"2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Жылыой аудандық мәслихатының 2022 жылғы 21 желтоқсандағы № 27-1 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облысы Жылыой аудандық мәслихатының 2023 жылғы 19 мамырдағы № 3-5 шешімі
Жылыой аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Жылыой аудандық мәслихатының 2022 жылғы 21 желтоқсандағы № 27-1 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 70 942 563 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 66 320 994 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 65 503 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 128 500 мың теңге;
трансферттер түсімдері- 4 427 566 мың теңге;
2) шығындар – 74 132 245 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 12 577 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 15 525 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 2 948 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 3 202 259 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 202 259 мың теңге:
қарыздар түсімі – 15 525 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 2 948 мың теңге;

О внесении изменений в решение Жылыойского районного маслихата "О районном бюджете на 2023-2025 годы" от 21 декабря 2022 года № 27-1
Решение Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 19 мая 2023 года № 3-5
Жылыойский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жылыойского районного маслихата "О районном бюджете на 2023-2025 годы" от 21 декабря 2022 года № 27-1 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 70 942 563 тысяч тенге, в том числе: налоговые поступления –66 320 994 тысяч тенге; неналоговые поступления – 65 503 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 128 500 тысяч тенге; поступления трансфертов – 4 427 566 тысяч тенге;
2) затраты – 74 132 245 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 12 577 тысяч тенге, в том числе: бюджетные кредиты – 15 525 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2 948 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 3 202 259 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 202 259 тысяч тенге:
поступление займов – 15 525 тысяч тенге; погашение займов –2 948 тысяч тенге;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3 189 682 мың теңге."
2. Көрсетілген шешімге 1 қосымша осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Мәслихат төрағасы Қ. Мыңбаев
Жылыой аудандық мәслихатының 2023 жылғы
19 мамырдағы № 3-5 шешіміне қосымша
Жылыой аудандық мәслихатының 2022 жылғы
21 желтоқсандағы №27-1 шешіміне 1-қосымша
2023 жылғы нақтыланған бюджет
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
I . Кірістер

используемые остатки бюджетных средств – 3 189 682 тысяч тенге."
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель маслихата Қ. Мыңбаев
Приложение
к решению Жылыойского районного маслихата
от 19 мая 2023 года №3-5
Приложение 1
к решению Жылыойского районного маслихата
от 21 декабря 2022 года №27-1
Уточненный бюджет на 2023 год
Категория
Сумма
(тысяча тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы

1566564
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
1478891
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
55619
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
869857
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
10876
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
800
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3000
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
222962
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
40931
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
35312
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
174429
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
65105
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
87 673
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1100
020
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
14547
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
72026
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2824272
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын-үй инспекциясы бөлімі
1631332
002
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, оның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
150000
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
100000
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
163008
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
520000
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
34701
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
543623
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
120000
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1172994
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
450000
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру

1566564
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
1478891
010
Государственная адресная социальная помощь
55619
004
Программа занятости
869857
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
10876
007
Оказание жилищной помощи
800
009
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3000
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
222962
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
40931
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
35312
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лиц с инвалидностью
174429
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
65105
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
87 673
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1100
020
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
14547
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в в Республике Казахстан
72026
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2824272
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1631332
002
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
150000
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
100000
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
163008
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
520000
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
34701
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
543623
015
Освещение улиц в населенных пунктах
120000
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1172994
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
450000
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры