Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджетті бекіту туралы" 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 31/2 шешіміне өзгерістер және толықтыру енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 2023 жылғы 15 қарашадағы № 12/2 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджетті бекіту туралы" 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 31/2 шешіміне келесі өзгерістер және толықтыру енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4091344,7 мың теңге:
салықтық түсімдер – 959286,3 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 57109,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5919,8 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3069029,4 мың теңге;
2) шығындар – 4143261,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 7252 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 25928 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 18676 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 59168,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 59168,8 мың теңге;
қарыздар түсімі – 25875 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 18676 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 51969,8 мың теңге.";
7-тармақтың 7) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"7) 9814,5 мың теңге - Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар тұлғалардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға, соның ішінде:
гигиеналық құралдар – 3503 мың теңге,
протездік-ортопедиялық құралдар – 3430,8 мың теңге,
сурдотехникалық құралдар – 184,7 мың теңге,
тифлотехникалық құралдар – 883,4 мың теңге;
арнаулы жүріп-тұру құралдары (кресло – арбалар) – 1812,6 мың теңге;";
7-тармақтың 17) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"17) 10304 мың теңге - өрт тіркеме модулін сатып алуға;";
7-тармақ келесі мазмұндағы 22) тармақшасымен толықтырылсын:
"22) 14900 мың теңге – коммуналдық меншіктегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыруға.";
7-2-тармақтың 4) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"4) 179367 мың теңге - дамытуға нысаналы трансферттер - Қызыләскер ауылындағы сумен жабдықтау тарату желілерін салуға;";
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2023 жылға арналған мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек түрлері бойынша шығындар 29245,5 мың теңге сомасында 4-қосымшаға сәйкес ескерілсін.".

О внесении изменений и дополнения в решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 26 декабря 2022 года № 31/2 "Об утверждении районного бюджета на 2023-2025 годы"
Решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 15 ноября 2023 года № 12/2
Маслихат Мамлютского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении районного бюджета на 2023-2025 годы" от 26 декабря 2022 года № 31/2 следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 4091344,7 тысяч тенге:
налоговые поступления – 959286,3 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 57109,2 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5919,8 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3069029,4 тысяч тенге;
2) затраты – 4143261,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 7252 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 25928 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 18676 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 59168,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 59168,8 тысяч тенге;
поступления займов – 25875 тысяч тенге;
погашение займов – 18676 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 51969,8 тысяч тенге.";
подпункт 7) пункта 7 изложить в новой редакции:
"7) 9814,5 тысячи тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан, в том числе:
гигиенические средства – 3503 тысяч тенге,
протезно-ортопедические средства – 3430,8 тысячи тенге,
сурдотехнические средства – 184,7 тысячи тенге,
тифлотехнические средства – 883,4 тысяч тенге,
специальные средства передвижения (кресло-коляски) – 1812,6 тысяч тенге;";
подпункт 17) пункта 7 изложить в новой редакции:
"17) 10304 тысяч тенге – на приобретение модуля пожарного прицепного;";
пункт 7 дополнить подпунктом 22) следующего содержания:
"22) 14900 тысяч тенге – на организацию эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности.";
подпункт 4) пункта 7-2 изложить в новой редакции:
"4) 179367 тысяч тенге – целевые трансферты на развитие - на строительство разводящих сетей водоснабжения села Кызыласкер;";
пункт 9 изложить в новой редакции:
" 9. Учесть расходы по видам социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан на 2023 год в сумме 29245,5 тысяч тенге, согласно приложению 4.".

019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
430924,2
01
Әлеуметтiк қамсыздандыру
16718,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
16718,6
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
16218,6
026
Мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы
жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
0
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
500
02
Әлеуметтiк көмек
312088,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
312088,1
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
60117,9
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
3795
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
100
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
29245,5
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
559
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
130283
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
49675,6
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
38312,1
09
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
102117,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
102117,5
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55283,7
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
300
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
501
061
Жұмыс күшінің ұтқырлығын арттыру үшін адамдардың ерікті түрде қоныс аударуына жәрдемдесу
46032,8
062
Біліктілік жүйесін дамыту
0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1112388,4
01
Тұрғын үй шаруашылығы
156600
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
430924,2
01
Социальное обеспечение
16718,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
16718,6
005
Государственная адресная социальная помощь
16218,6
026
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
0
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
500
02
Социальная помощь
312088,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
312088,1
002
Программа занятости
60117,9
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
3795
006
Оказание жилищной помощи
100
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
29245,5
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
559
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
130283
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
49675,6
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
38312,1
09
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
102117,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
102117,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
55283,7
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
300
021
Капитальные расходы государственного органа
501
061
Содействие добровольному переселению лиц для повышения мобильности рабочей силы
46032,8
062
Развитие системы квалификаций
0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1112388,4
01
Жилищное хозяйство
156600
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)