"2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Ордабасы аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 33/4 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 қыркүйектегі № 6/4 шешiмi
Ордабасы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Ордабасы ауданының мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" № 33/4 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Ордабасы ауданының 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1 қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 18 407 922 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 4 035 030 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 46 864 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 65 534 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 14 260 494 мың теңге;
2) шығындар – 18 964 262 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 30 925 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 77 625 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 46 700 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо- 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -587 265 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 587 265 мың теңге:
қарыздар түсімі – 77 625 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 46 700 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 556 340 мың теңге.".
Көрсетілген шешімнің 1, 4 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Аудандық мәслихат төрағасы Б.Джумабеков
Ордабасы аудандық
мәслихатының 2023 жылғы
27 қыркүйектегі № 6/4
шешіміне 1-қосымша
Ордабасы аудандық
мәслихатының 2022 жылғы
23 желтоқсандағы № 33/4
шешіміне 1-қосымша
2023 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы

О внесении изменений в решение Ордабасинского районного маслихата от 23 декабря 2022 года № 33/4 "О районном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Ордабасинского районного маслихата Туркестанской области от 27 сентября 2023 года № 6/4
Ордабасинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Ордабасинского районного маслихата от 23 декабря 2022 года № 33/4 "О районном бюджете на 2023-2025 годы" следующие изменения:
Пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Ордабасинского района на 2023-2025 годы согласно приложению 1 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 18 407 922 тысяч тенге:
налоговые поступления – 4 035 030 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 46 864 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 65 534 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 14 260 494 тысяч тенге;
2) затраты – 18 964 262 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 30 925 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 77 625 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 46 700 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -587 265 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета– 587 265 тысяч тенге:
поступление займов – 77 625 тысяч тенге;
погашение займов – 46 700 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 556 340 тысяч тенге.".
Приложения 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель районного маслихата Б.Джумабеков
Приложение 1 к решению
Ордабасинского районного
маслихата от 27 сентября
2023 года № 6/4
Приложение 1 к решению
Ордабасинского районного
маслихата от 23 декабря
2022 года № 33/4
Районный бюджет на 2023 год
Категория
Сумма, тыс тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование

446 702
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
194 654
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
6 645
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
158 591
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
71 296
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
372 006
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
70 227
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
131 916
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
131 916
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
72 127
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
600
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
6 756
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
52 433
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
6 041 501
1
Тұрғын үй шаруашылығы
600 854
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
128 434
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
32 434
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
96 000
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
29 368
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін сатып алу
29 368
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
443 052
002
Мемлекеттік қажеттіліктер үшін жер учаскелерін алып қою, оның ішінде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлікті иеліктен айыру
37 802
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
405 250
2
Коммуналдық шаруашылық
4 228 315
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
4 228 315
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі

446 702
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
194 654
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
6 645
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
158 591
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
71 296
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
372 006
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
70 227
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
131 916
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
131 916
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
72 127
021
Капитальные расходы государственного органа
600
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
6 756
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
52 433
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
6 041 501
1
Жилищное хозяйство
600 854
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
128 434
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
32 434
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
96 000
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
29 368
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
29 368
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
443 052
002
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
37 802
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
405 250
2
Коммунальное хозяйство
4 228 315
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
4 228 315
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения

298 992
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
3 824 509
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
3 824 509
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
3 824 509
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
3 824 509
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
136 770
1
Ауыл шаруашылығы
85 194
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
85 194
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
84 224
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
970
6
Жер қатынастары
3 466
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
3 466
011
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
3 466
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
48 110
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
45 710
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
45 710
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
2 400
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
2 400
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
112 500
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
112 500
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
112 500
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
107 085
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
5 415
12
Көлік және коммуникация
1 035 669
1
Автомобиль көлігі
966 769
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
966 769
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
157 883
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
808 886
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
68 900
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

298 992
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
3 824 509
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
3 824 509
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
3 824 509
036
Развитие газотранспортной системы
3 824 509
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
136 770
1
Сельское хозяйство
85 194
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
85 194
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и земельных отношений
84 224
003
Капитальные расходы государственного органа
970
6
Земельные отношения
3 466
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
3 466
011
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
3 466
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
48 110
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
45 710
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
45 710
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
2 400
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
2 400
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
112 500
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
112 500
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
112 500
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
107 085
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
5 415
12
Транспорт и коммуникации
1 035 669
1
Автомобильный транспорт
966 769
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
966 769
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
157 883
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
808 886
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
68 900
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
2
Коммуналдық шаруашылық
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
08
Мәдениет,спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
2
Спорт
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
008
Спорт объектілерін дамыту
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
13
Басқалар
9
Басқалар
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту

033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2
Коммунальное хозяйство
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
2
Спорт
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
008
Развитие объектов спорта
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
036
Развитие газотранспортной системы
13
Прочие
9
Прочие
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"