Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2024- 2026 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 107/9 шешімі
Қазақстан Республикасы 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 9-бабының 2-тармағына, 75-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2024 - 2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6838667 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2365975,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 75032,4 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 32005 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4365654 мың теңге;
2) шығындар – 8120314,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу – 23256,4 мың теңге:
бюджеттік несиелер – 49852,5 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 26596,1 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1304904,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1304904,3 мың теңге:
қарыздар түсімі –1026204,7 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 26596,1 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 305295,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 27.02.2024 № 143/12 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 19.04.2024 № 153/13 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.11.2024 № 219/18 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 09.12.2024 № 241/19 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2024 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес, келесі салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің аумағында мемлекеттік кіріс органдарында тіркеу есебіне қою кезінде мәлімделген орналасқан жеке тұлғалардың дербес салық салуға жататын кірістер бойынша жеке табыс салығын қоспағанда, облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша жеке табыс салығы:
тұрған жері - жеке кәсіпкер, жекеше нотариус, жеке сот орындаушысы, адвокат, кәсіби медиатор үшін;
тұрғылықты жері-қалған жеке тұлғалар үшін;

Об утверждении бюджета Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2024 - 2026 годы
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2023 года № 107/9
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2024 - 2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 6838667 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2365975,6 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 75032,4 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 32005 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4365654 тысяч тенге;
2) затраты – 8120314,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 23256,4 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 49852,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 26596,1 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1304904,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1304904,3 тысяч тенге:
поступление займов – 1026204,7 тысяч тенге;
погашение займов – 26596,1 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 305295,7 тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решений Тайыншинского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 27.02.2024 № 143/12 (вводится в действие с 01.01.2024); от 19.04.2024 № 153/13 (вводится в действие с 01.01.2024); от 08.08.2024 № 192/15 (вводится в действие с 01.01.2024); от 08.11.2024 № 219/18 (вводится в действие с 01.01.2024); от 09.12.2024 № 241/19 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Установить, что доходы районного бюджета на 2024 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
1) индивидуального подоходного налога по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом, за исключением индивидуального подоходного налога по доходам, подлежащими обложению самостоятельно физическими лицами, у которых на территории города районного значения, села, поселка расположено заявленное при постановке на регистрационный учет в органе государственных доходов:
место нахождения – для индивидуального предпринимателя, частного нотариуса, частного судебного исполнителя, адвоката, профессионального медиатора;
место жительства – для остальных физических лиц;

1-1) Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес бірыңғай жиынтық төлемді төлеген жеке тұлғалардан облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша алынатын жеке табыс салығы;
1-2) бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкілетті органмен бірлесіп мемлекеттiк жоспарлау жөнiндегi орталық уәкілетті орган бекітетін тізбе бойынша ірі кәсіпкерлік субъектілерінен түсетін түсімдерді және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, келіп түскен салықтық аударымдардың кемінде елу пайызы мөлшерінде облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша корпоративтік табыс салығы;
2) облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша әлеуметтік салық;
3) аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықты қоспағанда, жеке және заңды тұлғалардың, дара кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
4) бензинге (авиациялықты қоспағанда) және дизель отынына арналған акциз;
5) аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің аумағындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы;
6) жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым;
7) жекелеген қызмет түрлерімен айналысуға арналған лицензияларды пайдаланғаны үшін төлемақылар;
8) коммерциялық ұйымдар болып табылатын заңды тұлғаларды, олардың филиалдары мен өкілдіктерін қоспағанда, заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркегені және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
9) көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
10) консулдық алымнан және республикалық бюджетке есептелетін мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баждар.
3. 2024 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері келесі салықтық емес түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
аудан әкімдігінің шешімі бойынша құрылған коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдері;
аудандық маңызы бар қала, ауыл, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы ауданның коммуналдық меншік мүлкін жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, ауданның коммуналдық меншік мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
аудандық бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
аудандық бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер.
4. Аудандық бюджеттің кірістері негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін
5. 2024 жылға арналған облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін бюджеттік субвенциялар 355711 мың теңге сомасында белгіленсін.

1-1) индивидуального подоходного налога с физических лиц, уплативших единый совокупный платеж в соответствии с законами Республики Казахстан, по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
1-2) корпоративный подоходный налог по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом в размере не менее пятидесяти процентов от поступивших налоговых отчислений, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства по перечню, утверждаемому центральным уполномоченным органом по государственному планированию совместно с центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета, и поступлений от организаций нефтяного сектора;
2) социального налога по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
3) налога на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, за исключением налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории города районного значения, села, поселка, сельского округа;
4) акциза на бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
5) платы за пользование земельными участками, за исключением земельных участков, находящихся на территории города районного значения, села, поселка;
6) лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
7) платы за пользование лицензиями на занятие отдельными видами деятельности;
8) сбора за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию, за исключением юридических лиц, являющихся коммерческими организациями, их филиалов и представительств;
9) сбора за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию;
10) государственной пошлины, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.
3. Установить, что доходы районного бюджета на 2024 год формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
поступлений части чистого дохода коммунальных государственных предприятий, созданных по решению акимата района;
доходов от аренды имущества коммунальной собственности района, за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности района, находящегося в управлении акимов города районного значения, села, сельского округа;
вознаграждений по кредитам, выданным из районного бюджета;
других неналоговых поступлений в районный бюджет.
4. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет
поступлений от продажи основного капитала.
5. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета в районный бюджет на 2024 год в сумме 355711 тысяч тенге.

6. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 553300 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
6-1. Осы шешімге 4-қосымшаға сәйкес, 2024 жылғы 1 қаңтарға қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары және 2023 жылы республикалық және облыстық бюджеттерден пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару есебінен 2024 жылға арналған аудандық бюджет шығыстары көзделсін.
Ескерту. Шешім 6-1-тармақпен толықтырылды – Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 27.02.2024 № 143/12 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. 2024 жылға арналған аудандық бюджет шығыстарында Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан нысаналы трансферттер түсімдері көзделсін. Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан көрсетілген нысаналы трансферттерді бөлу "Солтүстык Қазахстан облысы Тайынша ауданының 2024-2026 жылдарған бюддетін бекіту туралы" Солтүстык Қазахстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" каулысымен айқындалады.
8. 2024 жылға арналған аудандық бюджет шығыстарында Республикилық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімдері көзделсін. Көрсетілген нысаналы трансферттерді Республикилық бюджеттен бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы әкімдігінің "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" қаулысымен айқындалады.
9. 2024 жылға арналған аудандық бюджет шығыстарында облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімдері көзделсін. Көрсетілген нысаналы трансферттерді облыстық бюджеттен бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы әкімдігінің "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" қаулысымен айқындалады.
10. 2024 жылға арналған аудандық бюджет шығыстарында аудандық бюджеттен ауылдық округтер мен Тайынша қаласының бюджеттеріне нысаналы трансферттер түсімдері көзделсін. Көрсетілген нысаналы трансферттерді аудандық бюджеттен бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы әкімдігінің "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" қаулысымен айқындалады.

6. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельских округов, в сумме 553300 тысяч тенге.
6-1. Предусмотреть расходы бюджета района на 2024 год за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2024 года и возврат неиспользованных (недоиспользованных) в 2023 году целевых трансфертов из республиканского и областного бюджетов, согласно приложению 4 к настоящему решению.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-1 в соответствии с решением Тайыншинского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 27.02.2024 № 143/12 (вводится в действие с 01.01.2024).
7. Предусмотреть в расходах районного бюджета на 2024 год поступления целевых трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан. Распределение указанных целевых трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан определяется постановлением акимата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2024 – 2026 годы"".
8. Предусмотреть в расходах районного бюджета на 2024 год поступления целевых трансфертов из Республиканского бюджета. Распределение указанных целевых трансфертов из Республикинского бюджета определяется постановлением акимата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2024 – 2026 годы"".
9. Предусмотреть в расходах районного бюджета на 2024 год поступления целевых трансфертов из областного бюджета. Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется постановлением акимата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2024 – 2026 годы"".
10. Предусмотреть в расходах районного бюджета на 2024 год поступления целевых трансфертов из районного бюджета в бюджеты сельских округов и города Тайынша. Распределение указанных целевых трансфертов из районного бюджета определяется постановлением акимата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2024 - 2026 годы"".

11. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві 59000 мың теңге сомасында бекітілсін.
12. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының ауылдық елді мекендеріне жұмыс істеу және тұру үшін келген азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін облыс мамандарын, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет саласындағы мамандарды, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының мемлекеттік қызметшілерін әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер көзделсін.

11. Утвердить резерв местного исполнительного органа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2024 год в сумме 59000 тысяч тенге.
12. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета на реализацию мер социальной поддержки специалистов в области, социального обеспечения, культуры являющимися гражданскимим служищими и работающих в сельской местности, государственным служащим аппаратов акимов сельских округов, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты Тайыншинского района Северо-Казахстанской области.

13. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданды
мәслихатының төрағасы
С. Бекшенов
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының
2023 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 107/9 шешіміне
1-қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2024 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 27.02.2024 № 143/12 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 19.04.2024 № 153/13 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 19.04.2024 № 153/13 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.11.2024 № 219/18 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 09.12.2024 № 241/19 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы

13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
С. Бекшенов
Приложение 1
к решению маслихата Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
от 27 декабря 2023 года № 107/9
Бюджет Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2024 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решений Тайыншинского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 27.02.2024 № 143/12 (вводится в действие с 01.01.2024); от 19.04.2024 № 153/13 (вводится в действие с 01.01.2024); от 08.08.2024 № 192/15 (вводится в действие с 01.01.2024); от 08.11.2024 № 219/18 (вводится в действие с 01.01.2024); от 09.12.2024 № 241/19 (вводится в действие с 01.01.2024).
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс

112266
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
2231
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
11054,1
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2506,8
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
13988,5
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
926907,2
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
63667
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1500
113
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
861740,2
02
Қорғаныс
33334
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
33334
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
16755
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
9483
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерiнiң, сондай-ақ мемлекеттiк өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердiң алдын алу және оларды сөндiру жөнiндегi iс-шаралар
7096
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
5785
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5785
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету
5785
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
646604,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
646604,3
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
63186
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
9422
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
25644
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
164
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
133593,3
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1659
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1261
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
249278
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

112266
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
2231
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
11054,1
015
Капитальные расходы государственного органа
2506,8
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
13988,5
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
926907,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
63667
003
Капитальные расходы государственного органа
1500
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
861740,2
02
Оборона
33334
122
Аппарат акима района (города областного значения)
33334
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
16755
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
9483
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
7096
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
5785
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5785
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
5785
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
646604,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
646604,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
63186
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
9422
005
Государственная адресная социальная помощь
25644
006
Оказание жилищной помощи
164
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
133593,3
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1659
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1261
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
249278
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью

054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
13585
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
347
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
347
028
Жерлеу орындарын ұстау және туыстары жоқ адамдарды жерлеу
347
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
379025
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
61156
001
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24994
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
22850
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
13312
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
317869
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35634
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
61509
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
207699
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
1327
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
490
010
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
11210
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
200918
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
62462
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
62462
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
95457
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
54814
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
40643
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
42999
001
Аудан (облыстық манызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42999
12
Көлік және коммуникация
64253
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
64253
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
39377
039
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау

054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
13585
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
347
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
347
028
Содержание мест захоронений и захоронение безродных
347
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
379025
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
61156
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
24994
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
22850
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
13312
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
317869
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
35634
003
Поддержка культурно-досуговой работы
61509
006
Функционирование районных (городских) библиотек
207699
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
1327
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
490
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
11210
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
200918
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
62462
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
62462
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
95457
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
54814
006
Капитальные расходы государственного органа
40643
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
42999
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
42999
12
Транспорт и коммуникации
64253
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
64253
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
39377
039
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям