2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Атырау облыстық мәслихатының 2023 жылғы 11 желтоқсандағы № 63-VIII шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 8-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес және облыс әкімдігімен ұсынылған 2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет жобасын қарап, Атырау облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет тиiсiнше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның iшiнде 2024 жылға келесідей көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 629 854 147 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 162 662 984 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3 698 680 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімдері – 463 492 483 мың теңге;
2) шығындар – 597 823 192 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 4 117 203 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 4 117 203 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 27 913 753 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -27 913 753 мың теңге:
қарыздар түсімі – 3 137 203 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 31 050 956 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
2. Атырау қаласы мен аудандар бюджеттеріне жалпы мемлекеттік салықтар түсімінің жалпы сома нормативі 2024 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
101 111 "Ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы" коды бойынша":
Индер ауданына – 50%;
101 201 "Төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы" коды бойынша:
Индер ауданына – 50%;
103 101 "Әлеуметтік салық" коды бойынша:
Индер ауданына – 50%;
Исатай ауданына – 50%;
Жылыой ауданына – 50%.
3. Аудандар мен қала бюджеттерінен облыстық бюджетке бюджеттік алымдардың 2024 жылға арналған көлемдері 388 963 836 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Жылыой ауданынан – 95 034 923 мың теңге;
Атырау қаласынан – 293 928 913 мың теңге көзделсiн.
4. Облыстық бюджеттен аудандар бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 2024 жылға 5 864 361 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Құрманғазы ауданына – 1 022 546 мың теңге;
Индер ауданына – 2 342 616 мың теңге;

Об областном бюджете на 2024-2026 годы
Решение Атырауского областного маслихата от 11 декабря 2023 года № 63-VIII
В соответствии со статьей 8 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложенный акиматом области проект областного бюджета на 2024-2026 годы, Атырауский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 629 854 147 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 162 662 984 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 3 698 680 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 463 492 483 тысяч тенге;
2) затраты – 597 823 192 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 4 117 203 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 4 117 203 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 27 913 753 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -27 913 753 тысяч тенге:
поступление займов – 3 137 203 тысяч тенге;
погашение займов – 31 050 956 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
2. Утвердить на 2024 год норматив общей суммы поступлений общегосударственных налогов в бюджеты районов и города Атырау в следующих объемах:
по коду 101 111 "Корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора":
Индерскому району – 50%;
по коду 101 201 "Индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты":
Индерскому району – 50%;
по коду 103 101 "Социальный налог":
Индерскому району – 50%;
Исатайскому району – 50%;
Жылыойскому району – 50%.
3. Предусмотреть на 2024 год объемы бюджетных изъятий из районных и городского бюджетов в областной бюджет в сумме 388 963 836 тысяч тенге, в том числе:
с Жылыойского района – 95 034 923 тысяч тенге;
с города Атырау – 293 928 913 тысяч тенге.
4. Предусмотреть на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районные бюджеты, в сумме 5 864 361 тысяч тенге, в том числе:
Курмангазинскому району – 1 022 546 тысяч тенге;
Индерскому району – 2 342 616 тысяч тенге;

Исатай ауданына – 126 581 мың теңге;
Қызылқоға ауданына – 1 865 795 мың теңге;
Мақат ауданына – 136 616 мың теңге;
Махамбет ауданына – 370 207 мың теңге көзделсiн.
5. 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап әскери қызметшілерге (мерзiмдi қызметтегі әскери қызметшілерден басқа) және арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызметтің қызметкерлеріне тұрғынжайды күтіп-ұстауға және коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге ақшалай өтемақының айлық мөлшерi 3 739 теңге сомасында ескерілсін.

Исатайскому району – 126 581 тысяч тенге;
Кызылкогинскому району – 1 865 795 тысяч тенге;
Макатскому району – 136 616 тысяч тенге;
Махамбетскому району – 370 207 тысяч тенге.
5. Учесть с 1 января 2024 года месячный размер денежной компенсации на содержание жилища и оплату коммунальных услуг в сумме 3 739 тенге военнослужащим (кроме военнослужащих срочной службы) и сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы.

6. 2024 жылға жергілікті атқарушы органдарының резерві 3 327 233 мың теңге сомасында бекітілсін.
7. 2024 жылға арналған жергілікті бюджеттi атқару процесiнде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. Осы шешімнің орындалуын бақылау облыстық мәслихаттың бюджет, қаржы, экономика және өңірлік даму мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.

6. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2024 год в сумме 3 327 233 тысяч тенге.
7. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2024 год согласно приложению 4.
8. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию областного маслихата по вопросам бюджета, финансов, экономики и развития регионов.

342491
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1264161
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
252389
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
534903
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
15000
064
Еңбек мобильдігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
904063
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
8864
261
Облыстың білім басқармасы
463631
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
329032
037
Әлеуметтік сауықтандыру
121547
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
13052
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
4500000
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
4500000
2
Әлеуметтiк көмек
8350964
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
8350964
003
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
1705782
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
6645182
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
3085335
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
2904569
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
210197
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
10400
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
178324
066
Сенім білдірілген агентке жастардың кәсіпкерлік бастамасына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу
37302
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
267393
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер

342491
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1264161
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
252389
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
534903
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
15000
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
904063
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
8864
261
Управление образования области
463631
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
329032
037
Социальная реабилитация
121547
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
13052
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
4500000
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
4500000
2
Социальная помощь
8350964
256
Управление координации занятости и социальных программ области
8350964
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
1705782
068
Программа занятости
6645182
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
3085335
256
Управление координации занятости и социальных программ области
2904569
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
210197
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
10400
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
178324
066
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодежи
37302
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
267393
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам

59024
009
Облыстық кiтапханалардың жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету
319505
4
Туризм
109142
768
Облыстың дене шынықтыру, спорт және туризм басқармасы
109142
010
Туристік қызметті реттеу
102145
074
Кәсіпкерлік субъектілерінің санитариялық-гигиеналық тораптарды күтіп-ұстауға арналған шығындарының бір бөлігін субсидиялау
6997
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
1015150
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
866051
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік ішкі саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
789813
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
76238
740
Облыстың мәдениет және тілдерді дамыту басқармасы
149099
001
Жергiлiктi деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту және архив ісі саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
149099
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
12815638
1
Ауыл шаруашылығы
4568924
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
4568924
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
19993
005
Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
5400
011
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
53855
013
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
56045
014
Ауыл шаруашылығы таурларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
345693
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
220
028
Уақытша сақтау пунктіне ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
1578
029
Ауыл шаруашылығы дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
5000
036
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
6157
039
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
6090
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
4844
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
75121
049
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
72493
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу

59024
009
Обеспечение функционирования областных библиотек
319505
4
Туризм
109142
768
Управление физической культуры, спорта и туризма области
109142
010
Регулирование туристской деятельности
102145
074
Субсидирование части затрат субъектов предпринимательства на содержание санитарно-гигиенических узлов
6997
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
1015150
263
Управление внутренней политики области
866051
001
Услуги по реализации государственной внутренней политики на местном уровне
789813
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
76238
740
Управление культуры и развития языков области
149099
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры и развития языков
149099
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
12815638
1
Сельское хозяйство
4568924
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
4568924
002
Субсидирование развития семеноводства
19993
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
5400
011
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
53855
013
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
56045
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
345693
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
220
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
1578
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
5000
036
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
6157
039
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
6090
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
4844
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
75121
049
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
72493
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях

1578
029
Ауыл шаруашылығы дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
5000
036
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
6157
039
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
6090
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
4844
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
75121
049
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
72493
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
613837
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
206859
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
1931791
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуды кредиттеу, сондай-ақ лизинг беру кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
306196
070
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
857752
3
Орман шаруашылығы
519635
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
519635
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
436220
006
Жануарлар дүниесін қорғау
8415
104
Инвестициялық салымдар кезінде балық шаруашылығы субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу
75000
4
Балық шаруашылығы
83400
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
83400
034
Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы), сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіру өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
83400
5
Қоршаған ортаны қорғау
192667
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
192667
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
165258
008
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
27409
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
0
022
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
270887
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
270887
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

1578
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
5000
036
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
6157
039
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
6090
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
4844
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
75121
049
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
72493
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
613837
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
206859
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
1931791
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
306196
070
Проведение противоэпизоотических мероприятий
857752
3
Лесное хозяйство
519635
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
519635
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
436220
006
Охрана животного мира
8415
104
Возмещение части расходов, понесенных субъектом рыбного хозяйства, при инвестиционных вложениях
75000
4
Рыбное хозяйство
83400
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
83400
034
Cубсидирование повышения продуктивности и качества аквакультуры (рыбоводства), а также племенного рыбоводства
83400
5
Охрана окружающей среды
192667
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
192667
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
165258
008
Мероприятия по охране окружающей среды
27409
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
270887
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
270887
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере сельского хозяйства и регулирования земельных отношений на местном уровне