Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Чермошнян ауылдық округінің 2024 - 2026 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2023 жылғы 29 желтоқсандағы № 125/9 шешімі
Ескерту. 01.01.2024 бастап қолданысқа еңгізіледі - осы шешімнің 8-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 9-1, 75-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Чермошнян ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 76920 мың теңге:
салықтық түсімдер – 13226 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1174 мың теңге;
трансферттер түсімі – 62520 мың теңге;
2) шығындар – 82000,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 5080,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5080,4 мың теңге:
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 5080,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 27.02.2024 № 144/12 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Чермошнян ауылдық округі Тайынша ауданы бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасы Бюджетіне сәйкес, мынадай салық түсімдері есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
аудандық маңызы бар ауылдық округтің аумағында мемлекеттік кіріс органдарында тіркеу есебіне қою кезінде мәлімделген:
дара кәсіпкер, жекеше нотариус, жеке сот орындаушысы, адвокат, кәсіпқой медиатор үшін – тұрған жері;
қалған жеке тұлғалар үшін – тұрғылықты жері орналасқан жеке тұлғалар дербес салық салуға жататын кірістер бойынша жеке табыс салығы;
аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің аумағындағы жер учаскелері бойынша жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығы;
бірыңғай жер салығы;
көлік құралдары салығы:
тұрғылықты жері ауылдардың аумағындағы жеке тұлғалардан;
өздерінің құрылтай құжаттарында көрсетілетін тұрған жері ауылдардың аумағында орналасқан заңды тұлғалардан;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы.

Об утверждении бюджета Чермошнянского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 29 декабря 2023 года № 125/9
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2024 в соответствии с пунктом 8 настоящего решения.
В соответствии со статьями 9-1, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Чермошнянского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 76920 тысяч тенге:
налоговые поступления – 13226 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 1174 тысяч тенге;
поступления трансфертов –62520 тысяч тенге;
2) затраты – 82000,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 5080,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5080,4 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 5080,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Тайыншинского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 27.02.2024 № 144/12 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Установить, что доходы бюджета Чермошнянского сельского округа Тайыншинского района формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
индивидуальный подоходный налог по доходам, подлежащим обложению самостоятельно физическими лицами, у которых на территории сельского округа расположено заявленное при постановке на регистрационный учет в органе государственных доходов:
место нахождения – для индивидуального предпринимателя, частного нотариуса, частного судебного исполнителя, адвоката, профессионального медиатора;
место жительства – для остальных физических лиц;
налог на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории города районного значения, села, посҰлка, сельского округа;
земельный налог на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц по земельным участкам, находящимся на территории города районного значения, села, посҰлка, сельского округа;
единый земельный налог;
налог на транспортные средства:
физических лиц, место жительства которых находится на территории города районного значения, села, посҰлка, сельского округа;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории сельского округа;
плата за пользование земельными участками.

3. Чермошнян ауылдық округінің кірістері негізгі капиталды сатудан түсетін мынадай түсімдер есебінен қалыптасатыны белгіленсін:
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдерді қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдерден.
4. 2024 жылға арналған Чермошнян ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенция 43650 мың теңге сомасында белгіленсін.
5. 2024 жылға арналған Чермошнян ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен 120 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
6. 2024 жылға арналған Чермошнян ауылдық округінің бюджетінде облыстық бюджеттен 17600 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
6-1. 2024 жылға арналған Чермошнян ауылдық округінің бюджетінде осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес, қаржы жылының басында қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен 4930 мың теңге сомасында шығыстар көзделсін.
Ескерту. Шешім 6-1-тармақпен толықтырылды – Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 27.02.2024 № 144/12 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

3. Установить, что доходы бюджета Чермошнянского сельского округа формируются за счет следующих поступлений от продажи основного капитала:
поступлений от продажи земельных участков, за исключением поступлений от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения.
4. Учесть в бюджете Чермошнянского сельского округа на 2024 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в сумме 120 тысяч тенге.
5. Учесть в бюджете Чермошнянского сельского округа на 2024 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета в сумме 17600 тысяч тенге.
6. Учесть в бюджете Чермошнянского сельского округа на 2024 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета в сумме 1150 тысяч тенге.
6-1. Предусмотреть в бюджете Чермошнянского сельского округа на 2024 год расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года в сумме 4930 тысяч тенге, согласно приложению 4 к настоящему решению"
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-1 в соответствии с решением Тайыншинского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 27.02.2024 № 144/12 (вводится в действие с 01.01.2024).

7. 2024 жылға арналған Чермошнян ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен 1150 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
8. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының төрағасы С. Бекшенов
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының
2023 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 125/9 шешіміне
1-қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Чермошнян ауылдық округінің 2024 жылға арналған бюджеті

7. Установить бюджетную субвенцию, передаваемую из районного бюджета в бюджет Чермошнянского сельского округа на 2024 год в сумме 43650 тысяч тенге.
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области С. Бекшенов
Приложение 1
к решению маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
от 29 декабря 2023 года № 125/9
Бюджет Чермошнянского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2024 год