Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 22/1 "2023-2025 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 2023 жылғы 28 қыркүйектегі № 7/1 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының аудандық бюджетін бекіту туралы" 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 22/1 шешіміне (Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде № 176657 ресми жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының бюджеті көрсетілген шешімге тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 700 284, 8 мың теңге:
салықтық түсімдер – 981 447 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 100 965 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 17 658 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 600 214,8 мың теңге;
2) шығындар – 4 717 234,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 38 853 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 67 275 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 28 422 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 55 802,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 55 802,9 мың теңге:
қарыздар түсімі – 67 275 мың теңге;

О внесении изменений в решение маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 26 декабря 2022 года № 22/1 "Об утверждении районного бюджета Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы"
Решение Жамбылского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 28 сентября 2023 года № 7/1
Маслихат Жамбылского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 26 декабря 2022 года № 22/1 "Об утверждении районного бюджета Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы" (официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативно-правовых актов Республики Казахстан № 176657) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 700 284.8 тысяч тенге:
налоговые поступления – 981 447 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 100 965 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 17 658 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 600 214,8 тысяч тенге;
2) затраты – 4 717 234.7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 38 853 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 67 275 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 28 422 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 55 802,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 55 802,9 тысяч тенге:
поступление займов – 67 275 тысяч тенге;

қарыздарды өтеу – 28 422 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 16 949,9 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жамбыл ауданы мәслихатының төрайымы Л. Топорова
Солтүстік Қазақстан облысы
Жамбыл ауданы мәслихатының
2023 жылғы 28 қырүйектегі
№ 7/1 шешіміне қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы
Жамбыл ауданы мәслихатының

погашение займов – 28 422 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 16 949,9 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложения к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель маслихата Жамбылского района Л. Топорова
Приложение к решению
маслихата Жамбылского района
Северо-Казахстанской области
от 28 сентября 2023 года № 7/1
Приложение 1 к решению
маслихата Жамбылского района
Северо-Казахстанской области

1 186
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
366
028
Коммуналдық меншікке мүлікті сатып алу
26 500
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
75 991
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 490
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
775 735,1
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
62 372
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
14 445
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
698 918,1
02
Қорғаныс
33 936,8
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
33 936,8
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7 335
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
6 708,8
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
19 893
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
576 130,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
576 130,3
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
46 190
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
83 070,6
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
12 150
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
536
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
28 237
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 004
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
200 493
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

1 186
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
366
028
Приобретение имущества в коммунальную собственность
26 500
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
75 991
015
Капитальные расходы государственного органа
1 490
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
775 735,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
62 372
003
Капитальные расходы государственного органа
14 445
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
698 918,1
02
Оборона
33 936,8
122
Аппарат акима района (города областного значения)
33 936,8
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7 335
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
6 708,8
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
19 893
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
576 130,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
576 130,3
005
Государственная адресная социальная помощь
46 190
002
Программа занятости
83 070,6
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
12 150
006
Оказание жилищной помощи
536
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
28 237
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 004
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
200 493
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью