Исатай ауданы мәслихатының 2022 жылғы 12 желтоқсандағы № 170-VII "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 2023 жылғы 14 тамыздағы № 35-VIII шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Исатай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Исатай аудандық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған ауданның бюджетін бекіту туралы" 2022 жылғы 12 желтоқсандағы № 170-VІІ (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 176295 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 563 027 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 909 066 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 62 592 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 13 741 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 5 577 628 мың теңге;
2) шығындар – 9 679 699 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 1 583 мың теңге
бюджеттік кредиттер- 20 700 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 19 117 мың теңге;
4) активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 118 255 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 118 255 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 20 700 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 19 117 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 116 672 теңге."
5-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"5. Аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттерге берілетін трансферт көлемдері 2023 жылға 841 229 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Аққыстау ауылдық округі 200 184 мың теңге;
Исатай ауылдық округі 114 311 мың теңге;
Зинеден ауылдық округі 59 876 мың теңге;
Нарын ауылдық округі 56 706 мың теңге;
Жанбай ауылдық округі 120 933 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі 148 964 мың теңге.
Қамысқала ауылдық округі 140 255 мың теңге көзделсін.".
9-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"9. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 679 090 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 37 628 мың теңге.
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары – 44 000 мың теңге.
Мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыру – 1 269 мың теңге.

О внесении изменений решение районного маслихата от 12 декабря 2022 года № 170-VІІ "О районном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Исатайского районного маслихата Атырауской области от 14 августа 2023 года № 35-VIII. Прекращено действие в связи с истечением срока
Исатайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Исатайского районного маслихата "Об утверждении районного бюджета на 2023-2025 годы" от 12 декабря 2022 года № 170-VІІ (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 176295) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 563 027 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 909 066 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 62 592 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 13 741 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 577 628 тысяч тенге;
2) затраты - 9 679 699 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1 583 тысяч тенге;
бюджетные кредиты - 20 700 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 19 117 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов -0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 118 255тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов - 118 255 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 20 700 тысяч тенге;
погашение займов - 19 117 тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 116 672 тенге."
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Предусмотреть на 2023 год объемы трансфертов, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 841 229 тысяч тенге, в том числе:
Аккистауский сельский округ 200 184 тысяч тенге;
Исатайкий сельский округ 114 311 тысяч тенге;
Зинеденский сельский округ 59 876 тысяч тенге;
Нарынский сельский округ 56 706 тысяч тенге;
Жанбайский сельский округ 120 933 тысяч тенге;
Тущыкудукский сельский округ 148 964 тысяч тенге;
Камыскалинский сельский округ 140 255 тысяч тенге".
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Учесть, что в районном бюджете на 2023 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 679 090 тысяч тенге, в том числе:
37 628 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
44 000 тысяч тенге – на капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций;
1 269 тысяч тенге – на повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов;

Әлеуметтік қорғау саласы бойынша ағымдағы шығындар – 28 586 мың теңге.
Мәдениет саласының материалдық-техникалық базасын нығайту және ғимаратты күрделі жөндеу – 6 240 мың теңге.
Қысқы дайындық жұмыстарын жүргізу – 63 667 мың теңге.
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі – 10 000 мың теңге.
Елді мекендерді абаттандыру, көгалдандыру және санитарлық тазалық жұмыстары – 20 000 мың теңге.
Арнайы техника сатып алуға – 88 000 мың теңге.
ҚТҚ полигондарында қоршау орнатуға, ангар сатып алуға және қоқысты сұрыптау қондырғыларына – 69 000 мың теңге.
Ауылдық елді мекендерде халықтық экологиялық ағарту насихаттау жұмыстарфын жүргізу – 5000 мың теңге.
"AMANAT" партиясының сайлауалды бағдарламасы бойынша елді мекендерді абаттандыруға – 5700 мың теңге.
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру – 300 000 мың теңге.".
10-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"10. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 2 933 118 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту – 727 мың теңге.
Ауылдық елді мекендердегі жарықтандыру жүйесін дамыту – 826 785 мың теңге.
Тұрғын үй құрылысын салу – 300 000 мың теңге.
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымда жобалау, дамыту және (немесе) жайлатыруға – 13 617 мың теңге;
Cпорт объектілерін дамыту – 255 000 мың теңге.
Көлік инфрақұрылымын дамыту – 1 536 989 мың теңге.
2. 801 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" бюджеттік бағдарлама әкімшісі бойынша жұмсалған 154 299 135 теңге 99 тиын кассалық шығындары 451 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" бюджеттік бағдарлама әкімшісіне ауыстырылсын.
3. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
4. Осы шешімнің орындалысына бақылау жасау Исатай аудандық мәслихатының бюджет, қаржы, экономика, кәсіпкерлікті дамыту, аграрлық және экология жөніндегі тұрақты комиссиясына (А.Рахметов) жүктелсін.

28 586 тысяч тенге – на текущее расходы учреждений соц защиты;
6 240 тысяч тенге – на материально-техническое оснащение и капитальный ремонт зданий учреждений культуры;
63 667 тысяч тенге – на проведение работ по подготовке к зимнему периоду;
10 000 тысяч тенге – на функционирование системы водоснабжения и водоотведения;
20 000 тысяч тенге – на благоустройство, озеленение и санитарную очистку населенных пунктов;
88 000 тысяч тенге - на приобретение спецтехники;
69 000 тысяч тенге - на установку ограждения на полигонах ТБО, приобретение ангара и установки по сортировке мусора;
5000 тысяч тенге – на проведение агитационных работ по экологическому просвещению населения.
5700 тысяч тенге – на озеленение населенных пунктов по предвыборной программе партии "АМАNAT".
300 000 тысяч тенге – на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"".
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Учесть, что в районном бюджете на 2023 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из областного бюджета в сумме 2 933 118 тысяч тенге, в том числе:
727 тысяч тенге - на развитие систем водоснабжения и водоотведения;
826 785 тысяч тенге – на развитие системы освещения населенных пунктов;
300 000 тысяч тенге - на строительство жилья;
13 617 тысяч тенге - на разработку ПСД и строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры для жилищного строительства;
255 000 тысяч тенге – на развитие объектов спорта;
1 536 989 тысяч тенге -на развитие транспортной инфраструктуры".
2. Кассовые расходы по адмиистратору бюджетных программ 801 "Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)" в сумме 154 299 135 тенге 99 тиын перенести на администратор бюджетной программы 451 "Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)".
3. Приложение 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
4. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию (А.Рахметов) Исатайского районного маслихата по вопросам бюджета, финансов, экономики, развитию предпринимательства, аграриии и экологии.

4 000
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
2 000
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
2 000
3
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
100 000
01
Құқық қорғау қызметi
100 000
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
100 000
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
100 000
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
803 255
01
Әлеуметтiк қамсыздандыру
60 794
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
60 794
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
60 794
02
Әлеуметтiк көмек
562 536
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
562 536
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
203 832
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
20 352
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 200
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
111 149
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 818
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
69 551
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтік қызмет көрсету аумақтық орталығы
60 925
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсетілетін тіл маманының қызметтерін ұсыну
64 020
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
29 689
09
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
179 925
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
14 850
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
14 850
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
165 075
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

4 000
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2 000
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
2 000
3
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
100 000
1
Правоохранительная деятельность
100 000
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
100 000
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
100 000
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
803 255
01
Социальное обеспечение
60 794
451
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
60 794
005
Государственная адресная социальная помощь
60 794
02
Социальная помощь
562 536
451
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
562 536
002
Программа занятости
203 832
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
20 352
006
Оказание жилищной помощи
1 200
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
111 149
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 818
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
69 551
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
60 925
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
64 020
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
29 689
09
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
179 925
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района ( города областного значения)
14 850
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
14 850
451
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
165 075
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния