2024-2026 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Түркістан облысы Түркістан қалалық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 12/50-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Түркістан қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Түркістан қаласының 2024-2026 жылдарға арналған қалалық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 110 305 393 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 23 336 554 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 635 367 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 21 008 020 мың теңге;
трансферттер түсiмі – 65 325 452 мың теңге;
2) шығындар – 116 933 462 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы – - 6 628 069 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 6 628 069 мың теңге:
қарыздар түсімі – 25 739 820 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 24 324 738 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 5 212 987 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Түркістан қалалық мәслихатының 01.11.2024 № 24/104-VIII (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2024 жылға корпоративтік табыс, жеке табыс салықтар және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтері:
ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша қалалық бюджетке 50 пайыз, облыстық бюджетке 50 пайыз;
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша қалалық бюджетке 47,3 пайыз, облыстық бюджетке 52,7 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша қалалық бюджетке 50 пайыз, облыстық бюджетке 50 пайыз;

О городском бюджете на 2024-2026 годы
Решение Туркестанского городского маслихата Туркестанской области от 27 декабря 2023 года № 12/50-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2024.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Туркестанский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Туркестан на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 110 305 393 тысяч тенге:
налоговые поступления – 23 336 554 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 635 367 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала –21 008 020 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 65 325 452 тысяч тенге;
2) затраты – 116 933 462 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит бюджета – - 6 628 069 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 6 628 069 тысяч тенге:
поступление займов – 25 739 820 тысяч тенге;
погашение займов – 24 324 738 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 5 212 987 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Туркестанского городского маслихата Туркестанской области от 01.11.2024 № 24/104-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Установить на 2024 год нормативы распределения общей суммы поступлений корпоративного подоходного, индивидуального подоходного налога и социального налога:
по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в городской бюджет 50 процентов, в областной бюджет 50 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты в городской бюджет 47,3 процентов, в областной бюджет 52,7 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты в городской бюджет 50 процентов, в областной бюджет 50 процентов;

әлеуметтік салық бойынша қалалық бюджетке 40,9 пайыз, облыстық бюджетке 59,1 пайыз болып белгіленсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Түркістан қалалық мәслихатының 01.11.2024 № 24/104-VIII (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2024 жылға қала бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлар 552 211 мың теңге сомасында қарастырылсын.
4. Қала әкімдігінің 2024 жылға арналған резерві 350 000 мың теңге сомасында бекітілсін.

по социальному налогу в городской бюджет 40,9 процентов, в областной бюджет 59,1 процентов.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Туркестанского городского маслихата Туркестанской области от 01.11.2024 № 24/104-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
3. Предусмотреть на 2024 год объем бюджетных изъятий передаваемых из городского бюджета в бюджет области в сумме 552 211 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв акимата города на 2024 год в сумме 350 000 тысяч тенге.

5. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2024 жылға арналған қалалық бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат төрағасы Ғ.А.Сарсенбаев
Түркістан қалалық мәслихатының
2023 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 12/50-VIІІ шешіміне 1 қосымша
2024 жылға арналған қалалық бюджет

5. Утвердить перечень бюджетных программ развития городского бюджета на 2024 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) согласно приложению 4.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель городского маслихата Г.А.Сарсенбаев
Приложение 1 к решению
Туркестанского городского маслихата
от 27 декабря 2023 года № 12/50-VIІI
Городской бюджет на 2024 год

163 104
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
9 968
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
122 304
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
465 685
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
2 362 179
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
370 275
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
370 275
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
223 567
011
Жәрдемақыларды басқа да әлеуметтік төлемдерді, есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
6 656
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 500
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
127 971
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
10 581
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
77 869 199
1
Тұрғын үй шаруашылығы
46 562 732
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
895 484
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
895 484
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
43 898 559
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
8 300 477
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
5 099 286
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
30 498 796
813
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) инфрақұрылым және коммуникациялар бөлімі
1 660 399
001
Жергілікті деңгейде коммуналдық шаруашылық, инфрақұрылым және коммуникациялар саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
710 807
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
44 249
004
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, оның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
807 816
007
Авариялық және ескiрген тұрғын үйлердi бұзу
37 174
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
60 353
816
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

163 104
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
9 968
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
122 304
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
465 685
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
2 362 179
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
370 275
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
370 275
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
223 567
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
6 656
021
Капитальные расходы государственного органа
1 500
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
127 971
067
Капитальные расходы подведомственных государственных
учреждений и организаций
10 581
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
77 869 199
1
Жилищное хозяйство
46 562 732
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
895 484
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
895 484
467
Отдел строительства района (города областного значения)
43 898 559
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
8 300 477
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
5 099 286
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
30 498 796
813
Отдел инфраструктуры и коммуникаций района (города областного значения)
1 660 399
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области коммунального хозяйства, инфраструктуры и коммуникаций
710 807
003
Капитальные расходы государственного органа
44 249
004
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
807 816
007
Снос аварийного и ветхого жилья
37 174
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
60 353
816
Отдел жилищных отношений и жилищной инспекции района (города областного значения)