Уәлиханов аудандық мәслихатының 2022 жылғы 27 желтоқсандағы № 2-25 с "2023-2025 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов аудандық мәслихатының 2023 жылғы 2 қарашадағы № 2-9 с шешімі
Уәлиханов аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Уәлиханов аудандық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданының бюджетін бекіту туралы" 2022 жылғы 27 желтоқсандағы № 2-25 с шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданының бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 975 082,2 мың теңге:
салықтық түсімдер – 831 487,3 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 24 028 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 8 760 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 110 806,9 мың теңге;
2) шығындар – 7 107 593 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 20 347,5 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 49 082,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 28 735 мың теңге;
4) қаржы активтері мен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 152 858,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 152 858,3 мың теңге:

О внесении изменений в решение Уалихановского районного маслихата от 27 декабря 2022 года № 2-25 с "Об утверждении бюджета Уалихановского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы"
Решение Уалихановского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 2 ноября 2023 года № 2-9 с
Уалихановский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уалихановского районного маслихата "Об утверждении бюджета Уалихановского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы" от 27 декабря 2022 года № 2-25 с следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Уалихановского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы — 6 975 082,2 тысяч тенге:
налоговые поступления — 831 487,3 тысяч тенге;
неналоговые поступления — 24 028 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала — 8 760 тысяч тенге; поступления трансфертов — 6 110 806,9 тысяч тенге;
2) затраты — 7 107 593 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование — 20 347,5 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 49 082,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 28 735 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами — 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета — -152 858,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 152 858,3 тысяч тенге:

қарыздар түсімі – 49 061мың теңге;
қарыздарды өтеу – 28 735 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 132 532,3 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 6-қосымшалары осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Уәлиханов аудандық мәслихатының төрағасы М. Абдулов
Уәлиханов аудандық мәслихатының
2023 жылғы 2 қарашадағы
№ 2-9 с шешіміне 1-қосымша
Уәлиханов аудандық мәслихатының
2022 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 2-25 c шешіміне 1-қосымша
2023 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданының бюджеті
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
1
2
3

поступление займов – 49 061 тысяч тенге;
погашение займов – 28 735 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 132 532,3 тысяч тенге.";
приложение 1, 6 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Уалихановского районного маслихата М. Абдулов
Приложение 1 к решению
Уалихановского районного маслихата
от 2 ноября 2023 года № 2 – 9 с
Приложение 1 к решению
Уалихановского районного маслихата
от 27 декабря 2022 года № 2-25 c
Бюджет Уалихановского района Северо-Казахстанской области на 2023 год
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
1
2
3

19 065,2
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
28 878,5
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі)
28 878,5
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
28 878,5
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
353 481,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
25 400
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
25400
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
245 940,3
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
50 262,6
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
7 409
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
42 406,7
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
987
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
70 720
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
42 442,5
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
31 712,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
82 141
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
63 236
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
977
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7 390
061
Жұмыс күшінің ұтқырлығын арттыру үшін адамдардың ерікті түрде қоныс аударуына жәрдемдесу
10 538
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 126 349,7
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі)
195 476
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
140 493,7
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
54 972,3
011
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
10

19 065,2
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
28 878,5
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
28 878,5
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
28 878,5
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
353 481,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
25 400
005
Государственная адресная социальная помощь
25400
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
245 940,3
002
Программа занятости
50 262,6
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
7 409
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
42 406,7
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
987
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
70 720
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
42 442,5
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
31 712,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
82 141
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
63 236
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
977
021
Капитальные расходы государственного органа
7 390
061
Cодействие добровольному переселению лиц для повышения мобильности рабочей силы
10 538
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 126 349,7
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
195 476
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
140 493,7
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
54 972,3
011
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
10

495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі)
1 924 373,7
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
5 150
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
8 105,3
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
1 911 118,4
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі)
6 500
031
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету
6 500
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
434 346,3
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
77 668
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
77 668
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі)
46 106
036
Мәдениет объектілерін дамыту
46 106
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
41 676,3
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23 587
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
4 149,1
007
Әр түрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
13 940,2
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі)
101 729
021
Cпорт объектілерін дамыту
101 729
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
103 681
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
16 820
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
86 147
008
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
714
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
63 486
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35 878
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2000
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
21 408
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
4 200
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары

495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 924 373,7
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
5 150
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
8 105,3
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
1 911 118,4
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6 500
031
Обеспечение санитарии населенных пунктов
6 500
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
434 346,3
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
77 668
009
Поддержка культурно-досуговой работы
77 668
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
46 106
036
Развитие объектов культуры
46 106
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
41 676,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
23 587
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
4 149,1
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
13 940,2
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
101 729
021
Развитие объектов спорта
101 729
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
103 681
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
16 820
007
Функционирование районных (городских) библиотек
86 147
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
714
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
63 486
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков и культуры
35 878
003
Капитальные расходы государственного органа
2000
004
Реализация мероприятий в сфере
молодежной политики
21 408
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
4 200
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения

97 155
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі)
33 726
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
33 726
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
23 462
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21 652
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 810
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
37 167
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
37 167
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі)
2 800
056
Жануарларға арналған баспаналар, уақытша ұстау пункттерін салу
2 800
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
6 048
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі)
6 048
005
Аудан аумағының қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын және елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
6 048
12
Көлiк және коммуникация
773 148,2
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі)
768 148,2
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
30 000
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
738 148,2
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі)
5 000
039
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
5 000
13
Басқалар
674 910
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
9 019
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
9 019
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі)
665 891
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
665 891
14
Борышқа қызмет көрсету
28,9
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
28,9
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету

97 155
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
33 726
010
Развитие объектов сельского хозяйства
33 726
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
23 462
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
21 652
007
Капитальные расходы государственного органа
1 810
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
37 167
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
37 167
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 800
056
Строительство приютов, пунктов временного содержания для животных
2 800
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
6 048
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6 048
005
Разработка схем градостроительного развития территории района и генеральных планов населенных пунктов
6 048
12
Транспорт и коммуникации
773 148,2
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
768 148,2
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
30 000
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
738 148,2
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5 000
039
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
5 000
13
Прочие
674 910
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
9 019
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
9 019
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
665 891
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
665 891
14
Обслуживание долга
28,9
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
28,9
021
Обслуживание долга местных исполнительных органовпо выплате вознаграждений и иных платежей позаймам из областного бюджета