2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Атырау облысы Махамбет аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 86 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабына сәйкес, аудан әкімдігі ұсынған 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеттің жобасын қарап, Махамбет аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 19 376 073 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 119 177 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 38 506 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 694 мың теңге;
трансферттертүсімдері – 13 212 696 мың теңге;
2) шығындар – 21 395 620 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 26 768 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 44 304 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 17 536 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 046 315 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 046 315 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 44 304 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 17 536 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 019 547 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Махамбет аудандық маслихатының 23.05.2024 № 120 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 8 240 497 мың теңге сомасында нысаналы трансферт көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға - 71 420 мың теңге;
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге – 2 971 мың теңге;
халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға – 180 000 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 32 655 мың теңге;
азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмекке - 34 694 мың теңге;
қысқы мерзімге дайындық жұмыстарына – 67 500 мың теңге;
азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз етуге – 540 000 мың теңге;
қатты тұрмыстық қалдықтар жинайтын сұрыптау қондырғыларын сатып алуға – 87 000 мың теңге;

О районном бюджете на 2024-2026 годы
Решение Махамбетского районного маслихата Атырауской области от 22 декабря 2023 года № 86
В соответствии со статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", рассмотрев предложенный акиматом района проект районного бюджета на 2024 - 2026 годы, Махамбетский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доход – 19 376 073 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 119 177 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 38 506 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 694 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 13 212 696 тысяч тенге;
2) затраты – 21 395 620 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 26 768 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 44 304 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 17 536 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 046 315 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 2 046 315тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 44 304 тысяч тенге;
погашение займов – 17 536 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 019 547 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Махамбетского районного маслихата Атырауской области от 23.05.2024 № 120 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета в сумме – 8 240 497 тысячи тенге, в том числе:
71 420 тысяч тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
2 971 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
180 000 тысяч тенге – на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения;
32 655 тысяч тенге - на выплату государственной адресной социальной помощи;
34 694 тысяч тенге – на социальную помощь отдельным категориям граждан;
67 500 тысяч тенге – на проведение работ по подготовке к зимнему периоду;
540 000 тысяч тенге – на обеспечение жильем отдельных категорий граждан;
87 000 тысяч тенге – на приобретение сортировочных установок по сбору твердых бытовых отходов;

елді мекендерді абаттандыруға және көгалдандыруға – 348 910 мың теңге;
елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге – 116 000 мың теңге;
автомобиль жолдарын күрделі жөндеуге – 3 596 682 мың теңге;
халықты, объектілер мен аумақтарды табиғи дүлей зілзалалардан инженерлік қорғау жөніндегі жұмыстарды жүргізуге – 1 065 194 мың теңге;
елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 60 000 мың теңге;
спорт нысандарын дамытуға – 130 000 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға – 1 800 000 мың теңге;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға – 107 471 мың теңге.
3. Аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 2024 жылға 911 206 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Алға ауылдық округіне – 79 243 мың теңге;
Ақжайық ауылдық округіне – 87 057 мың теңге;
Ақтоғай ауылдық округіне – 87 936 мың теңге;
Бақсай ауылдық округіне – 80 814 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округіне – 87 313 мың теңге;
Жалғансай ауылдық округіне – 74 000 мың теңге;
Есбол ауылдық округіне – 86 062 мың теңге;
Махамбет ауылдық округіне – 230 479 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округіне – 98 302 мың теңге.
4. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтер бюджеттеріне – 645 146 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер көзделсін, оның ішінде:
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге – 1 878 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыруға – 392 361 мың теңге;
елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға – 171 090 мың теңге;
елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге – 18 813 мың теңге;
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға – 4 000 мың теңге;
ауылдық округ әкімі аппаратының ағымдағы және күрделі шығындарына -51 223 мың теңге;
ауылдық округтің мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыруға – 3 000 мың теңге;

348 910 тысяч тенге – на благоустройство и озеленение населенных пунктов;
116 000 тысяч тенге - на обеспечение санитарии населенных пунктов;
3 596 682 тысяч тенге – на капитальный ремонт автомобильных дорог;
1 065 194 тысяч тенге – на проведение работ по инженерной защите населения, объектов и территорий от природных стихийных бедствий;
60 000 тысяч тенге - на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктов;
130 000 тысяч тенге – на развитие объектов спорта;
1 800 000 тысяч тенге – на развитие транспортной инфраструктуры;
107 471 тысяч тенге – на развитие коммунального хозяйства.
3. Предусмотреть на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 911 206 тысяч тенге, в том числе:
Алгинскому сельскому округу – 79 243 тысяч тенге;
Акжайыкскому сельскому округу – 87 057 тысяч тенге;
Актогайскому сельскому округу – 87 936 тысяч тенге;
Баксайскому сельскому округу – 80 814 тысяч тенге;
Бейбарыскому сельскому округу – 87 313 тысяч тенге;
Жалгансайскому сельскому округу – 74 000 тысяч тенге;
Есболскому сельскому округу – 86 062 тысяч тенге;
Махамбетскому сельскому округу – 230 479 тысяч тенге;
Сарайчиковскому сельскому округу – 98 302 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год целевые трансферты в бюджеты сельских округов в сумме – 645 146 тысяч тенге, в том числе:
1 878 тысяч тенге - на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
392 361 тысяч тенге - на благоустройство населенных пунктов;
171 090 тысяч тенге – на организацию водоснабжения населенных пунктов;
18 813 тысяч тенге - на обеспечение санитарии населенных пунктов;
4 000 тысяч тенге - на освещение улиц населенных пунктов;
51 223 тысяч тенге - на текущие и капитальные затраты аппарата акима сельского округа;
3 000 тысяч тенге - на организацию сохранения государственного жилищного фонда сельского округа;

мәдениет ұйымдарының ағымдағы және күрделі шығындарына – 2 781 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Махамбет аудандық маслихатының 23.05.2024 № 120 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын көрсету үшін – 44 304мың теңге бюджеттік кредит көзделгені ескерілсін.
6. Жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві – 76 897 мың теңге сомада бекітілсін.

2 781 тысяч тенге - на текущие и капитальные затраты организаций культуры.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Махамбетского районного маслихата Атырауской области от 23.05.2024 № 120 (вводится в действие с 01.01.2024).
5. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены бюджетные кредиты из областного бюджета для предоставления мер социальной поддержки специалистов – 44 304 тысяч тенге.
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2024 год в размере – 76 897 тысяч тенге.

7. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасы К. Мажиев
Аудандық мәслихаттың
2023 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 86 шешіміне 1 қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Атырау облысы Махамбет аудандық маслихатының 23.05.2024 № 120 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi).
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
А т а у ы
I. Кірістер

7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель районного маслихата К. Мажиев
Приложение 1 к решению
районного маслихата от 22
декабря 2023 года № 86
Бюджет района на 2024 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Махамбетского районного маслихата Атырауской области от 23.05.2024 № 120 (вводится в действие с 01.01.2024).
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы

16287
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
42808
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
42808
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
42808
05
Денсаулық сақтау
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
002
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына жеткізуді ұйымдастыру
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
590177
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
42655
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
42655
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттік жалғамамен қамтамасыз ету
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
3000
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
464849
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
28613
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
300
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
148306
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4154
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қызмет көрсету аумақтық орталығы
81056
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
202420
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
79673
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру жөніндегі қызметтер
60137
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
300
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
110
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру

16287
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
42808
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог (города областного значения)
42808
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
42808
05
Здравоохранение
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села,сельского округа
002
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
590177
451
Отдел занятости, социальных программ района (города областного значения)
42655
005
Государственная адресная социальная помощь
42655
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог района (города областного значения)
3000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
3000
451
Отдел занятости, социальных программ района (города областного значения)
464849
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры , спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
28613
006
Оказание жилищной помощи
300
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
148306
010
Материальное обеспечение детей-инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4154
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
81056
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами,специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного специалистами жестового языка, индивидуальными помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
202420
451
Отдел занятости, социальных программ района (города областного значения)
79673
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
60137
011
Оплат услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
300
021
Капитальные расходы государственного органа
110
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях

31418
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
1100
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
900
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
200
028
Коммуналдықменшіккемүліктісатыпалу
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
45766
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
45766
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
52911
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52911
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
67388
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттың қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
67388
002
Ақпараттық жүйелер құру
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
02
Қорғаныс
17875
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
11359
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
11359
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
350
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
350
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
6166
007
Аудандық ауқымдағы дала өрттерінің, сондай –ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
6166
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
8808
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
8808
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
8808
05
Денсаулық сақтау
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
002
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына жеткізуді ұйымдастыру
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру

31418
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
1100
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
900
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, пост приватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
200
028
Приобретение имущества в коммунальную собственность
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
45766
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
45766
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог района (города областного значения)
52911
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог
52911
013
Капитальные расходы государственного органа
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
67388
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
67388
002
Создание информационных систем
015
Капитальные расходы государственного органа
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
02
Оборона
17875
122
Аппарат акима района (города областного значения)
11359
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
11359
122
Аппарат акима района (города областного значения)
350
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
350
122
Аппарат акима района (города областного значения)
6166
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
6166
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
8808
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог (города областного значения)
8808
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
8808
05
Здравоохранение
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
002
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
06
Социальная помощь и социальное обеспечение

472565
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
10500
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
10000
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттік жалғамамен қамтамасыз ету
500
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
3000
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
382183
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
28613
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
300
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
113612
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4154
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қызмет көрсету аумақтық орталығы
81166
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасызету
154338
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
76882
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру жөніндегі қызметтер
57566
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
300
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардыңкүрделі шығыстары
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
19016
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
07
Тұрғын үй – коммуналдық шаруашылық
459975
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1200
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету

472565
451
Отдел занятости, социальных программ района (города областного значения)
10500
010
Государственная адресная социальная помощь
10000
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
500
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог района (города областного значения)
3000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
3000
451
Отдел занятости, социальных программ района (города областного значения)
382183
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры , спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
28613
006
Оказание жилищной помощи
300
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
113612
010
Материальное обеспечение детей-инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4154
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
81166
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного специалистами жестового языка, индивидуальными помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
154338
451
Отдел занятости, социальных программ района (города областного значения)
76882
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
57566
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
300
021
Капитальные расходы государственного органа
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
19016
050
Обеспечение прав и улучшению качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
459975
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог района (города областного значения)
1200
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан

456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
72908
001
Жергілікті деңгейде ақпараттық мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
39026
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
33882
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер және ұйымдардың күрделі шығыстары
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
41034
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41034
014
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер және ұйымдардың күрделі шығыстары
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
53064
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
8143
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
8143
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
44921
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік сясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44921
004
Жерді аймақтарға бөлу жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
472
Ауданның (облыстықмаңызыбарқаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
30719
472
Ауданның (облыстықмаңызыбарқаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
30719
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30719
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
12
Көлік және коммуникация
1577950
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1577950
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
1497750
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
46200
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық) қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
34000
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
13
Басқалар
77475
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі

456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
72908
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
39026
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
33882
003
Капитальные расходы государственного органа
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
41034
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
41034
014
Капитальные расходы государственного органа
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
53064
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
8143
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
8143
463
Отдел земельных отношений (города областного значения)
44921
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территорий района ((города областного значения)
44921
004
Организация работ по зонированию земель
007
Капитальные расходы государственного органа
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
010
Развитие объектов сельского хозяйства
11
Промышленность, архитектурная, градострительная и строительная деятельность
30719
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
30719
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
30719
015
Капитальные расходы государственного органа
12
Транспорт и коммуникации
1577950
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог района (города областного значения)
1577950
022
Развитие транспортной инфраструктуры
1497750
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
46200
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
34000
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфрастуктуры
13
Прочие
77475
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)

77475
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
77475
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
062
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
064
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
14
Борышқа қызмет көрсету
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
15
Трансферттер
1556580
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
1556580
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
020
Бюджет саласындағы еңбекақы төлеу қорының өзгеруіне байланысты жоғарғы тұрған бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
558094
038
Субвенциялар

77475
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
77475
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог района (города областного значения)
062
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" за счет средств местного бюджета
064
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
14
Обслуживание долга
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
15
Трансферты
1556580
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
1556580
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
020
Целевые текущие трансферты в вышестоящие бюджеты в связи с изменением фонда оплаты труда в бюджетной сфере
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
558094
038
Субвенции

998486
054
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) трансферттердің сомасын қайтару
Функционалдық топ
Сомасы (мың теңге)
Әкімші
Бағдарлама
А т а у ы
IІІ. Таза бюджеттік кредиттеу
Бюджеттік кредиттер
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
018
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін бюджеттік кредиттер
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
А т а у ы
Бюджеттік кредиттерді өтеу
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
01
Бюджеттік кредиттерді өтеу
1
Мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
Функционалдық топ
Сомасы (мың теңге)
Әкімші
Бағдарлама
А т а у ы
ІV. Қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо
Қаржы активтерін сатып алу
13
Басқалар
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
А т а у ы
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
6
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
01
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
1
Қаржы активтерін ел ішінде сатудан түсетін түсімдер
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
А т а у ы
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
7
Қарыздар түсімі
01
Мемлекеттік ішкі қарыздар
2
Қарыз алу келісім – шарттары
Функционалдық топ
Сомасы (мың теңге)
Әкімші
Бағдарлама
А т а у ы
16
Қарыздарды өтеу

998486
054
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Администратор
Программа
Наименование
ІІІ. Чистое бюджетное кредитование
Бюджетные кредиты
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
459
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
018
Бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
Погашение бюджетных кредитов
5
Погашение бюджетных кредитов
01
Погашение бюджетных кредитов
1
Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Администратор
Программа
Наименование
ІV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
Приобретение финансовых активов
13
Прочие
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог района (города областного значения)
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
Поступления от продажи финансовых активов государства
6
Поступления от продажи финансовых активов государства
01
Поступления от продажи финансовых активов государства
1
Поступления от продажи финансовых активов внутри страны
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
V. Дефицит (профицит) бюджета
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
7
Поступление займов
01
Внутренние государственные займы
2
Договоры займа
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Администратор
Программа
Наименование
16
Погашение займов