Сайрам аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 24-142/VII "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Сайрам аудандық мәслихатының 2023 жылғы 2 тамыздағы № 5-35/VIII шешiмi
Сайрам аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Сайрам аудандық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 24-142/VІІ шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Сайрам ауданының 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 17 753 286 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 8 308 084 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 21 111 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 207 207 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 9 216 884 мың теңге;
2) шығындар – 18 078 546 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – - 58 934 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 10 350 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 69 284 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -266 326 мың теңге;

О внесении изменений в решение Сайрамского районного маслихата от 23 декабря 2022 года № 24-142/VІІ "О районном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Сайрамского районного маслихата Туркестанской области от 2 августа 2023 года № 5-35/VIII
Сайрамский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Сайрамского районного маслихата "О районном бюджете на 2023-2025 годы" от 23 декабря 2022 года № 24-142/VІІ следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Сайрамского района на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 годы следующих объемах:
1) доходы – 17 753 286 тысяч тенге:
налоговые поступления – 8 308 084 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 21 111 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 207 207 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 9 216 884 тысяч тенге;
2) затраты – 18 078 546 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 58 934 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 10 350 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 69 284 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 266 326 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 266 326 мың теңге:
қарыздар түсімі – 10 350 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 69 284 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 325 260 мың теңге.
Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Аудандық мәслихаттың төрағасы Ш. Халмурадов
Сайрам аудандық маслихатының
2023 жылғы 2 тамыздағы
№ 5-35/VIII шешіміне қосымша
Сайрам аудандық маслихатының
2022 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 24-142/VII шешіміне 1 қосымша
Сайрам ауданының 2023 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сыныбы Атауы
Кіші сыныбы
Сомасы, мың теңге
1
2
3
І. Кірістер

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 266 326 тысяч тенге:
поступления займов – 10 350 тысяч тенге;
погашение займов – 69 284 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 325 260 тысяч тенге.
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель районного маслихата Ш. Халмурадов
Приложение к решению
Сайрамского районного маслихата
от 2 августа 2023 года № 5-35/VIII
Приложение 1 к решению
Сайрамского районного маслихата
от 23 декабря 2022 года № 24-142/VII
Районный бюджет Сайрамского района на 2023 год
Категория
Класс Наименование
Подкласс
Сумма, тысяч тенге
1
2
3
1. Доходы

132 209
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
132 209
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
128 236
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
128 236
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
7 500
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
7 500
02
Қорғаныс
63 186
1
Әскери мұқтаждар
61 186
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
61 186
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
61 186
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
2 000
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
2 000
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1 000
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі ісшаралар
1 000
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
158 181
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
158 181
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
158 181
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
158 181
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
4 721 187
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
1 415 341
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 415 341
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 415 341
2
Әлеуметтiк көмек
3 157 572
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
3 157 572
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
1 442 070
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
52 123
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 303
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
191 085
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
5 232
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
459 613
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

132 209
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
132 209
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
128 236
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
128 236
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
7 500
040
Развитие объектов государственных органов
7 500
02
Оборона
63 186
1
Военные нужды
61 186
122
Аппарат акима района (города областного значения)
61 186
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
61 186
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
2 000
122
Аппарат акима района (города областного значения)
2 000
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1 000
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1 000
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
158 181
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
158 181
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
158 181
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
158 181
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
4 721 187
1
Социальное обеспечение
1 415 341
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 415 341
005
Государственная адресная социальная помощь
1 415 341
2
Социальная помощь
3 157 572
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
3 157 572
002
Программа занятости
1 442 070
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
52 123
006
Оказание жилищной помощи
1 303
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
191 085
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
5 232
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
459 613
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью

337 192
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
3 437
010
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
21 385
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі, сәулет және құрылысы бөлімі
5 030
008
Спорт обьектілерін дамыту
5 030
3
Ақпараттық кеңiстiк
224 739
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішлі саясат бөлімі
59 188
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
59 188
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
165 551
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
146 919
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халықтарының басқа да тілдерін дамыту
18 632
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпарттық кеңістікті ұйымдастыру жөніндегі өзге де қызметтер
143 910
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
81 575
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38 032
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
43 543
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлім
62 335
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37 038
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
25 297
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
1 498 072
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
1 498 072
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 498 072
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
1 498 072
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
53 634
6
Жер қатынастары
41 307
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
41 307
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
39 282
006
Аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
2 025
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер

337 192
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
3 437
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
21 385
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
5 030
008
Развитие обьектов спорта
5 030
3
Информационное пространство
224 739
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
59 188
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
59 188
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
165 551
006
Функционирование районных (городских) библиотек
146 919
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
18 632
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
143 910
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
81 575
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
38 032
003
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
43 543
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
62 335
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
37 038
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
25 297
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
1 498 072
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
1 498 072
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 498 072
036
Развитие газотранспортной системы
1 498 072
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
53 634
6
Земельные отношения
41 307
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
41 307
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
39 282
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
2 025
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений