 жылға республикалық бюджеттен трансферттер көлемі қарастырылсын, соның ішінде:
азаматтық қызметшiлердiң жекелеген санаттарының, мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен күтілетін ұйымдар қызметкерлерiнiң, қазыналық кәсiпорын қызметкерлерінің жалақысын арттыруға.

Об утверждении бюджета Ясновского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2023 года № 11/181
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2024 в соответствии с пунктом 7 настоящего решения.
В соответствии со статьей 9-1, с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Ясновского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы - 144 513,5тысяч тенге:
налоговые поступления - 4 887 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 200 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 796,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 138 630,5 тысяч тенге;
2) затраты - 145 335,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 822,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 822,3 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 822,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решений маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 01.03.2024 № 14/217 (вводится в действие с 01.01.2024); от 23.04.2024 № 15/243 (вводится в действие с 01.01.2024).
1.1. Предусмотреть в бюджете Ясновского сельского округа на 2024 год расходы за счет свободных остатков бюджетных средств сложившихся на начало финансового года согласно приложению 4.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-1 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 01.03.2024 № 14/217 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Установить, что доходы сельского бюджета на 2024 год формируются в соответствии со статьей 52-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан.
3. Предусмотреть на 2024 год объемы трансфертов (субвенций), передаваемых из районного бюджета бюджету Ясновского сельского округа в сумме 14 405 тысяч тенге.
4. Предусмотреть на 2024 год объемы трансфертов из республиканского бюджета в том числе:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.

Аталған трансферттерді республикалықық бюджеттен бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Ясновка ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Ясновка ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.
5. Ясновка ауылдық округінің 2024 жылға арналған бюджетінде облыстық бюджеттен Ясновка ауылдық округінің бюджетіне түсетін нысаналы трансферттер түсімі қарастырылсын, соның ішінде:
1) "Ауыл-Ел бесігі" жобасын іске асыру шеңберінде ауылдық елді мекендердің әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымын дамытуға, соның ішінде:
Есіл ауданының Ясновка ауылдық округі Ясновка ауылындағы кентішілік жолдың орташа жөндеуіне.
Аталған трансферттерді облыстық бюджеттен бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Ясновка ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Ясновка ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.
6. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Ясновка ауылдық округінің 2024 жылға арналған бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер көлемі қарастырылсын, соның ішінде:
еңбек төлем қорына және ағымдағы шығындарға;
елді мекендерде көшелерді жарықтандыруға;
Ясновка ауылдық мәдениет үйінің еңбек төлем қорына және ағымдағы күтіп ұстауға;
"Ауыл-Ел бесігі" жобасын іске асыру шеңберінде ауылдық елді мекендердің әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымын дамытуға, соның ішінде Есіл ауданының Ясновка ауылдық округінің Ясновка ауылындағы ауылішілік жолдарының орташа жөндеуіне.
Аудандық бюджеттен аталған нысаналы трансферттерді бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Ясновка ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Ясновка ауылдық округі әкімінің шешімімен анықталады.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 23.04.2024 № 15/241 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

Распределение указанных целевых трансфертов из республиканского бюджета определяется решением акима Ясновского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Ясновского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы".
5. Предусмотреть в бюджете Ясновского сельского округа на 2024 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета бюджету Ясновского сельского округа в том числе:
1) На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі", в том числе:
на средний ремонт внутрипоселковой дороги в селе Ясновка Ясновского сельского округа Есильского района.
Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется решением акима Ясновского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Ясновского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы".
6. Предусмотреть в бюджете Ясновского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2024 год объемы целевых текущих трансфертов передаваемых из районного бюджета, в том числе:
на фонд оплаты труда и текущие расходы;
на освещение улиц в населенных пунктах;
на фонд оплаты труда и текущее содержание Ясновского сельского дома культуры;
на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесiгi", в том числе на средний ремонт внутрипоселковой дороги в селе Ясновка Ясновского сельского округа Есильского района.
Распределение указанных целевых трансфертов из районного бюджета определяется решением акима Ясновского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Ясновского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы.
Сноска. Пункт 6 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 23.04.2024 № 15/243 (вводится в действие с 01.01.2024).

7. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының төрағасы Е. Тұтқышев
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының
2023 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 11/181 шешіміне
1-қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Ясновка ауылдық округінің 2024 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 01.03.2024 № 14/217 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.04.2024 № 15/241 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы
(мың теңге)

7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области Е. Туткушев
Приложение 1
к решению маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
от 27 декабря 2023 года № 11/181
Бюджет Ясновского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2024 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решений маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 01.03.2024 № 14/217 (вводится в действие с 01.01.2024); от 23.04.2024 № 15/243 (вводится в действие с 01.01.2024).
Категория
Класс
подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге)