2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 62-VIII шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес және аудан әкімдігімен ұсынылған 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет жобасын қарап, Исатай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 382 072 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 432 852 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 235 989 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6 996 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 3 706 235 мың теңге;
2) шығындар – 8 582 031 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 14 577 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 35 074 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 20 497 мың теңге;
4) активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 1 214 536 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 1 214 536 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 129 605 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 20 497 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 105 428 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Исатай аудандық маслихатының 17.12.2024 № 125-VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудан бюджетіне жалпы мемлекеттік салықтар түсімінің жалпы сома нормативі 2023 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
корпоративтік табыс салығы бойынша – 50%;
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша – 50%;
әлеуметтік салық бойынша – 50%;
3. 2024 жылға облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшері 226 581 мың теңге сомасында белгіленсін.
4. Аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттерге берілетін субвенция көлемдері 2024 жылға 370 164 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Аққыстау ауылдық округі 42 579 мың теңге;
Жанбай ауылдық округі 70 377 мың теңге;
Қамысқала ауылдық округі 62 788 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі 70 415 мың теңге;
Исатай ауылдық округі 52 138 мың теңге;
Зинеден ауылдық округі 35 406 мың теңге.
Нарын ауылдық округі 36 461 мың теңге көзделсін.

О районном бюджете на 2024-2026 годы
Решение Исатайского районного маслихата Атырауской области от 25 декабря 2023 года № 62-VIII
В соответствии со статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложенный акиматом района проект районного бюджета на 2024-2026 годы, Исатайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 382 072 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 432 852 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 235 989 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6 996 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 706 235 тысяч тенге;
2) затраты - 8 582 031 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 14 577 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 35 074 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 20 497 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов -0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 1 214 536 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов - 1 214 536 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 129 605 тысяч тенге;
погашение займов - 20 497 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 105 428 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Исатайского районного маслихата Атырауской области от 17.12.2024 № 125-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Утвердить на 2024 год норматив общей суммы поступлений общегосударственных налогов в районный бюджет в следующих объемах:
по корпоративному подоходному налогу – 50%;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты– 50%;
по социальному налогу– 50%.
3. Установить на 2024 год объем субвенций, передаваемый из областного бюджета в районный бюджет в сумме 226 581 тысяч тенге.
4. Предусмотреть на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 370 164 тысяч тенге, в том числе:
Аккистауский сельский округ 42 579 тысяч тенге;
Жанбайский сельский округ 70 377 тысяч тенге;
Камыскалинский сельский округ 62 788 тысяч тенге;
Тущыкудукский сельский округ 70 415 тысяч тенге;
Исатайский сельский округ 52 138 тысяч тенге;
Зинеденский сельский округ 35 406 тысяч тенге;
Нарынский сельский округ 36 461 тысяч тенге.

5. Аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттерге берілетін трансферт көлемдері 2024 жылға 946 962 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Аққыстау ауылдық округі 199 964 мың теңге;
Исатай ауылдық округі 57 194 мың теңге;
Зинеден ауылдық округі 94 554 мың теңге;
Нарын ауылдық округі 72 545 мың теңге;
Жанбай ауылдық округі 86 283 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі 204 609 мың теңге;
Қамысқала ауылдық округі 231 813 мың теңге көзделсін.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Исатай аудандық маслихатының 17.12.2024 № 125-VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2024 жылға жергілікті атқарушы органның резерві 60 481 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Исатай аудандық маслихатының 16.04.2024 № 77-VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға 35 074 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер көзделгені ескерілсін.
8. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте 5 702 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен және Қазақстан Республикасының Ұлттық қоры есебінен ағымдағы нысаналы трансферттері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарындағы медицина қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 2 625 мың теңге;
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға – 3 077 мың теңге.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Исатай аудандық маслихатының 30.09.2024 № 111-VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен және Қазақстан Республикасының Ұлттық қоры есебінен 497 970 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға -169 779 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға – 328 191 мың теңге.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Исатай аудандық маслихатының 17.12.2024 № 125-VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 592 942 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек үшін – 19 588 мың теңге;
жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек үшін – 28 669 мың теңге;

5. Предусмотреть на 2024 год объемы трансфертов, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 946 962 тысяч тенге, в том числе:
Аккистауский сельский округ 199 964 тысяч тенге;
Исатайский сельский округ 57 194 тысяч тенге;
Зинеденский сельский округ 94 554 тысяч тенге;
Нарынский сельский округ 72 545 тысяч тенге;
Жанбайский сельский округ 86 283 тысяч тенге;
Тущыкудукский сельский округ 204 609 тысяч тенге;
Камыскалинский сельский округ 231 813 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Исатайского районного маслихата Атырауской области от 17.12.2024 № 125-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2024 год в сумме 60 481 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 в редакции решения Исатайского районного маслихата Атырауской области от 16.04.2024 № 77-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
7. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены бюджетные кредиты в сумме 35 074 тысяч тенге на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
8. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета и из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 92 625 тысяч тенге, в том числе:
2 625 тысяч тенге - на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
3 077 тысяч тенге - на повышение заработной платы медицинских работников центров оказания специальных социальных услуг.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения Исатайского районного маслихата Атырауской области от 30.09.2024 № 111-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
9. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета и из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 497 970 тысяч тенге, в том числе:
169 779 тысяч тенге - на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
328 191 тысяч тенге – на на развитие систем водоснабжения и водоотведения.
Сноска. Пункт 9 - в редакции решения Исатайского районного маслихата Атырауской области от 17.12.2024 № 125-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
10. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 592 942 тысяч тенге, в том числе:
19 588 тысяч тенге - на государственную адресную социальную помощь;
28 669 тысяч тенге – на cоциальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов;

қысқы кезеңге дайындық жұмыстарын жүргізуге – 101 319 мың теңге;
сумен жабдықтау және кәріз желілерін ағымдағы және күрделі жөндеу, ЖСҚ әзірлеуге – 105 682 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыру, көгалдандыру және санитарлық тазалық жұмыстары үшін – 18 036 мың теңге;
арнайы техника сатып алуға – 213 416 мың теңге;
азаматтардың жекелеген санаттары үшін тұрғын үй сатып алуға – 25 469 мың теңге;
ҚТҚ жинайтын контейрнерлер сатып алу, жасыл желектерді қоршау, көшеттер сатып алуға – 3 226 мың теңге;
автомобиль жолдарын ағымдағы және күрделі жөндеу, ЖСҚ әзірлеуге – 77 537 мың теңге.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Исатай аудандық маслихатының 17.12.2024 № 125-VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 2 483 040 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға – 855 216 мың теңге;
ауылдық елді мекендердегі жарықтандыру жүйесін дамытуға – 363 825 мың теңге;
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту– 302 000 мың теңге;
мемлекеттік органдардың объектілерін дамытуға – 184 880 мың теңге;
тұрғын үй құрылысына – 9 244 мың теңге;
тұрғын үй құрылысы үшін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым салуға және ЖСҚ әзірлеуге – 51 074 мың теңге;
спорт нысандарын дамытуға – 638 665 мың теңге;
көліктік инфрақұрылымды дамытуға – 78 136 мың теңге.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Исатай аудандық маслихатының 17.12.2024 № 125-VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
12. Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының мемлекеттік қызметшілеріне әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну мөлшерлері келесідей көлемде:
1) көтерме жәрдемақы жүз еселенген айлық есептік көрсеткішке тең сомада;
2) тұрғын үй сатып алу немесе салу үшін әлеуметтік қолдау – бюджеттік кредит:
ауданның әкімшілік орталығы болып табылатын ауылдық елді мекендерге келген мамандар үшін айлық есептік көрсеткіштің екі мың бес жүз еселенген мөлшерінен аспайтын сомада;
ауылдық елді мекендерге келген мамандар үшін айлық есептік көрсеткіштің екі мың еселенген мөлшерінен аспайтын сомада айқындалсын.

101 319 тысяч тенге – на проведение работ по подготовке к зимнему периоду;
105 682 тысяч тенге – на разработку ПСД, текущий и капитальный ремонт сетей водоснабжения и канализации;
18 036 тысяч тенге – на благоустройство, озеленение и санитарную очистку населенных пунктов;
213 416 тысяч тенге – на приобретение спецтехники;
25 469 тысяч тенге – на приобретение жилья для отдельных категорий граждан;
3 226 тысяч тенге – на покупку контейнеров для сбора ТБО, ограждение зелени, покупка саженцев;
77 537 тысяч тенге – на разработку ПСД, текущий и капитальный ремонт автомобильных дорог.
Сноска. Пункт 10 - в редакции решения Исатайского районного маслихата Атырауской области от 17.12.2024 № 125-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
11. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из областного бюджета в сумме 2 483 040 тысяч тенге, в том числе:
855 216 тысяч тенге - на развитие систем водоснабжения и водоотведения;
363 825 тысяч тенге – на развитие системы освещения населенных пунктов;
302 000 тысяч тенге – на реализацию социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
184 880 тысяч тенге - на развитие объектов государственных органов;
9 244 тысяч тенге - на строительство жилья;
51 074 тысяч тенге - на разработку ПСД строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры для жилищного строительства;
638 665 тысяч тенге – развитие объектов спорта;
78 136 тысяч тенге - на развитие транспортной инфраструктуры.
Сноска. Пункт 11 - в редакции решения Исатайского районного маслихата Атырауской области от 17.12.2024 № 125-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
12. Определить размеры мер социальной поддержки специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, государственным служащим аппаратов акимов сел, поселков, сельских округов, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты:
1) подъемное пособие в сумме, равной стократному месячному расчетному показателю;
2) социальная поддержка для приобретения или строительства жилья – бюджетный кредит для специалистов, прибывших:
в сельские населенные пункты, являющиеся административными центрами района в сумме, не превышающей две тысячи пятисоткратного размера месячного расчетного показателя;
в сельские населенные пункты в сумме, не превышающей две тысячи кратного размера месячного расчетного показателя.

13. Осы шешімнің орындалысына бақылау жасау Исатай аудандық мәслихатының бюджет, қаржы, экономика, кәсіпкерлікті дамыту, аграрлық және экология жөніндегі тұрақты комиссиясына (Н. Хайруллаева) жүктелсін.
14. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
15. Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу – 94 531 мың теңге.
Ескерту. Шешім 15-тармақпен толықтырылды - Атырау облысы Исатай аудандық маслихатының 14.06.2024 № 98-VIII (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; жаңа редакцияда - Атырау облысы Исатай аудандық маслихатының 30.09.2024 № 111-VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
Аудандық мәслихаттың төрағасы А. Рахметов
Исатай аудандық
мәслихатының 2023 жылғы
25 желтоқсандағы № 62-VIII
шешіміне 1 қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджет

13. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию (Н.Хайруллаева) Исатайского районного маслихата по вопросам бюджета, финансов, экономики, развитию предпринимательства, аграриии и экологии.
14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
15. Кредитование районного бюджетов на приобретение жилья – 94 531 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 15 в соответствии с решением Исатайского районного маслихата от 14.06.2024 № 98-VIII (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Исатайского районного маслихата Атырауской области от 30.09.2024 № 111-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
Председатель районного маслихата А. Рахметов
Приложение 1
к решению Исатайского
районного маслихата от 25
декабря 2023 года № 62-VIII
Районный бюджет на 2024 год

8 940
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
8 940
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
8 940
02
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
26 133
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
26 133
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
26 133
3
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
60 686
01
Құқық қорғау қызметi
60 686
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
60 686
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
60 686
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
530 571
01
Әлеуметтiк қамсыздандыру
25 996
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
25 996
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
25 996
02
Әлеуметтiк көмек
398 561
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
398 561
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
23 100
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
147 613
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 939
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
70 392
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтік қызмет көрсету аумақтық орталығы
56 354
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсетілетін тіл маманының қызметтерін ұсыну
99 163
09
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
106 014
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі

8 940
122
Аппарат акима района (города областного значения)
8 940
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
8 940
02
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
26 133
122
Аппарат акима района (города областного значения)
26 133
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
26 133
3
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
60 686
1
Правоохранительная деятельность
60 686
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
60 686
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
60 686
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
530 571
01
Социальное обеспечение
25 996
451
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
25 996
005
Государственная адресная социальная помощь
25 996
02
Социальная помощь
398 561
451
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
398 561
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
23 100
006
Оказание жилищной помощи
0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
147 613
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 939
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
70 392
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
56 354
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
99 163
09
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
106 014
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района ( города областного значения)
0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
0
451
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)