Атырау қаласы Мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 211 "2023-2025 жылдарға арналған қала бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 2023 жылғы 14 сәуірдегі № 15 шешімі
Атырау қаласының Мәслихаты ШЕШТІ:
1. Атырау қаласы Мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 211 "2023-2025 жылдарға арналған қала бюджеті туралы" шешіміне келесідей өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 – қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 363 202 742 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 325 501 550 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4 014 658 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 714 819 мың теңге;
трансферттер түсімі – 30 971 715 мың теңге;
2) шығындар – 365 179 548 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 976 806 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 976 806 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1 044 524 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3 021 330 мың теңге.
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2023 жылға қалалық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік трансферттер көлемі 459 729 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Атырау ауылдық округіне – 279 604 мың теңге;
Дамбы ауылдық округіне – 73 892 мың теңге;
Еркінқала ауылдық округіне – 5 369 мың теңге;
Кеңөзек ауылдық округіне – 6 049 мың теңге;
Алмалы ауылдық округіне – 94 815 мың теңге".
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2023 жылға жергілікті атқарушы органның резерві – 1 966 538 мың теңге сомасында бекітілсін".
Келесі мазмұндағы 10, 11, 12 және 13 тармақтармен толықтырылсын;
"10. 2023 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен төмендегідей көлемдерде:
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 10 864 мың теңге;
мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алуға – 449 214 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алуға – 278 400 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттері көзделгені ескерілсін.

О внесении изменений и дополнений в решение Маслихата города Атырау от 23 декабря 2022 года № 211 "О бюджете города на 2023-2025 годы"
Решение Атырауского городского маслихата Атырауской области от 14 апреля 2023 года № 15
Маслихат города Атырау РЕШИЛ:
1. Внести в решение Маслихата города Атырау от 23 декабря 2022 года № 211 "О бюджете города на 2023-2025 годы" следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 363 202 742 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 325 501 550 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 4 014 658 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 714 819 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 30 971 715 тысяч тенге;
2) затраты – 365 179 548 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 976 806 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 976 806 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 1 044 524 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3 021 330 тысяч тенге.
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Предусмотреть на 2023 год объемы бюджетных трансфертов, передаваемых из городского бюджета в сельские бюджеты, в сумме 459 729 тысяч тенге, в том числе:
Атыраускому сельскому округу – 279 604 тысяч тенге;
Дамбинскому сельскому округу – 73 892 тысяч тенге;
Еркинкалинскому сельскому округу – 5 369 тысяч тенге;
Кенузекскому сельскому округу – 6 049 тысяч тенге;
Алмалинскому сельскому округу – 94 815 тысяч тенге".
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2023 год в сумме – 1 966 538 тысяч тенге".
Дополнить пунктами 10, 11, 12 и 13 следующего содержания:
"10. Учесть, в городском бюджете на 2023 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в следующих объемах:
10 864 тысяч тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
449 214 тысяч тенге – на изъятие земельных участков для государственных нужд;
278 400 тысяч тенге – на приобретение жилья коммунального жилищного фонда.

11. 2023 жылға арналған қалалық бюджетте Қазақстан Республикасы Ұлттық қоры есебінен коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алуға – 566 400 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферті көзделгені ескерілсін.
12. 2023 жылға арналған қалалық бюджетте Қазақстан Республикасы Ұлттық қоры есебінен төмендегідей көлемдерде:
инженерлiк-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға – 495 589 мың теңге;

11. Учесть, в городском бюджете на 2023 год предусмотрены целевые текущие трансферты из Национального фонда Республики Казахстан на приобретение жилья коммунального жилищного фонда – 566 400 тысяч тенге.
12. Учесть, в городском бюджете на 2023 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из Национального фонда Республики Казахстан в следующих объемах:
495 589 тысяч тенге – на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;

жылу-энергетикалық жүйені дамытуға – 1 123 777 мың теңге нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін.
13. 2023 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындауға – 852 343 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферті көзделгені ескерілсін".
2. Көрсетілген шешімнің 1 - қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
3. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Атырау қаласы Мәслихатының төрағасы Н. Құрман
Атырау қаласы Мәслихатының

1 123 777 тысяч тенге – на развитие теплоэнергетической системы.
13. Учесть, в городском бюджете на 2023 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета на выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства – 852 343 тысяч тенге".
2. Приложение 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Маслихата города Атырау Н. Құрман
Приложение к решению
Маслихата города Атырау

156 183
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
257 413
017
Мүгедектігі бар адамды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емделу, есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының, жеке көмекшінің қызметтерін ұсыну
828 600
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметiн қамтамасыз ету
173 447
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
654 983
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
150 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
150 000
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
504 983
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтiк төлемдердi есептеу, төлеу мен жеткiзу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 835
020
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
492 284
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
10 864
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
36 559 759
1
Тұрғын үй шаруашылығы
7 856 360
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлiгi және автомобиль жолдары бөлiмi
1 026 000
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
1 020 000
031
Кондоминиум объектісіне техникалық паспорттар дайындау
6 000
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
693 500
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
693 500
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
6 094 616
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
830 686
004
Инженерлiк-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
4 419 130
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
844 800
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі
42 244
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42 244
2
Коммуналдық шаруашылық
23 966 816
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
17 723 765
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
125 078
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру

156 183
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
257 413
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
828 600
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
173 447
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
654 983
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
150 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
150 000
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
504 983
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 835
020
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
492 284
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
10 864
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
36 559 759
1
Жилищное хозяйство
7 856 360
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 026 000
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
1 020 000
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондаминиумов
6 000
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
693 500
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
693 500
467
Отдел строительства района (города областного значения)
6 094 616
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
830 686
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
4 419 130
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
844 800
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
42 244
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
42 244
2
Коммунальное хозяйство
23 966 816
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
17 723 765
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
125 078
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)