Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 264 "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2023 жылғы 14 шілдедегі № 47 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2023–2025 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 264 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 176426 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2, 3 және 4-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7665844,2 мың теңге:
салықтық түсімдер - 2120370 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 27874 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 25823 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5491777,2 мың теңге;
2) шығындар – 7952014 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 45449 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 67275 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 21826 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -331618,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 331618,8 мың теңге:
қарыздар түсімі - 267275 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 21826 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 86169,8 теңге.";
көрсетілген шешімге 1-қосымша осы шешімге 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылғы 1 каңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданды мәслихатының төрағасы С. Бекшенов
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының
2023 жылғы 14 шілдедегі
№ 47 шешіміне
1- қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының
2022 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 264 шешіміне
1-қосымша
2023 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының бюджеті
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы

О внесении изменений в решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 26 декабря 2022 года № 264 "Об утверждении бюджета Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2023 - 2025 годы"
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 14 июля 2023 года № 47
Маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы" от 26 декабря 2022 года № 264 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 176426) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 7665844,2 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2120370 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 27874 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 25823 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5491777,2 тысяч тенге;
2) затраты – 7952014 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 45449 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 67275 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 21826 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -331618,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 331618,8 тысяч тенге:
поступление займов – 267275 тысяч тенге;
погашение займов – 21826 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств –86169,8 тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области С. Бекшенов
Приложение
к решению маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
от 14 июля 2023 года № 47
Приложение 1
к решению маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
от 26 декабря 2022 года № 264
Бюджет Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2023 год
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс

1435721,4
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
41692
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
41692
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
300947,7
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
244402
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
38687,7
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
17858
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
313445,4
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
79849
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
2135
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
7099
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1200
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
223162,4
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
779636,3
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
59315
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2500
113
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
717821,3
02
Қорғаныс
37283
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
37283
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
16991
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
2654
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерiнiң, сондай-ақ мемлекеттiк өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердiң алдын алу және оларды сөндiру жөнiндегi iс-шаралар
17638
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
5440
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5440
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету
5440
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1115252
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1115252
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

1435721,4
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
41692
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
41692
122
Аппарат акима района (города областного значения)
300947,7
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
244402
003
Капитальные расходы государственного органа
38687,7
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
17858
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
313445,4
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
79849
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
2135
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
7099
015
Капитальные расходы государственного органа
1200
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
223162,4
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
779636,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
59315
003
Капитальные расходы государственного органа
2500
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
717821,3
02
Оборона
37283
122
Аппарат акима района (города областного значения)
37283
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
16991
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2654
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
17638
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
5440
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5440
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
5440
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1115252
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1115252
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения