2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Түркістан облысы Бәйдібек аудандық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 11/49 шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына және Түркістан облыстық мәслихатының 2023 жылғы 13 желтоқсандағы №7/85-VIII "2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне сәйкес Бәйдібек аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Бәйдібек ауданының 2024-2026 жылдарға арналған аудан бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылғы мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 10 757 095 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 887 978 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 19 898 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 8 592 мың теңге;
трансферттер түсімі – 8 850 627 мың теңге;
2) шығындар – 10 952 789 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 613 595 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 758 896 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 145 301 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – - 809 289 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 809 289 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 758 896 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 155 651 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 206 044 мың тенге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Бәйдібек аудандық мәслихатының 20.12.2024 № 25/145 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2024 жылға жеке табыс салығы және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтері белгіленсін:
-Ірі кәсіпкерлік субъектілеріненжәне мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы облыстық бюджетке 50 пайыз, жергілікті бюджетке 50 пайыз;
-Төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы облыстық бюджетке 55,9 пайыз, жергілікті бюджетке 44,1 пайыз;
-төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы облыстық бюджетке 50 пайыз, жергілікті бюджетке 50 пайыз.
-әлеуметтік салық облыстық бюджетке 52,1 пайыз, жергілікті бюджетке 47,9 пайыз.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Бәйдібек аудандық мәслихатының 07.11.2024 № 23/142 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

О районном бюджете на 2024-2026 годы
Решение Байдибекского районного маслихата Туркестанской области от 26 декабря 2023 года № 11/49
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2024.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Туркестанского областного маслихата от 13 декабря 2023 года № 7/85-VIII "Об областном бюджете на 2024-2026 годы" маслихат района Байдибек РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет района Байдибек на 2024-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 годов следующих объемах:
1) доходы 10 757 095 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 887 978 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 19 898 тысяч тенге;
Поступления от продажи основного капитала – 8 592 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 8 850 627 тысяч тенге;
2) затраты – 10 952 789 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 613 595 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 758 896;
погашение бюджетных кредитов – 145 301 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 809 289 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 809 289 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 758 896 тысяч тенге;
погашение займов – 155 651 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 206 044 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Байдибекского районного маслихата Туркестанской области от 20.12.2024 № 25/145 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Установить на 2022 год норматив распределения общей суммы поступлений социального налога:
- Корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением доходов от крупных субъектов хозяйствования и организаций нефтяного сектора в областной бюджет 50 процент, в бюджет района 50 процент.
- Индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты в областной бюджет 55,9 процент, в бюджет района 44,1 процент;
- Индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплатыв областной бюджет 50 процент, в бюджет района 50 процент.
- Социальный налог в областной бюджет 52,1 процент, в бюджет района 47,9 процент.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Байдибекского районного маслихата Туркестанской области от 07.11.2024 № 23/142 (вводится в действие с 01.01.2024).

3. 2024 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 2 300 997 мың теңге болып белгіленсін.
4. Аудан әкімдігінің 2024 жылға арналған резерві 36 000 мың теңге сомасында белгіленсін.
5. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық қорын қалыптастыруға бағытталған, бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2024 жылға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламасының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. 2024 жылға аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар мөлшерінің жалпы сомасы 514 931 мың теңге сомасында 5-қосымшаға сәйкес қарастырылсын, оның ішінде:
Ағыбет ауылдық округі 53 645 мың теңге;
Алғабас ауылдық округі 46 059 мың теңге;
Алмалы ауылдық округі 57 750 мың теңге;
Ақбастау ауылдық округі 48 887 мың теңге;
Боралдай ауылдық округі 59 791 мың теңге;
Бөген ауылдық округі 50 209 мың теңге;
Борлысай ауылдық округі 53 354 мың теңге;

3. Предусмотреть на 2024 год размер субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет Байдибекского района в сумме 2 300 997 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв акимата района на 2024 год в сумме 36 000 тысяч тенге.
5. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2024 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 4.
6. Предусмотреть на 2024 год размеры субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских, поселковы округов в общей сумме 514 931 тысяч тенге, в том числе:
Сельский округ Агыбет
53 645 тысяч тенге;
Сельский округ Алгабас
46 059 тысяч тенге;
Сельский округ Алмали
57 750 тысяч тенге;
Сельский округ Акбастау
48 887 тысяч тенге;
Сельский округ Боралдай
59 791 тысяч тенге;
Сельский округ Боген
50 209 тысяч тенге;
Сельский округБорлысай
53 354 тысяч тенге;
Сельский округЖамбыл