Уәлиханов аудандық мәслихатының 2022 жылғы 27 желтоқсандағы № 2-25 с "2023-2025 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов аудандық мәслихатының 2023 жылғы 4 сәуірде № 2-2 с шешімі
Уәлиханов аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Уәлиханов аудандық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданының бюджетін бекіту туралы" 2022 жылғы 27 желтоқсандағы № 2-25 с шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданының бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 145 751,9 мың теңге:
салықтық түсімдер – 688 364,8 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 11 928 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 8 760 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 436 699,1 мың теңге;
2) шығындар – 4 278 262,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 33 386,5 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 62 121,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 28 735 мың теңге;
4) қаржы активтері мен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 165 897,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 165 897,3 мың теңге:
қарыздар түсімі – 62 100 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 28 735 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 132 532,3 мың теңге.";

О внесении изменений и дополнений в решение Уалихановского районного маслихата от 27 декабря 2022 года № 2-25 с "Об утверждении бюджета Уалихановского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы"
Решение Уалихановского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 4 апреля 2023 года № 2-2 с
Уалихановский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уалихановского районного маслихата "Об утверждении бюджета Уалихановского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы" от 27 декабря 2022 года № 2-25 с следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Уалихановского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы — 4 145 751,9 тысяч тенге:
налоговые поступления — 688 364,8 тысяч тенге;
неналоговые поступления — 11 928 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала — 8 760 тысяч тенге;
поступления трансфертов — 3 436 699,1 тысяч тенге;
2) затраты — 4 278 262,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование — 33 386,5 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 62 121,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 28 735 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами — 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета — -165 897,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 165 897,3 тысяч тенге:
поступление займов – 62 100 тысяч тенге;
погашение займов – 28 735 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 132 532,3 тысяч тенге.";

келесі мазмұндағы 13-1-тармағымен толықтырылсын:
"13-1. 6-қосымшаға сәйкес аудандық бюджетте қаржылық жылдың басында 132 532,3 мың теңге сомасында қалыптасқан бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары есебінен шығыстар қарастырылсын.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын;
осы шешімнің 2-қосымшаға сәйкес көрсетілген шешімі 6-қосымшамен толықтырылсын.

дополнить пунктом 13-1 следующего содержания:
"13-1. Предусмотреть в районном бюджете расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года в сумме 132 532,3 тысяч тенге, согласно приложению 6.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению;
дополнить приложением 6 к указанному решению согласно приложению 2 к настоящему решению.

59 552
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 500
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
215 843,2
475
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
54 881
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, ауыл шаруашылығы мен ветеринарияны дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48 073
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6 808
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі)
129 264
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51 001
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
900
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
77 343
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
20
02
Қорғаныс
17 683
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
9 089
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
9 089
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
8 594
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1 942
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
6 652
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
32 422
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі)
32 422
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
32 422
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
759 234
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
26 435
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
25400
026
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
1035
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
437 683
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
242 279
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
8 209
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек

59 552
015
Капитальные расходы государственного органа
2 500
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
215 843,2
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
54 881
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии
48 073
003
Капитальные расходы государственного органа
6 808
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
129 264
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
51 001
003
Капитальные расходы государственного органа
900
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
77 343
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
20
02
Оборона
17 683
122
Аппарат акима района (города областного значения)
9 089
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
9 089
122
Аппарат акима района (города областного значения)
8 594
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1 942
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
6 652
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
32 422
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
32 422
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
32 422
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
759 234
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
26 435
005
Государственная адресная социальная помощь
25400
026
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
1035
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
437 683
002
Программа занятости
242 279
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
8 209
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов

22 708
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
987
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
70 720
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
33 567
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
59 213
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
295 116
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
62 036
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
977
061
Жұмыс күшінің ұтқырлығын арттыру үшін адамдардың ерікті түрде қоныс аударуына жәрдемдесу
232 000
062
Біліктілік жүйесін дамыту
103
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
147 026
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі)
132 676
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
100 000
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
32 676
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі)
9 350
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
4 350
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
5 000
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі)
5 000
031
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету
5 000
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
390 514
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
69 719
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
69 719
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
44 377
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23 587
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
5 958
007
Әр түрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы

22 708
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
987
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
70 720
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
33 567
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
59 213
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
295 116
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
62 036
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
977
061
Cодействие добровольному переселению лиц для повышения мобильности рабочей силы
232 000
062
Развитие системы квалификаций
103
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
147 026
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
132 676
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
100 000
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
32 676
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
9 350
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
4 350
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
5 000
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5 000
031
Обеспечение санитарии населенных пунктов
5 000
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
390 514
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
69 719
009
Поддержка культурно-досуговой работы
69 719
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
44 377
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
23 587
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
5 958
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях