2024-2026 жылдарға арналған Шал ақын ауданы Приишим ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 2023 жылғы 29 желтоқсандағы № 13/17 шешімі
Ескерту. 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 5-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1, 75-баптарына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Шал акын ауданы Приишим ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 27 330 мың теңге:
салықтық түсімдер – 5 548 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 21 782 мың теңге;
2) шығындар – 28 572,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 242,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 242,7 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 242,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 04.03.2024 № 15/9 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.11.2024 № 24/16 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2024 жылға арналған Приишим ауылдық округінің бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексінің 52-1-бабына сәйкес, келесі салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) ауылдың аумағында мемлекеттік кіріс органдарында тіркеу есебіне қою кезінде мәлімделген:
дара кәсіпкер, жекеше нотариус, жеке сот орындаушысы, адвокат, кәсіпқой медиатор үшін – тұрған жері;
қалған жеке тұлғалар үшін – тұрғылықты жері орналасқан жеке тұлғалар дербес салық салуға жататын кірістер бойынша жеке табыс салығынан;
2) Приишим ауылдық округінің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықтан;
3) Приишим ауылдық округінің аумағындағы жер учаскелері бойынша жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығынан;

Об утверждении бюджета Приишимского сельского округа района Шал акына на 2024-2026 годы
Решение маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 29 декабря 2023 года № 13/17
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2024 в соответствии с пунктом 5 настоящего решения.
В соответствии со статьями 9-1, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Шал акына Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Приишимского сельского округа района Шал акына на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 32 039 тысяч тенге:
налоговые поступления – 6 248 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 25 791 тысяч тенге;
2) затраты – 33 281,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 242,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 242,7 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 242,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 04.03.2024 № 15/9 (вводится в действие с 01.01.2024); от 22.11.2024 № 24/16 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Установить, что доходы бюджета Приишимского сельского округа на 2024 год формируются в соответствии со статьей 52-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
1) индивидуального подоходного налога по доходам, подлежащим обложению самостоятельно физическими лицами, у которых на территории села расположено заявленное при постановке на регистрационный учет в органе государственных доходов:
место нахождения – для индивидуального предпринимателя, частного нотариуса, частного судебного исполнителя, адвоката, профессионального медиатора;
место жительства – для остальных физических лиц;
2) налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории Приишимского сельского округа;
3) земельного налога на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц по земельным участкам, находящимся на территории Приишимского сельского округа;

4) мыналардан:
тұрғылықты жері Приишим ауылдық округінің аумағындағы жеке тұлғалардан;
өздерінің құрылтай құжаттарында көрсетілетін тұрған жері Приишим ауылдық округінің аумағында орналасқан заңды тұлғалардан алынатын көлік құралдары салығынан;
5) бірыңғай жер салығынан.
3. 2024 жылға арналған Приишим ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенция 6 062 мың теңге сомасында белгіленсін.

4) налога на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории Приишимского сельского округа;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории Приишимского сельского округа;
5) единого земельного налога.
3. Установить бюджетную субвенцию, передаваемую из районного бюджета в бюджет Приишимского сельского округа на 2024 год в сумме 6 062 тысяч тенге.

4. 2024 жылға арналған Приишим ауылдық округінің бюджетіне республикалық, облыстық және аудандық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
Аталған нысаналы трансферттерді бөлу "2024-2026 жылдарға арналған Шал ақын ауданының Приишим ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" Шал ақын ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы Приишим ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.

4. Учесть в бюджете Приишимского сельского округа на 2024 год поступление целевых трансфертов из республиканского, областного и районного бюджета.
Распределение указанных целевых трансфертов определяется решением акима Приишимского сельского округа района Шал акына Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата района Шал акына "Об утверждении бюджета Приишимского сельского округа района Шал акына на 2024 - 2026 годы".