Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Амандық ауылдық округінің 2024–2026 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2023 жылғы 29 желтоқсандағы № 111/9 шешімі
Ескерту. 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 7-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 9-1, 75-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Амандық ауылдық округінің 2024 – 2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3 - қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 39 848,0 мың теңге:
салықтық түсімдер – 9 133 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 067 мың теңге;
трансферттер түсімі – 29 648,0 мың теңге;
2) шығындар – 71 195,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 31 347,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 31347,4 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 31 347,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 19.04.2024 № 155/13 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Тайынша ауданы Амандық ауылдық округін бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес, мынадай салықтық түсімдері есебінен қалыптастырылатын болып белгіленсін:
ауылдық округ аумағында мемлекеттік кірістер органында тіркеу есебіне қою кезінде мәлімделгені орналасқан жеке тұлғалардың өз бетінше салық салуға жататын кірістер бойынша жеке табыс салығы:
орналасқан жері-жеке кәсіпкер, жеке нотариус, жеке сот орындаушысы, адвокат, кәсіби медиатор үшін;
тұрғылықты жері-қалған жеке тұлғалар үшін;
ауылдық округ аумағындағы осы салыққа салық салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
ауылдық округінің аумағында орналасқан жер учаскелері бойынша жеке және заңды тұлғалардан елді мекендердің жерлеріне салынатын жер салығы;
бірыңғай жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық:
тұрғылықты жері ауылдық округінің аумағында орналасқан жеке тұлғалардан;
олардың құрылтай құжаттарында көрсетілген орналасқан жері ауылдық округінің аумағында орналасқан заңды тұлғалардан;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы.

Об утверждении бюджета Амандыкского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 29 декабря 2023 года № 111/9
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2024 в соответствии с пунктом 7 настоящего решения.
В соответствии со статьями 9-1, статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Амандыкского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2024 – 2026 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том чи
1) доходы – 39 848 тысяч тенге:
налоговые поступления – 9 133 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 067 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 29 648 тысяч тенге;
2) затраты – 71 195,4 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 31 347,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 31 347,4 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 31 347,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Тайыншинского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 19.04.2024 № 155/13 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Установить, что доходы бюджета Амандыкского сельского округа формируются в с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
индивидуальный подоходный налог по доходам, подлежащим обложению самостоятельно физическими лицами, у которых на территории сельского округа расположено заявленное при постановке на регистрационный учет в органе государственных доходов:
место нахождения – для индивидуального предпринимателя, частного нотариуса, частного судебного исполнителя, адвоката, профессионального медиатора;
место жительства – для остальных физических лиц;
налог на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории сельского округа;
земельный налог на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц по земельным участкам, находящимся на территории сельского округа;
единый земельный налог;
налог на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории сельского округа;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории сельского округа;
плата за пользование земельными участками.

3. Амандық ауылдық округі бюджетінің кірістері негізгі капиталды сатудан түсетін мынадай түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдерді қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер.
4. 2024 жылға арналған Амандық ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен 2600 мың теңге сомасында бюджеттік субвенция түсімі ескерілсін.
4-1. Осы шешімге 4-қосымшаға сәйкес 2024 жылға арналған Амандық ауылдық округінің бюджетінде қаржылық жылдың басында қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен шығыстар көзделсін.
Ескерту. Шешім 4-1-тармақпен толықтырылды – Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 19.04.2024 № 155/13 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2024 жылға арналған Амандық ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен Амандық ауылдық округінің бюджетіне ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімі 48 мың теңге сомасында ескерілсін.
6. 2024 жылға арналған Амандық ауылдық округінің бюджетінде облыстық бюджеттен Амандық ауылдық округінің бюджетіне 8800 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
7. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы
мәслихатының төрағасы
С. Бекшенов
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының

3. Установить, что доходы бюджета Амандыкского сельского округа формируется за счет следующих поступлений от продажи основного капитала:
поступлений от продажи земельных участков, за исключении поступлений от продажи земельных участков сельскохозяйственных назначения.
4. Учесть в бюджете Амандыкского сельского округа на 2024 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета в сумме 26000 тысяч тенге.
4-1. Предусмотреть в бюджете Амандыкского сельского округа на 2024 год расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года, согласно приложению 4 к настоящему решению.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением Тайыншинского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 19.04.2024 № 155/13 (вводится в действие с 01.01.2024).
5. Учесть в бюджете Амандыкского сельского округа на 2024 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в бюджет Амандыкского сельского округа в сумме 48 тысяч тенге.
6. Учесть в бюджете Амандыкского сельского округа на 2024 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета в бюджет Амандыкского сельского округа в сумме 8800 тысяч тенге.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
С. Бекшенов
Приложение 1
к решению маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области