"Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Туризм индустриясы комитеті" мемлекеттік мекемесінің ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2017 жылғы 2 наурыздағы № 52 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің м.а. 2023 жылғы 25 қыркүйектегі № 257 бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Туризм индустриясы комитеті" мемлекеттік мекемесінің ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2017 жылғы 2 наурыздағы № 52 бұйрығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің Туризм индустриясы комитеті" мемлекеттік мекемесінің ережесін бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің Туризм индустриясы комитеті" мемлекеттік мекемесінің ережесі бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Туризм индустриясы комитеті" мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің Туризм индустриясы комитеті" мемлекеттік мекемесінің ережесі";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің Туризм индустриясы комитеті" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Комитет және Министрлік тиісінше) туристік қызмет, ойын бизнесі, лотереялар және лотерея қызметі салаларында басшылықты жүзеге асырады.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Комитеттің толық атауы – "Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің Туризм индустриясы комитеті" мемлекеттік мекемесі".";
15-тармақтың 31) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"31) Қазақстан Республикасының Туризм және спорт министрлігімен Қазақстан Республикасы азаматтарының шығу туризм саласындағы құқықтарына кепілдік беру жүйесінің әкімшісі функцияларын жүзеге асыратын заңды тұлғаны айқындауы бойынша конкурс өткізу қағидаларын әзірлеу;";
25-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"25. Комитетінің қарамағындағы ұйымдарының тізбесі:
"Kazakh Tourism" Ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы";
"Халықаралық туризм және меймандостық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы".".
2. Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің Туризм индустриясы комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен мыналарды қамтамасыз етсін:
1) осы бұйрықтың көшірмесін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберу;

О внесении изменений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 2 марта 2017 года № 52 "Об утверждении Положения государственного учреждения "Комитет индустрии туризма Министерства культуры и спорта Республики Казахстан"
Приказ и.о. Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 25 сентября 2023 года № 257
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 2 марта 2017 года № 52 "Об утверждении Положения государственного учреждения "Комитет индустрии туризма Министерства культуры и спорта Республики Казахстан" следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Положения государственного учреждения "Комитет индустрии туризма Министерства туризма и спорта Республики Казахстан";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемое Положение государственного учреждения "Комитет индустрии туризма Министерства туризма и спорта Республики Казахстан".";
в Положении государственного учреждения "Комитет индустрии туризма Министерства культуры и спорта Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Положение государственного учреждения "Комитет индустрии туризма Министерства туризма и спорта Республики Казахстан";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Государственное учреждение "Комитет индустрии туризма Министерства туризма и спорта Республики Казахстан" (далее – Комитет и Министерство соответственно) осуществляет руководство в сферах туристкой деятельности, игорного бизнеса, лотереи и лотерейной деятельности.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Полное наименование Комитета – государственное учреждение "Комитет индустрии туризма Министерства туризма и спорта Республики Казахстан".";
подпункт 31) пункта 15 изложить в следующей редакции:
"31) разработка правил проведения конкурса по определению Министерством туризма и спорта Республики Казахстан юридического лица, осуществляющего функции администратора системы гарантирования прав граждан Республики Казахстан в сфере выездного туризма;";
пункт 25 изложить в следующей редакции:
"25. Перечень организаций, находящихся в ведении Комитета:
акционерное общество "Национальная компания "Kazakh Tourism";
некоммерческое акционерное общество "Международный университет туризма и гостеприимства".".
2. Комитету индустрии туризма Министерства туризма и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан";

2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастыру;
3) осы бұйрықтан туындайтын өзге де шараларды қабылдау.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Туризм және спорт вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Туризм және спорт министрінің
міндетін атқарушы
С. Құранбек

2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства туризма и спорта Республики Казахстан;
3) принятие иных мер, вытекающих из настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра туризма и спорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
министра туризма и спорта Республики Казахстан
С. Құранбек