2024-2026 жылдарға арналған Қызылқоға ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы
Атырау облысы Қызылқоға аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 12-3 шешімі
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 9-1 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес және аудан әкімдігімен ұсынылған 2024-2026 жылдарға арналған Қызылқоға ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерінің жобаларын қарап, VІІI шақырылған Қызылқоға аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Миялы ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның iшiнде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 332 055 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 47 438 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 653 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 280 959 мың теңге;
2) шығындар – 461 522 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 129 467 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 129 467 теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 129 467 теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Қызылқоға аудандық маслихатының 17.10.2024 № 23-1 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгiзiледi).
2. 2024-2026 жылдарға арналған Ойыл ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның iшiнде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 108 073 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 772 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 34 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 104 267 мың теңге;
2) шығындар – 113 603 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 5 530 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5 530 теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;

Об утверждении бюджетов сельских округов Кызылкогинского района на 2024-2026 годы
Решение Кызылкогинского районного маслихата Атырауской области от 25 декабря 2023 года № 12-3
В соответствии со статьей 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложенный акиматом района проекты бюджетов сельских округов Кызылкогинского района на 2024-2026 годы, Кызылкогинский районный маслихат VIІІ созыва РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Миялинского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 332 055 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 47 438 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 5 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 653 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 280 959 тысяч тенге;
2) затраты – 461 522 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 129 467 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 129 467 тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 129 467 тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Кызылкогинского районного маслихата Атырауской области от 17.10.2024 № 23-1 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Утвердить бюджет Уильского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 108 073 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 772 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 34 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 104 267 тысяч тенге;
2) затраты – 113 603 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 5 530 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 5 530 тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 979 теңге.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Қызылқоға аудандық маслихатының 17.10.2024 № 23-1 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгiзiледi.
10. 2024-2026 жылдарға арналған Тайсойған ауылдық округінің бюджеті тиісінше 28, 29 және 30-қосымшаларға сәйкес, оның iшiнде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 86 912 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 245 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 68 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 84 599 мың теңге;
2) шығындар – 88 152 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 240 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 240 теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 240 теңге.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Қызылқоға аудандық маслихатының 17.10.2024 № 23-1 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгiзiледi.
11. Аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 2024 жылға 896 731 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Миялы ауылдық округіне – 109 693 мың теңге;
Ойыл ауылдық округіне – 92 064 мың теңге;
Тасшағыл ауылдық округіне – 81 047 мың теңге;
Сағыз ауылдық округіне – 125 701 мың теңге;

используемые остатки бюджетных средств – 4 979 тенге.
Сноска. Пункт 9 - в редакции решения Кызылкогинского районного маслихата Атырауской области от 17.10.2024 № 23-1 (вводится в действие с 01.01.2024).
10. Утвердить бюджет Тайсойганского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 28, 29 и 30 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 86 912 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 245 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 68 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 84 599 тысяч тенге;
2) затраты – 88 152 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 240 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 1 240 тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 240 тенге.
Сноска. Пункт 10 - в редакции решения Кызылкогинского районного маслихата Атырауской области от 17.10.2024 № 23-1 (вводится в действие с 01.01.2024).
11. Предусмотреть на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в сумме 896 731 тысяч тенге, в том числе:
Миялинскому сельскому округу – 109 693 тысяч тенге;
Уильскому сельскому округу – 92 064 тысяч тенге;
Тасшагильскому сельскому округу – 81 047 тысяч тенге;
Сагизскому сельскому округу – 125 701 тысяч тенге;

Мұқыр ауылдық округіне – 74 016 мың теңге;
Көздіғара ауылдық округіне – 97 199 мың теңге;
Қызылқоға ауылдық округіне – 70 569 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округіне – 88 157 мың теңге;
Жангелдин ауылдық округіне – 97 083 мың теңге;
Тайсойған ауылдық округіне – 61 202 мың теңге көзделсін.
12. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың бюджет, қаржы, экономика, кәсіпкерлікті дамыту, аграрлық мәселелер және экология жөніндегі тұрақты комиссияға жүктелсін.

Мукурскому сельскому округу – 74 016 тысяч тенге;
Коздигаринскому сельскому округу – 97 199 тысяч тенге;
Кызылкогинскому сельскому округу – 70 569 тысяч тенге;
Жамбылскому сельскому округу – 88 157 тысяч тенге;
Жангелдинскому сельскому округу – 97 083 тысяч тенге;
Тайсойганскому сельскому округу – 61 202 тысяч тенге.
12. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам бюджета, финансов, экономики, развитию предпринимательства, аграрным вопросам и экологии.