Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджетті бекіту туралы" 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 31/2 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 2023 жылғы 7 сәуірдегі № 3/2 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджетті бекіту туралы" 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 31/2 шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4185882,5 мың теңге:
салықтық түсімдер – 955827 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 9439 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2503 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3218113,5 мың теңге;
2) шығындар – 4237799,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 7252 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 25928 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 18676 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 59168,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 59168,8 мың теңге;
қарыздар түсімі – 25875 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 18676 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 51969,8 мың теңге.";
7-тармақтың 7), 8) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"7) 15995 мың теңге - Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға, соның ішінде:
гигиеналық құралдар – 3503 мың теңге,
протездік-ортопедиялық құралдар – 6083 мың теңге,
сурдотехникалық құралдар - 1001 мың теңге,
тифлотехникалық құралдар - 2808 мың теңге;
арнаулы жүріп-тұру құралдары (кресло – арбалар) - 2600 мың теңге;
8) 192000 мың теңге - жұмыс күшінің ұтқырлығын арттыру үшін адамдардың ерікті түрде қоныс аударуына жәрдемдесуге, соның ішінде:
экономикалық оңтайлылық сертификаттары - 138691 мың теңге,
көшуге субсидия беру – 42504 мың теңге,
тұрғын үйді жалдауға (жалға) беру және коммуналдық шығындарды өтеу - 10805 мың теңге;";
7-тармақ келесі мазмұндағы 10), 11), 12), 13), 14), 15), 16) тармақшаларымен толықтырылсын:
"10) 18467 мың теңге - дамытуға нысаналы трансферттер - Леденев ауылдық округі, Леденево ауылындағы сукернеуіш құрылыстарын салуға;

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 26 декабря 2022 года № 31/2 "Об утверждении районного бюджета на 2023-2025 годы"
Решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 7 апреля 2023 года № 3/2
Маслихат Мамлютского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении районного бюджета на 2023-2025 годы" от 26 декабря 2022 года № 31/2 следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 4185882,5 тысячи тенге:
налоговые поступления – 955827 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 9439 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2503 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 3218113,5 тысяч тенге;
2) затраты – 4237799,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 7252 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 25928 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 18676 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 59168,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 59168,8 тысяч тенге;
поступления займов – 25875 тысяч тенге;
погашение займов – 18676 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 51969,8 тысяч тенге.";
подпункты 7), 8) пункта 7 изложить в новой редакции:
"7) 15995 тысяч тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан, в том числе:
гигиенические средства – 3503 тысячи тенге,
протезно-ортопедические средства – 6083 тысячи тенге,
сурдотехнические средства – 1001 тысяча тенге,
тифлотехнические средства – 2808 тысяч тенге,
специальные средства передвижения (кресло-коляски) – 2600 тысяч тенге;
8) 192000 тысяч тенге – на содействие добровольному переселению лиц для повышения мобильности рабочей силы, в том числе :
сертификаты экономической мобильности– 138691 тысяча тенге,
предоставление субсидий на переезд– 42504 тысяч тенге,
аренда (найм) жилья и возмещение коммунальных затрат– 10805 тысяч тенге;";
пункт 7 дополнить подпунктами 10), 11), 12), 13), 14), 15), 16) следующего содержания:
"10) 18467 тысяч тенге – целевые трансферты на развитие - на строительство водонапорных сооружений в селе Леденево, Леденевского сельского округа;

11) 13770 мың теңге - дамытуға нысаналы трансферттер - Солтүстік Қазақстан облысы, Мамлют ауданы, Дубровное ауылдық округі, Дубровное ауылы мекенжайында орналасқан, Дубровное ауылындағы сумен жабдықтау жүйесін салуға;
12) 21710 мың теңге - дамытуға нысаналы трансферттер - Бике ауылындағы сумен жабдықтау тарату желілерін салуға;
13) 21001 мың теңге - дамытуға нысаналы трансферттер - Қызыләскер ауылындағы сумен жабдықтау тарату желілерін салуға;
14) 43711 мың теңге - дамытуға нысаналы трансферттер - Покровка ауылындағы су құбыры және сумен жабдықтау тарату желілерін салуға (сметалық құжаттаманы түзету);
15) 23000 мың теңге – Мамлютка қаласында футбол алаңына стадионның негізін дайындау жөніндегі жұмыстарға;
16) 150000 мың теңге – Мамлютка қаласы кентішілік жолдарды орташа жөндеуге (Рабочая көшесі).";
келесі мазмұндағы 7-1 және 7-2-тармақтарымен толықтырылсын:
"7-1. Республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер:
1) 144000 мың теңге - халықтың әлеуметтік осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алуға.
7-2. Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферттер:
1) 127200 мың теңге - дамытуға нысаналы трансферттер - Леденев ауылдық округі, Леденево ауылындағы сукернеуіш құрылыстарын салуға;
2) 137696 мың теңге - дамытуға нысаналы трансферттер - Солтүстік Қазақстан облысы, Мамлют ауданы, Дубровное ауылдық округі, Дубровное ауылы мекенжайында орналасқан, Дубровное ауылындағы сумен жабдықтау жүйесін салуға;
3) 195387 мың теңге - дамытуға нысаналы трансферттер - Бике ауылындағы сумен жабдықтау тарату желілерін салуға;
4) 189009 мың теңге - дамытуға нысаналы трансферттер - Қызыләскер ауылындағы сумен жабдықтау тарату желілерін салуға;
5) 39644 мың теңге - дамытуға нысаналы трансферттер - Покровка ауылындағы су құбыры және сумен жабдықтау тарату желілерін салуға (сметалық құжаттаманы түзету).";
келесі мазмұндағы 10-1 және 10-2-тармақтарымен толықтырылсын:
"10-1. 2023 жылғы 1 қаңтарға қалыптасқан, бюджет қаражатының бос қалдықтары 5-қосымшаға сәйкес бюджеттік бағдарламалар бойынша шығыстарға 51969,8 мың теңге сомасында бағытталсын.
10-2. Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру және мәдениет саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелері ескерілсін.".

11) 13770 тысяч тенге – целевые трансферты на развитие - на строительство системы водоснабжения села Дубровное расположенного по адресу: Северо-Казахстанская область, Мамлютский район, Дубровинский сельский округ, село Дубровное;
12) 21710 тысяч тенге – целевые трансферты на развитие - на строительство разводящих сетей водоснабжения села Бике;
13) 21001 тысяч тенге – целевые трансферты на развитие - на строительство разводящих сетей водоснабжения села Кызыласкер;
14) 43711 тысяч тенге – целевые трансферты на развитие - на строительство водопровода и разводящих сетей водоснабжения села Покровка (корректировка сметной документации);
15) 23000 тысяч тенге – на работы по подготовке основания стадиона под футбольное поле в городе Мамлютка;
16) 150000 тысяч тенге – на средний ремонт внутрипоселковых дорог в городе Мамлютка (улица Рабочая).";
дополнить пунктами 7-1 и 7-2 следующего содержания:
"7-1. Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета:
1) 144000 тысяч тенге – на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения.
7-2. Целевые трансферты из Национального фонда Республики Казахстан:
1) 127200 тысяч тенге – целевые трансферты на развитие - на строительство водонапорных сооружений в селе Леденево, Леденевского сельского округа;
2) 137696 тысяч тенге – целевые трансферты на развитие - на строительство системы водоснабжения села Дубровное расположенного по адресу: Северо-Казахстанская область, Мамлютский район, Дубровинский сельский округ, село Дубровное;
3) 195387 тысяч тенге – целевые трансферты на развитие - на строительство разводящих сетей водоснабжения села Бике;
4) 189009 тысяч тенге – целевые трансферты на развитие - на строительство разводящих сетей водоснабжения села Кызыласкер;
5) 39644 тысячи тенге – целевые трансферты на развитие - на строительство водопровода и разводящих сетей водоснабжения села Покровка (корректировка сметной документации).";
дополнить пунктами 10-1 и 10-2 следующего содержания:
"10-1. Направить свободные остатки бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2023 года в сумме 51969,8 тысяч тенге на расходы по бюджетным программам, согласно приложению 5.
10-2. Учесть специалистам в области социального обеспечения и культуры, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов, повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.".

Нұсқалған шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Көрсетілген шешім осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес 5-қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледi
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы
мәслихатының төрағасы
Ж. Кәрімова
Солтүстік Қазақстан облысы
Мамлют ауданы мәслихатының
2023 жылғы 21 сәуірдегі № 3/2
шешіміне 1-қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы
Мамлют ауданы мәслихатының

Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению.
Указанное решение дополнить приложением 5, согласно приложения 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель маслихата Мамлютского района
Северо-Казахстанской области
Ж. Каримова
Приложение 1
к решению маслихата
Мамлютского района
Северо-Казахстанской области
от 21 апреля 2023 года № 3/2
Приложение 1
к решению маслихата
Мамлютского района
Северо-Казахстанской области

385
09
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де
қызметтер
8252,2
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі
8252,2
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7000
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1252,2
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
12523,8
01
Ауыл шаруашылығы
11349,3
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
11349,3
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7139,3
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4210
06
Жер қатынастары
1174,5
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
1174,5
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1174,5
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
3838,3
02
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
3838,3
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3838,3
005
Аудан аумағының қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын және елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
3838,3
15
Трансферттер
34929,1
01
Трансферттер
34929,1
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
34929,1
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
2574,5
054
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
32354,6
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
53
09
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
53
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
53
018
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер
53

385
09
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
8252,2
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
8252,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области внутренней политики, культуры, развития языков и спорта
7000
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1252,2
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
12523,8
01
Сельское хозяйство
11349,3
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
11349,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
7139,3
003
Капитальные расходы государственного органа
4210
06
Земельные отношения
1174,5
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
1174,5
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
1174,5
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
3838,3
02
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
3838,3
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3838,3
005
Разработка схем градостроительного развития территории района и генеральных планов населенных пунктов
3838,3
15
Трансферты
34929,1
01
Трансферты
34929,1
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
34929,1
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
2574,5
054
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
32354,6
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
53
09
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
53
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
53
018
Бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов
53