Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 22/1 "2023-2025 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 2023 жылғы 14 сәуірдегі № 2/1 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының аудандық бюджетін бекіту туралы" 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 22/1 шешіміне (Эталондық бақылау банкінде Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілерін ресми жариялау № 176657 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының бюджеті көрсетілген шешімге тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 452 990,1 мың теңге:
салықтық түсімдер – 865 093 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 35 059 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 17 658 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 535 180,1 мың теңге;
2) шығындар – 3 469 940 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 38 853 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 67 275 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 28 422 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 55 802,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 55 802,9 мың теңге:
қарыздар түсімі – 67 275 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 28 422 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 16 949,9 мың теңге.";
мынадай мазмұндағы 11-1-тармақпен толықтырылсын:

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 26 декабря 2022 года № 22/1 "Об утверждении районного бюджета Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы"
Решение маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 14 апреля 2023 года № 2/1
Маслихат Жамбылского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1.Внести в решение маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении районного бюджета Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы" от 26 декабря 2022 года № 22/1 (официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативно-правовых актах Республики Казахстан № 176657) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 452 990,1 тысяч тенге:
налоговые поступления – 865 093 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 35 059 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 17 658 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 535 180,1 тысяч тенге;
2) затраты – 3 469 940 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 38 853 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 67 275 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 28 422 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 55 802,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 55 802,9 тысяч тенге:
поступление займов – 67 275 тысяч тенге;
погашение займов – 28 422 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 16 949,9 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 11-1 следующего содержания:

"11-1. 2023 жылғы 1 қаңтарға қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары және 2022 жылы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) республикалық және облыстық бюджеттердің нысаналы трансферттерін қайтару, сондай-ақ осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген сомаларды қайтару есебінен аудандық бюджеттің шығыстары көзделсін.";

"11-1. Предусмотреть расходы районного бюджета за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2023 года и возврата целевых трансфертов республиканского и областного бюджетов неиспользованных (недоиспользованных) в 2022 году, а также возврата сумм, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан, согласно приложению 4 к настоящему решению.";

көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес шешім 4-қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жамбыл ауданы мәслихатының төрайымы Л. Топорова
Солтүстік Қазақстан облысы
Жамбыл ауданы мәслихатының
2023 жылғы 14 ақпандағы № 2/1
шешіміне 1-қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы
Жамбыл ауданы мәслихатының

приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложению 1 к настоящему решению;
решение дополнить приложением 4 согласно приложению 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель маслихата Жамбылского района Л. Топорова
Приложение 1 к решению
маслихата Жамбылского района
Северо-Казахстанской области
от апреля 2023 года № 2/1
Приложение 1 к решению
маслихата Жамбылского района
Северо-Казахстанской области

1 186
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
500
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
76 058
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 490
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
413 693
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41 753
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
14 500
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
357 440
02
Қорғаныс
22 721,9
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
22 721,9
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7 895
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
5 014,9
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
9 812
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
962 192
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
961 692
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
50 815
026
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
1 035
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
289 735
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
3 450
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 071
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
26 037
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 118
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
200 493
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

1 186
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
500
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
76 058
015
Капитальные расходы государственного органа
1 490
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
413 693
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
41 753
003
Капитальные расходы государственного органа
14 500
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
357 440
02
Оборона
22 721,9
122
Аппарат акима района (города областного значения)
22 721,9
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7 895
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
5 014,9
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
9 812
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
962 192
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
961 692
005
Государственная адресная социальная помощь
50 815
026
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
1 035
002
Программа занятости
289 735
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
3 450
006
Оказание жилищной помощи
1 071
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
26 037
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 118
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
200 493
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью