2024-2026 жылдарға арналған Құлсары қаласының, Жаңа-Қаратон кентінің, Жем, Қосшағыл, Қара-Арна, Майкөмген және Ақкиізтоғай ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Атырау облысы Жылыой аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 11-1 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес және аудан әкімдігімен ұсынылған 2024-2026 жылдарға арналған Құлсары қаласының, Жаңа-Қаратон кентінің, Жем, Қосшағыл, Қара-Арна, Майкөмген және Ақкиізтоғай ауылдық округтерінің бюджеттері жобаларын қарап, Жылыой аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Құлсары қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 181 421 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 564 905 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 245 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 5 616 271 мың теңге;
2) Шығындар – 6 300 631 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 119 210 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 119 210 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 119 210 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Жылыой аудандық маслихатының 23.07.2024 № 21-1 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2024-2026 жылдарға арналған Жаңа-Қаратон кентінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 214 811 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 31 573 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 20 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 183 218 мың теңге;
2) шығындар – 215 958 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 147 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 147 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;

О бюджетах города Кульсары, поселка Жана-Каратон, сельских округов Жем, Косчагиль, Кара-Арна, Майкумген и Аккиизтогай на 2024-2026 годы
Решение Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 27 декабря 2023 года № 11-1
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложенный акиматом района проект бюджетов города Кульсары, поселка Жана-Каратон, сельских округов Жем, Косчагиль, Кара-Арна, Майкумген и Аккиизтогай на 2024-2026 годы Жылыойский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Кульсары на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 181 421 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 564 905 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 245 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 616 271 тысяч тенге;
2) затраты – 6 300 631 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 119 210 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 119 210 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 119 210 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 23.07.2024 № 21-1 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Утвердить бюджет поселка Жана-Каратон на 2024-2026 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 214 811 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 31 573 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 20 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 183 218 тысяч тенге;
2) затраты – 215 958 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 147 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 147 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;

4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -13 861 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 13 861 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 13 861 мың теңге.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Жылыой аудандық маслихатының 23.07.2024 № 21-1 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. Аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін 2024 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 127 795 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Жаңа-Қаратон кентіне – 31 773 мың теңге;
Жем ауылдық округіне – 20 887 мың теңге;
Қосшағыл ауылдық округіне – 19 688 мың теңге;
Қара-Арна ауылдық округіне – 17 266 мың теңге;
Майкөмген ауылдық округіне – 19 112 мың теңге;
Ақкиізтоғай ауылдық округіне – 19 069 мың теңге
9. Аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін 2025 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 127 685 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Жаңа-Қаратон кентіне – 31 773 мың теңге;
Жем ауылдық округіне – 20 887 мың теңге;
Қосшағыл ауылдық округіне – 19 578 мың теңге;
Қара-Арна ауылдық округіне – 17 266 мың теңге.
Майкөмген ауылдық округіне – 19 112 мың теңге;
Ақкиізтоғай ауылдық округіне – 19 069 мың теңге.
10. Аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін 2026 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 127 685 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Жаңа-Қаратон кентіне – 31 773 мың теңге;
Жем ауылдық округіне – 20 887 мың теңге;
Қосшағыл ауылдық округіне – 19 578 мың теңге;

4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 13 861 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 13 861 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 13 861 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 23.07.2024 № 21-1 (вводится в действие с 01.01.2024).
8. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты акима города районного значения, поселка, сельских округов на 2024 год в сумме 127 795 тысяч тенге, в том числе:
поселку Жана –Каратон – 31 773 тысяч тенге;
Жемскому сельскому округу – 20 887 тысяч тенге;
Косчагильскому сельскому округу – 19 688 тысяч тенге;
Кара-Арнинскому сельскому округу – 17 266 тысяч тенге;
Майкумгенскому сельскому округу – 19 112 тысяч тенге;
Аккиизтогайскому сельскому округу – 19 069 тысяч тенге.
9. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты акима города районного значения, поселка, сельских округов на 2025 год в сумме 127 685 тысяч тенге, в том числе:
поселку Жана –Каратон – 31 773 тысяч тенге;
Жемскому сельскому округу – 20 887 тысяч тенге;
Косчагильскому сельскому округу – 19 578 тысяч тенге;
Кара-Арнинскому сельскому округу – 17 266 тысяч тенге;
Майкумгенскому сельскому округу – 19 112 тысяч тенге;
Аккиизтогайскому сельскому округу – 19 069 тысяч тенге.
10. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты акима города районного значения, поселка, сельских округов на 2026 год в сумме 127 685 тысяч тенге, в том числе:
поселку Жана –Каратон – 31 773 тысяч тенге;
Жемскому сельскому округу – 20 887 тысяч тенге;
Косчагильскому сельскому округу – 19 578 тысяч тенге;

Қара-Арна ауылдық округіне – 17 266 мың теңге.
Майкөмген ауылдық округіне – 19 112 мың теңге;
Ақкиізтоғай ауылдық округіне – 19 069 мың теңге.
11. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Мәслихат төрағасы Қ. Мыңбаев
Жылыой аудандық
мәслихатының 2023 жылғы
27 желтоқсандағы № 11-1
шешіміне 1-қосымша
2024 жылға арналған Құлсары қаласының бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Атырау облысы Жылыой аудандық маслихатының 23.07.2024 № 21-1 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
А т а у ы
I.Кірістер

Кара-Арнинскому сельскому округу – 17 266 тысяч тенге;
Майкумгенскому сельскому округу – 19 112 тысяч тенге;
Аккиизтогайскому сельскому округу – 19 069 тысяч тенге.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата Қ. Мыңбаев
Приложение 1 к решению
Жылыойскогорайонного
маслихата от 27 декабря
2023 года № 11-1
Бюджет города Кульсары на 2024 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 23.07.2024 № 21-1 (вводится в действие с 01.01.2024).
Категория
Сумма (тысяча тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы