Тимирязев аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 17/1 "2023-2025 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 сәуірдегі № 2/1 шешімі
Тимирязев аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2023-2025 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджетін бекіту туралы" Тимирязев аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 17/1 шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 649 503,4 мың теңге:
салықтық түсімдер – 639 015 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 33 815 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1 976 673,4 мың теңге;
2) шығындар – 2 805 874,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 21 300 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 41 400 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 20 100 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 177 670,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 177 670,7 мың теңге:
қарыздар түсімі – 41 400 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 20 100 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 156 370,7 мың теңге.";
мынадай мазмұндағы 9-1-тармақпен толықтырылсын:

О внесении изменений и дополнений в решение Тимирязевского районного маслихата от 23 декабря 2022 года № 17/1 "Об утверждении районного бюджета Тимирязевского района на 2023-2025 годы"
Решение Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 25 апреля 2023 года № 2/1
Тимирязевский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Тимирязевского районного маслихата "Об утверждении районного бюджета Тимирязевского района на 2023-2025 годы" от 23 декабря 2022 года № 17/1 следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Тимирязевского района на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 649 503,4 тысячи тенге:
налоговые поступления – 639 015 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 33 815 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 976 673,4 тысячи тенге;
2) затраты – 2 805 874,1 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 21 300 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 41 400 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 20 100 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 177 670,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 177 670,7 тысяч тенге:
поступление займов – 41 400 тысяч тенге;
погашение займов – 20 100 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 156 370,7 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 9-1 следующего содержания:

"9-1. 5-қосымшаға сәйкес аудандық бюджет шығыстары қаржы жылының басында қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен және 2022 жылы пайдаланылмаған республикалық және облыстық бюджеттерден бөлінген нысаналы трансферттерді қайтару көзделсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес көрсетілген шешімнің 5-қосымшасымен толықтырылсын.

"9-1. Предусмотреть расходы районного бюджета за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года и возврат целевых трансфертов, выделенных из республиканского и областного бюджетов, неиспользованных в 2022 году согласно приложению 5.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению;
дополнить приложением 5 к указанному решению согласно приложению 2 к настоящему решению.

51 226,8
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7812
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
29 359
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
217 791
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32 294
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
185 497
02
Қорғаныс
30 092
1
Әскери мұқтаждар
4 317
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
4 317
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
4 317
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
25 775
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
25 775
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
24 470
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1 305
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
611 138
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
22 060
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
22 060
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
21 025
026
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
1 035
2
Әлеуметтiк көмек
354 798
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
354 798
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
207 387
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
1 035
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
149
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
14 177
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
653
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
65 683
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

51 226,8
015
Капитальные расходы государственного органа
7812
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
29 359
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
217 791
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства,
жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
32 294
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
185 497
02
Оборона
30 092
1
Военные нужды
4 317
122
Аппарат акима района (города областного значения)
4 317
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
4 317
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
25 775
122
Аппарат акима района (города областного значения)
25 775
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
24 470
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1 305
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
611 138
1
Социальное обеспечение
22 060
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
22 060
005
Государственная адресная социальная помощь
21 025
026
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
1 035
2
Социальная помощь
354 798
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
354 798
002
Программа занятости
207 387
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
1 035
006
Оказание жилищной помощи
149
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
14 177
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
653
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
65 683
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью