Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 22/1 "2023-2025 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 2023 жылғы 11 тамыздағы № 6/8 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының аудандық бюджетін бекіту туралы" 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 22/1 шешіміне (Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде № 176657 ресми жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының бюджеті көрсетілген шешімге тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 798 302,2 мың теңге:
салықтық түсімдер – 942 831 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 100 965 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 17 658 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 736 848,2 мың теңге;
2) шығындар – 4 815 252,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 38 853 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 67 275 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 28 422 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 55 802,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 55 802,9 мың теңге:
қарыздар түсімі – 67 275 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 28 422 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 16 949,9 мың теңге.";
7-тармақ мынадай мазмұндағы 6), 7), 8), 9) тармақшалармен толықтырылсын:
"6) өрт тіркеме модулін сатып алуға;
7) көше жарығын ағымдағы жөндеуге;
8) ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтаудың таратушы желілерін ағымдағы жөндеуге;
9) мәдениет нысандарының ғимараттарын күрделі жөндеуге.";
12-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнения в решение маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 26 декабря 2022 года № 22/1 "Об утверждении районного бюджета Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы"
Решение маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 11 августа 2023 года № 6/8
Маслихат Жамбылского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении районного бюджета Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы" от 26 декабря 2022 года № 22/1 (официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативно-правовых актах Республики Казахстан № 176657) следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 798 302,2 тысяч тенге:
налоговые поступления – 942 831 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 100 965 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 17 658 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 736 848,2 тысяч тенге;
2) затраты – 4 815 252,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 38 853 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 67 275 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 28 422 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 55 802,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 55 802,9 тысяч тенге:
поступление займов – 67 275 тысяч тенге;
погашение займов – 28 422 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 16 949,9 тысяч тенге.";
пункт 7 дополнить подпунктом 6), 7), 8), 9) следующего содержания:
"6) приобретение модуля пожарного прицепного;
7) текущий ремонт уличного освещения;
8) текущий ремонт разводящих сетей водоснабжения в сельских населенных пунктах;
9) капитальный ремонт здания объектов культуры.";
пункт 12 изложить в новой редакции:

75 991
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 490
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын
үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
722 919
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42 053
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
14 445
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
666 421
02
Қорғаныс
34 102,9
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
34 102,9
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7 335
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
6 874,9
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
19 893
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
784 058,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
783 558,7
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
48 076
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
83 070,6
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
12 150
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
536
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
28 237
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 004
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
200 493
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
53 173
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
53 624,1
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
101 673
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
867
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
355
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру

75 991
015
Капитальные расходы государственного органа
1 490
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
722 919
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
42 053
003
Капитальные расходы государственного органа
14 445
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
666 421
02
Оборона
34 102,9
122
Аппарат акима района (города областного значения)
34 102,9
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7 335
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
6 874,9
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
19 893
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
784 058,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
783 558,7
005
Государственная адресная социальная помощь
48 076
002
Программа занятости
83 070,6
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
12 150
006
Оказание жилищной помощи
536
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
28 237
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 004
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
200 493
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
53 173
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
53 624,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
101 673
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
867
021
Капитальные расходы государственного органа
355
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях