2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Түркістан облысы Бәйдібек аудандық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 11/49 шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына және Түркістан облыстық мәслихатының 2023 жылғы 13 желтоқсандағы №7/85-VIII "2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне сәйкес Бәйдібек аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Бәйдібек ауданының 2024-2026 жылдарға арналған аудан бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылғы мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 10 629 567 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 888 165 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 21 514 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 8 592 мың теңге;
трансферттер түсімі – 8 711 296 мың теңге;
2) шығындар – 10 825 261 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 613 595 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 758 896 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 145 301 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – - 809 289 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 809 289 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 758 896 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 155 651 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 206 044 мың тенге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Бәйдібек аудандық мәслихатының 07.11.2024 № 23/142 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2024 жылға жеке табыс салығы және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтері белгіленсін:
-Ірі кәсіпкерлік субъектілеріненжәне мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы облыстық бюджетке 50 пайыз, жергілікті бюджетке 50 пайыз;
-Төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы облыстық бюджетке 55,9 пайыз, жергілікті бюджетке 44,1 пайыз;
-төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы облыстық бюджетке 50 пайыз, жергілікті бюджетке 50 пайыз.
-әлеуметтік салық облыстық бюджетке 52,1 пайыз, жергілікті бюджетке 47,9 пайыз.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Бәйдібек аудандық мәслихатының 07.11.2024 № 23/142 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

О районном бюджете на 2024-2026 годы
Решение Байдибекского районного маслихата Туркестанской области от 26 декабря 2023 года № 11/49
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2024.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Туркестанского областного маслихата от 13 декабря 2023 года № 7/85-VIII "Об областном бюджете на 2024-2026 годы" маслихат района Байдибек РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет района Байдибек на 2024-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 годов следующих объемах:
1) доходы 10 629 567 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 888 165 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 21 514 тысяч тенге;
Поступления от продажи основного капитала – 8 592 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 8 711 296 тысяч тенге;
2) затраты – 10 825 261 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 827 637 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 972 938;
погашение бюджетных кредитов – 145 301 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 809 289 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 809 289 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 758 896 тысяч тенге;
погашение займов – 155 651 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 206 044 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Байдибекского районного маслихата Туркестанской области от 07.11.2024 № 23/142 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Установить на 2022 год норматив распределения общей суммы поступлений социального налога:
- Корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением доходов от крупных субъектов хозяйствования и организаций нефтяного сектора в областной бюджет 50 процент, в бюджет района 50 процент.
- Индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты в областной бюджет 55,9 процент, в бюджет района 44,1 процент;
- Индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплатыв областной бюджет 50 процент, в бюджет района 50 процент.
- Социальный налог в областной бюджет 52,1 процент, в бюджет района 47,9 процент.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Байдибекского районного маслихата Туркестанской области от 07.11.2024 № 23/142 (вводится в действие с 01.01.2024).

3. 2024 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 2 300 997 мың теңге болып белгіленсін.
4. Аудан әкімдігінің 2024 жылға арналған резерві 36 000 мың теңге сомасында белгіленсін.
5. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық қорын қалыптастыруға бағытталған, бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2024 жылға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламасының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. 2024 жылға аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар мөлшерінің жалпы сомасы 514 931 мың теңге сомасында 5-қосымшаға сәйкес қарастырылсын, оның ішінде:
Ағыбет ауылдық округі 53 645 мың теңге;
Алғабас ауылдық округі 46 059 мың теңге;
Алмалы ауылдық округі 57 750 мың теңге;
Ақбастау ауылдық округі 48 887 мың теңге;
Боралдай ауылдық округі 59 791 мың теңге;
Бөген ауылдық округі 50 209 мың теңге;

3. Предусмотреть на 2024 год размер субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет Байдибекского района в сумме 2 300 997 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв акимата района на 2024 год в сумме 36 000 тысяч тенге.
5. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2024 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 4.
6. Предусмотреть на 2024 год размеры субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских, поселковы округов в общей сумме 514 931 тысяч тенге, в том числе:
Сельский округ Агыбет
53 645 тысяч тенге;
Сельский округ Алгабас
46 059 тысяч тенге;
Сельский округ Алмали
57 750 тысяч тенге;
Сельский округ Акбастау
48 887 тысяч тенге;
Сельский округ Боралдай
59 791 тысяч тенге;
Сельский округ Боген
50 209 тысяч тенге;
Сельский округБорлысай

1134912
004
Ауылдықжерлердетұратынденсаулықсақтау, білімберу, әлеуметтікқамтамасызету, мәдениет, спортжәневетеринармамандарынаотынсатыпалуғаҚазақстанРеспубликасыныңзаңнамасынасәйкесәлеуметтіккөмеккөрсету
25859
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
171782
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1885
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
223327
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
711059
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
72144
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
72144
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
65228
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1001
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3011
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
2904
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2468111
1
Тұрғын үй шаруашылығы
397099
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
300762
002
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, соның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
294043
005
Авариялық және ескі тұрғын үйлерді бұзу
6719
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
96337
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
2251
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
94086
2
Коммуналдық шаруашылық
1507216
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1507216
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
909457
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
4569
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
593190
3
Елді-мекендерді абаттандыру

1134912
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
25859
006
Оказание жилищной помощи
1000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
171782
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1885
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
223327
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
711059
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
72144
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
72144
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
65228
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1001
021
Капитальные расходы государственного органа
3011
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2904
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2468111
1
Жилищное хозяйство
397099
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
300762
002
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
294043
005
Снос аварийного и ветхого жилья
6719
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
96337
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2251
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
94086
2
Коммунальное хозяйство
1507216
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1507216
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
909457
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
4569
028
Развитие коммунального хозяйства
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
593190
3
Благоустройство населенных пунктов