"2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Ордабасы аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 33/4 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 16 мамырдағы № 2/1 шешiмi
Ордабасы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Ордабасы ауданының мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" № 33/4 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Ордабасы ауданының 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1 қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 19 424 197 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 4 035 030 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 9 746 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 45 534 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 15 333 887 мың теңге;
2) шығындар – 19 980 537 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 30 925 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 77 625 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 46 700 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо- 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -587 265 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 587 265 мың теңге:
қарыздар түсімі – 77 625 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 46 700 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 556 340 мың теңге.".
2. 2023 жылы салық түсімдерінен облыстық бюджетке корпоративтік табыс салығы 50 пайыз, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы 53 пайыз, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы 50 пайыз және әлеуметтік салықтан 50 пайыз мөлшерінде бөлу нормативтері белгіленсін.
Көрсетілген шешімнің 1, 4 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Аудандық мәслихат төрағасы Б.Джумабеков
Ордабасы аудандық
мәслихатының 2023 жылғы
16 мамырдағы № 2/1
шешіміне 1-қосымша
Ордабасы аудандық
мәслихатының 2022 жылғы
23 желтоқсандағы № 33/4
шешіміне 1-қосымша
2023 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы

О внесении изменений в решение Ордабасинского районного маслихата от 23 декабря 2022 года № 33/4 "О районном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Ордабасинского районного маслихата Туркестанской области от 16 мая 2023 года № 2/1
Ордабасинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Ордабасинского районного маслихата от 23 декабря 2022 года № 33/4 "О районном бюджете на 2023-2025 годы" следующие изменения:
Пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Ордабасинского района на 2023-2025 годы согласно приложению 1 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 19 424 197 тысяч тенге:
налоговые поступления – 4 035 030 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 9 746 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 45 534 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 15 333 887 тысяч тенге;
2) затраты – 19 980 537 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 30 925 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 77 625 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 46 700 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -587 265 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета– 587 265 тысяч тенге:
поступление займов – 77 625 тысяч тенге;
погашение займов – 46 700 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 556 340 тысяч тенге.".
2. Установить на 2023 год норматив распределения общей суммы поступления корпоративного подоходного налога 50 процентов, индивидуального подоходного налога 53 процентов, индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты 50 процентов, и социального налога в размере 50 процентов в областной бюджет.
Приложения 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель районного маслихата Б.Джумабеков
Приложение 1 к решению
Ордабасинского районного
маслихата от 16 мая
2023 года № 2/1
Приложение 1 к решению
Ордабасинского районного
маслихата от 23 декабря
2022 года № 33/4
Районный бюджет на 2023 год
Категория
Сумма, тыс тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование

57 288
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
126 160
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
113 505
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 655
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
10 000
02
Қорғаныс
173 379
1
Әскери мұқтаждар
20 932
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
20 932
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
20 932
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
152 447
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
152 447
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
149 447
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
3 000
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық атқару қызметі
15 701
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
15 701
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
15 701
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
15 701
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыздандыру
3 795 527
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 170 921
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 170 921
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 170 921
2
Әлеуметтік көмек
2 490 408
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 490 408
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1 555 728
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
200 811
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
6 645
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
160 422
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
74 580
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

57 288
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
126 160
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
113 505
013
Капитальные расходы государственного органа
2 655
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
10 000
02
Оборона
173 379
1
Военные нужды
20 932
122
Аппарат акима района (города областного значения)
20 932
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
20 932
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
152 447
122
Аппарат акима района (города областного значения)
152 447
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
149 447
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
3 000
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
15 701
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
15 701
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
15 701
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
15 701
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 795 527
1
Социальное обеспечение
1 170 921
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 170 921
005
Государственная адресная социальная помощь
1 170 921
2
Социальная помощь
2 490 408
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 490 408
002
Программа занятости
1 555 728
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
200 811
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
6 645
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
160 422
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
74 580
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью

472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
008
Спорт объектілерін дамыту
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
13
Басқалар
9
Басқалар
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту

472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
008
Развитие объектов спорта
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
036
Развитие газотранспортной системы
13
Прочие
9
Прочие
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"