Сайрам аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 24-142/VII "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Сайрам аудандық мәслихатының 2023 жылғы 20 желтоқсандағы № 9-62/VIII шешiмi
Сайрам аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Сайрам аудандық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 24-142/VІІ шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Сайрам ауданының 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 18 164 288 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 7 847 523 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 21 110 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 207 207 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 10 088 448 мың теңге;
2) шығындар – 18 489 548 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – - 69 284 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 69 284 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -255 976 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 255 976 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 69 284 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 325 260 мың теңге.".
2 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2023 жылға корпоративтік табыс, жеке табыс салықтары және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтері:
аудандық бюджетке ірі кәсіпкерлік субьектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығынан 50 пайыз;
аудандық бюджетке төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығынан 54 пайыз;
аудандық бюджетке төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығынан 50 пайыз;
аудандық бюджетке әлеуметтік салықтан 50 пайыз болып белгіленсін.".
Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Сайрамского районного маслихата от 23 декабря 2022 года № 24-142/VІІ "О районном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Сайрамского районного маслихата Туркестанской области от 20 декабря 2023 года № 9-62/VIII
Сайрамский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Сайрамского районного маслихата "О районном бюджете на 2023-2025 годы" от 23 декабря 2022 года № 24-142/VІІ следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Сайрамского района на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 годы следующих объемах:
1) доходы – 18 164 288 тысяч тенге:
налоговые поступления – 7 847 523 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 21 110 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 207 207 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 10 088 448 тысяч тенге;
2) затраты – 18 489 548 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 69 284 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 69 284 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 255 976 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 255 976 тысяч тенге:
поступления займов – 0;
погашение займов – 69 284 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 325 260 тысяч тенге.".
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Установить на 2023 год норматив распределения общей суммы поступления корпоративного подоходного, индивидуального подоходного налога и социального налога:
корпоративного подоходного налога с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора 50 процентов в районный бюджет;
индивидуального подоходного налога с доходов, облагаемых у источника выплаты 54 процентов в районный бюджет;
индивидуального подоходного налога с доходов у иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты 50 процентов в районный бюджет;
социального налога 50 процентов в районный бюджет.".
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

136 736
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
136 736
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
128 182
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
128 182
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
6 300
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
6 300
02
Қорғаныс
61 874
1
Әскери мұқтаждар
61 186
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
61 186
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
61 186
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
688
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
688
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі ісшаралар
688
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
137 128
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
137 128
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
137 128
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
137 128
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
4 732 856
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
1 309 022
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 309 022
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 309 022
2
Әлеуметтiк көмек
3 284 409
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
3 284 409
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
1 442 070
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
70 987
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
54
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
198 848
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
6 428
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
348 139
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
168 636
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

136 736
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
136 736
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
128 182
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
128 182
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
6 300
040
Развитие объектов государственных органов
6 300
02
Оборона
61 874
1
Военные нужды
61 186
122
Аппарат акима района (города областного значения)
61 186
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
61 186
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
688
122
Аппарат акима района (города областного значения)
688
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
688
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
137 128
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
137 128
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
137 128
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
137 128
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
4 732 856
1
Социальное обеспечение
1 309 022
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 309 022
005
Государственная адресная социальная помощь
1 309 022
2
Социальная помощь
3 284 409
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
3 284 409
002
Программа занятости
1 442 070
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
70 987
006
Оказание жилищной помощи
54
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
198 848
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
6 428
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
348 139
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
168 636
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью

326 558
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
4 437
010
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
20 385
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі, сәулет және құрылысы бөлімі
5 030
008
Спорт обьектілерін дамыту
5 030
3
Ақпараттық кеңiстiк
224 673
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішлі саясат бөлімі
59 122
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
59 122
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
165 551
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
146 919
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халықтарының басқа да тілдерін дамыту
18 632
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпарттық кеңістікті ұйымдастыру жөніндегі өзге де қызметтер
145 049
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
81 575
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
39 279
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
42 296
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлім
63 474
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38 378
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
25 096
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
1 990 700
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
1 990 700
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 990 700
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
1 990 700
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
44 279
6
Жер қатынастары
41 807
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
41 807
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
39 282
006
Аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
2 525
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер

326 558
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
4 437
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
20 385
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
5 030
008
Развитие обьектов спорта
5 030
3
Информационное пространство
224 673
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
59 122
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
59 122
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
165 551
006
Функционирование районных (городских) библиотек
146 919
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
18 632
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
145 049
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
81 575
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
39 279
003
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
42 296
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
63 474
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
38 378
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
25 096
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
1 990 700
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
1 990 700
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 990 700
036
Развитие газотранспортной системы
1 990 700
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
44 279
6
Земельные отношения
41 807
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
41 807
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
39 282
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
2 525
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений