2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Атырау облыстық мәслихатының 2023 жылғы 11 желтоқсандағы № 63-VIII шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 8-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес және облыс әкімдігімен ұсынылған 2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет жобасын қарап, Атырау облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет тиiсiнше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның iшiнде 2024 жылға келесідей көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 683 712 346 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 202 731 188 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 19 488 915 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 69 700 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 461 422 543 мың теңге;
2) шығындар – 708 431 861 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 7 795 643 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 16 217 185 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 8 421 542 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 1 539 519 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 1 545 674 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 6 155 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -34 054 677 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 34 054 677 мың теңге:
қарыздар түсімі – 7 137 203 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 31 051 466 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 57 968 940 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облыстық мәслихатының 8.04.2024 № 85-VIII (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Атырау қаласы мен аудандар бюджеттеріне жалпы мемлекеттік салықтар түсімінің жалпы сома нормативі 2024 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
101 111 "Ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы" коды бойынша:
Жылыой ауданына – 0%;
101 201 "Төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы" коды бойынша:
Жылыой ауданына – 0%;
103 101 "Әлеуметтік салық" коды бойынша:
Жылыой ауданына – 0%.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облыстық мәслихатының 8.04.2024 № 85-VIII (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. Аудандар мен қала бюджеттерінен облыстық бюджетке бюджеттік алымдардың 2024 жылға арналған көлемдері 388 963 836 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Жылыой ауданынан – 95 034 923 мың теңге;

Об областном бюджете на 2024-2026 годы
Решение Атырауского областного маслихата от 11 декабря 2023 года № 63-VIII.
В соответствии со статьей 8 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложенный акиматом области проект областного бюджета на 2024-2026 годы, Атырауский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 683 712 346 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 202 731 188 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 19 488 915 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 69 700 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 461 422 543 тысяч тенге;
2) затраты – 708 431 861 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 7 795 643 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 16 217 185 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 8 421 542 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 1 539 519 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 1 545 674 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 6 155 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 34 054 677 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -34 054 677 тысяч тенге:
поступление займов – 7 137 203 тысяч тенге;
погашение займов – 31 051 466 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 57 968 940 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Атырауского областного маслихата от 08.04.2024 № 85-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Утвердить на 2024 год норматив общей суммы поступлений общегосударственных налогов в бюджеты районов и города Атырау в следующих объемах:
по коду 101 111 "Корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора":
Жылыойскому району – 0%;
по коду 101 201 "Индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты":
Жылыойскому району – 0%;
по коду 103 101 "Социальный налог":
Жылыойскому району – 0%.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Атырауского областного маслихата от 08.04.2024 № 85-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
3. Предусмотреть на 2024 год объемы бюджетных изъятий из районных и городского бюджетов в областной бюджет в сумме 388 963 836 тысяч тенге, в том числе:
с Жылыойского района – 95 034 923 тысяч тенге;

Атырау қаласынан – 293 928 913 мың теңге көзделсiн.
4. Облыстық бюджеттен аудандар бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 2024 жылға 5 864 361 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Құрманғазы ауданына – 1 022 546 мың теңге;
Индер ауданына – 2 342 616 мың теңге;
Исатай ауданына – 126 581 мың теңге;
Қызылқоға ауданына – 1 865 795 мың теңге;
Мақат ауданына – 136 616 мың теңге;
Махамбет ауданына – 370 207 мың теңге көзделсiн.
5. 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап әскери қызметшілерге (мерзiмдi қызметтегі әскери қызметшілерден басқа) және арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызметтің қызметкерлеріне тұрғынжайды күтіп-ұстауға және коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге ақшалай өтемақының айлық мөлшерi 3 739 теңге сомасында ескерілсін.
6. 2024 жылға жергілікті атқарушы органдарының резерві 4 443 233 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облыстық мәслихатының 8.04.2024 № 85-VIII (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. 2024 жылға арналған жергілікті бюджеттi атқару процесiнде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. Осы шешімнің орындалуын бақылау облыстық мәслихаттың бюджет, қаржы, экономика және өңірлік даму мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
9. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
10. 2024 жылға арналған облыстық бюджетте 9 680 982 мың теңге сомасында республикалық бюджеттің қаражаты есебінен ағымдағы нысаналы трансферттері ескерілсін, оның ішінде:
табиғатты қорғау және арнаулы мекемелер қызметкерлерінің жалақысын көтеруге 54 752 мың теңге;
эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге - 404 988 мың теңге;
ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіруді жүргізуге арналған құралдарды (бұйымдарды) және атрибуттарды сатып алуға - 38 114 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға - 658 077 мың теңге;
еңбек мобильділігі орталықтарының қызметін қамтамасыз етуге - 107 112 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға - 3 314 195 мың теңге;
техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендияның мөлшерін ұлғайтуға - 1 528 579 мың теңге;
"Ауылдық денсаулық сақтауды жаңғырту" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде жергілікті деңгейде денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға - 615 000 мың теңге;
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға - 158 285 мың теңге;

с города Атырау – 293 928 913 тысяч тенге.
4. Предусмотреть на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районные бюджеты, в сумме 5 864 361 тысяч тенге, в том числе:
Курмангазинскому району – 1 022 546 тысяч тенге;
Индерскому району – 2 342 616 тысяч тенге;
Исатайскому району – 126 581 тысяч тенге;
Кызылкогинскому району – 1 865 795 тысяч тенге;
Макатскому району – 136 616 тысяч тенге;
Махамбетскому району – 370 207 тысяч тенге.
5. Учесть с 1 января 2024 года месячный размер денежной компенсации на содержание жилища и оплату коммунальных услуг в сумме 3 739 тенге военнослужащим (кроме военнослужащих срочной службы) и сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы.
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2024 год в сумме 4 443 233 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 в редакции решения Атырауского областного маслихата от 08.04.2024 № 85-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
7. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2024 год согласно приложению 4.
8. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию областного маслихата по вопросам бюджета, финансов, экономики и развития регионов.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
10. Учесть в областном бюджете на 2024 год целевые текущие трансферты за счет средств республиканского бюджета в сумме 9 680 982 тысяч тенге, в том числе:
54 752 тысяч тенге - на повышение заработной платы работников природоохранных и специальных учреждений
404 988 тысяч тенге - на проведение противоэпизоотических мероприятий;
38 114 тысяч тенге - на приобретение средств (изделий) и атрибутов для проведения идентификации сельскохозяйственных животных;
658 077 тысяч тенге - на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
107 112 тысяч тенге - на обеспечение деятельности центров трудовой мобильности;
3 314 195 тысяч тенге - на увеличение оплаты труда педагогов организаций дошкольного образования;
1 528 579 тысяч тенге - на увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального, после среднего образования;
615 000 тысяч тенге - на материально-техническое оснащение организаций здравоохранения на местном уровне в рамках пилотного национального проекта "Модернизация сельского здравоохранения";
158 285 тысяч тенге - на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;

халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға - 2 678 400 мың теңге;
аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) әкімдерін сайлауды қамтамасыз етуге және өткізуге - 123 480 мың теңге.
Ескерту. Шешім 10-тармақпен толықтырылды - Атырау облыстық мәслихатының 8.04.2024 № 85-VIII (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. 2024 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттің қаражаты және Қазақстан Республикасының Ұлттық қорының нысаналы трансферті есебінен 53 348 981 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері ескерілсін, оның ішінде:
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға – 7 111 423 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға - 4 809 552 мың теңге;
қоршаған ортаны қорғау объектілерін салуға және реконструкциялауға - 1 744 486 мың теңге;
жерүсті су ресурстарын ұлғайтуға - 3 000 000 мың теңге;
облыс орталықтарына инженерлік және көлік (аббаттандыру) инфрақұрылымын дамытуға - 2 185 102 мың теңге;
"Жайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде орта білім беру объектілерін салуға - 20 399 976 мың теңге;
газ тасымалдау жүйесін дамытуға - 500 000 мың теңге;
көліктік инфрақұрылымды дамытуға - 2 273 342 мың теңге;
шағын және моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға - 2 333 000 мың теңге;
сумен қамту және су бұру жүйесін дамытуға - 809 882 мың теңге;
"Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға - 2 868 324 мың теңге;
әлеуметтік қорғау нысандарын салу және қайта жаңғыртуға – 4 000 000 мың теңге;
"Ауылда денсаулық сақтауды жаңғырту" пилоттық жобасы бойынша нысандарды салуға - 1 000 000 мың теңге;
жылу энергетикалық жүйені дамытуға – 1 123 776 мың теңге.
Ескерту. Шешім 11-тармақпен толықтырылды - Атырау облыстық мәслихатының 8.04.2024 № 85-VIII (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

2 678 400 тысяч тенге - на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения;
123 480 тысяч тенге - на обеспечение и проведение выборов акимов районов (городов областного значения).
Сноска. Решение дополнено пунктом 10 в соответствии с решением Атырауского областного маслихата от 08.04.2024 года № 85-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
11. Учесть в областном бюджете на 2024 год целевые трансферты на развитие за счет средств республиканского бюджета и целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 53 348 981 тысяч тенге, в том числе:
7 111 423 тысяч тенге - на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
4 809 552 тысяч тенге - на развитие системы водоснабжения и водоотведения;
1 744 486 тысяч тенге - на строительство и реконструкцию объектов охраны окружающей среды;
3 000 000 тысяч тенге - на увеличение водности поверхностных водных ресурсов;
2 185 102 тысяч тенге - на развитие инженерной и транспортной (благоустройство) инфраструктуры в областных центрах;
20 399 976 тысяч тенге - на строительство объектов среднего образования в рамках пилотного Национального проекта "Комфортная школа";
500 000 тысяч тенге - на развитие газотранспортной системы;
2 273 342 тысяч тенге - на развитие транспортной инфраструктуры;
2 333 000 тысяч тенге - на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах;
2 868 324 тысяч тенге - на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
4 000 000 тысяч тенге - строительство и реконструкцию объектов социального обеспечения;
1 000 000 тысяч тенге - строительство и реконструкцию объектов здравоохранения в рамках пилотного национального проекта "Модернизация сельского здравоохранения";
1 123 776 тысяч тенге - на развитие теплоэнергетической системы.
Сноска. Решение дополнено пунктом 11 в соответствии с решением Атырауского областного маслихата от 08.04.2024 года № 85-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).

12. 2024 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттің қаражаты есебінен жергілікті атқарушы органдарға 7 137 203 мың теңге сомасында бюджеттiк кредиттер көзделгенi ескерiлсiн, оның ішінде:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін - 328 588 мың теңге;
жастардың кәсiпкерлiк бастамасына жәрдемдесуге кредит беру үшін - 710 000 мың теңге;
агроөнеркәсіптік кешендегі инвестициялық жобаларды іске асыруға - 4 000 000 мың теңге;

12. Учесть в областном бюджете на 2024 год бюджетные кредиты местным исполнительным органам за счет средств республиканского бюджета в сумме 7 137 203 тысяч тенге, в том числе:
328 588 тысяч тенге - на реализацию мер социальной поддержки специалистов;
710 000 тысяч тенге - на содействие предпринимательской инициативе молодежи;
4 000 000 тысяч тенге - на реализацию инвестиционных проектов в агропромышленном комплексе;

ауыл халқының кірістерін арттыру жөніндегі жобаны ауқымды түрде қолдану үшін ауыл халқына микрокредиттер беру үшін - 761 000 мың теңге;
кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге - 1 337 615 мың теңге.
Ескерту. Шешім 12-тармақпен толықтырылды - Атырау облыстық мәслихатының 8.04.2024 № 85-VIII (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Мәслихат төрағасы М. Хайруллиев
Атырау облыстық
мәслихатының 2023 жылғы
11 желтоқсандағы № 63-VIII
шешіміне 1-қосымша
2024 жылға арналған облыстық бюджет

761 000 тысяч тенге - на предоставление микрокредитов сельскому населению для масштабирования проекта по повышению доходов сельского населения;
1 337 615 тысяч тенге - на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов.
Сноска. Решение дополнено пунктом 12 в соответствии с решением Атырауского областного маслихата от 08.04.2024 года № 85-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
Председатель маслихата М. Хайруллиев
Приложение 1 к решению
Атырауского областного
маслихата от 11 декабря
2023 года № 63-VIII
Областной бюджет на 2024 год

20312306
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
8612804
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
3415484
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
354926
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1264161
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
252389
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
616081
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
15000
064
Еңбек мобильдігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
904063
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
8864
261
Облыстың білім басқармасы
471232
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
333615
037
Әлеуметтік сауықтандыру
123765
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
13852
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
4726088
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
4726088
2
Әлеуметтiк көмек
8332964
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
8332964
003
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
1687782
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
6645182
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
3366538
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
3185772
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
210197
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
10400
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету

20312306
1
Социальное обеспечение
8612804
256
Управление координации занятости и социальных программ области
3415484
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
354926
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1264161
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
252389
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
616081
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
15000
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
904063
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
8864
261
Управление образования области
471232
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
333615
037
Социальная реабилитация
123765
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
13852
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
4726088
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
4726088
2
Социальная помощь
8332964
256
Управление координации занятости и социальных программ области
8332964
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
1687782
068
Программа занятости
6645182
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
3366538
256
Управление координации занятости и социальных программ области
3185772
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
210197
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
10400
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам

3099274
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
3099274
071
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
3099274
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
17570798
1
Ауыл шаруашылығы
6593237
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
6593237
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
19993
005
Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
5400
011
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
53855
013
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
129120
014
Ауыл шаруашылығы таурларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
345693
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
220
028
Уақытша сақтау пунктіне ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
1578
029
Ауыл шаруашылығы дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
69653
036
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
6157
039
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
6090
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
4844
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
75121
049
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
110607
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
613837
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
206859
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
1931791
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуды кредиттеу, сондай-ақ лизинг беру кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
556196
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
498860
070
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
1957363
3
Орман шаруашылығы
759722
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы

3099274
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
3099274
071
Развитие газотранспортной системы
3099274
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
17570798
1
Сельское хозяйство
6593237
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
6593237
002
Субсидирование развития семеноводства
19993
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
5400
011
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
53855
013
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
129120
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
345693
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
220
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
1578
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
69653
036
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
6157
039
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
6090
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
4844
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
75121
049
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
110607
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
613837
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
206859
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
1931791
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
556196
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
498860
070
Проведение противоэпизоотических мероприятий
1957363
3
Лесное хозяйство
759722
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области

1578
029
Ауыл шаруашылығы дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
5000
036
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
6157
039
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
6090
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
4844
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
75121
049
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
72493
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
613837
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
206859
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
1931791
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуды кредиттеу, сондай-ақ лизинг беру кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
306196
070
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
857752
3
Орман шаруашылығы
519635
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
519635
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
436220
006
Жануарлар дүниесін қорғау
8415
104
Инвестициялық салымдар кезінде балық шаруашылығы субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу
75000
4
Балық шаруашылығы
83400
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
83400
034
Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы), сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіру өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
83400
5
Қоршаған ортаны қорғау
192667
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
192667
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
165258
008
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
27409
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
0
022
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
270887
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
270887
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

1578
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
5000
036
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
6157
039
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
6090
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
4844
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
75121
049
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
72493
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
613837
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
206859
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
1931791
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
306196
070
Проведение противоэпизоотических мероприятий
857752
3
Лесное хозяйство
519635
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
519635
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
436220
006
Охрана животного мира
8415
104
Возмещение части расходов, понесенных субъектом рыбного хозяйства, при инвестиционных вложениях
75000
4
Рыбное хозяйство
83400
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
83400
034
Cубсидирование повышения продуктивности и качества аквакультуры (рыбоводства), а также племенного рыбоводства
83400
5
Охрана окружающей среды
192667
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
192667
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
165258
008
Мероприятия по охране окружающей среды
27409
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
270887
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
270887
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере сельского хозяйства и регулирования земельных отношений на местном уровне