2024-2026 жылдарға арналған ауылдық округтер және кенттер бюджеті туралы
Түркістан облысы Созақ аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 80 шешiмі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 9-1-бабының 2-тармағына, 75-бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына және Созақ аудандық мәслихатының 2023 жылғы 20 желтоқсандағы "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" № 70 шешіміне сәйкес, Созақ аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жартытөбе ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 157 686 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 18 052 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 1 455 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттер түсiмi – 138179 мың теңге;
2) шығындар – 160054 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 368 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 368 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары –2 368 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Созақ аудандық мәслихатының 22.11.2024 № 151 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2024 жылы аудандық бюджеттен Жартытөбе ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 86 942 мың теңге болып белгіленсін.
3. Жуантөбе ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 86 614 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 9 834 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттер түсiмi – 76 780 мың теңге;
2) шығындар – 86 866 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -252 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 252 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары –252 мың теңге

О бюджете сельских округов и поселков на 2024-2026 годы
Решение Созакского районного маслихата Туркестанской области от 27 декабря 2023 года № 80
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2024.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Созакского районного маслихата от 20 декабря 2023 года № 70 "О районном бюджете на 2024-2026 годы" Созакский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельского округа Жартытобе на 2024-2026 годы согласно приложениями 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 годы следующих объемах:
1) доходы – 157 686 тысяч тенге:
налоговые поступления –18 052 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 455,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 138 179 тысяч тенге;
2) затраты – 160 054 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 368 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 368 тысяч тенге:
поступления займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 2 368 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Созакского районного маслихата Туркестанской области от 22.11.2024 № 151 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Предусмотреть на 2024 год размер субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа Жартытобе в сумме 86 942 тысяч тенге.
3. Утвердить бюджет сельского округа Жуантобе на 2024-2026 годы согласно приложениями 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 86 614 тысяч тенге:
налоговые поступления – 9 834 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 76 780 тысяч тенге;
2) затраты – 86 866 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -252 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 252 тысяч тенге:
поступления займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 252 тысяч тенге.

Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Созақ аудандық мәслихатының 22.11.2024 № 151 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. 2024 жылы аудандық бюджеттен Жуантөбе ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 59 596 мың теңге болып белгіленсін.
5. Қарақұр ауылдық округі 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 100 632 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 14 345 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 900 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттер түсiмi – 85 387 мың теңге;
2) шығындар – 103 005 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 373 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 373 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 373 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Созақ аудандық мәслихатының 22.11.2024 № 151 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2024 жылы аудандық бюджеттен Қарақұр ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 59 816 мың теңге болып белгіленсін.
7. Қаратау ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 81 297 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 48 335 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттер түсiмi – 32 962 мың теңге;
2) шығындар – 88 363 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -7 066 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7 066 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 7 066 мың теңге.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Созақ аудандық мәслихатының 22.11.2024 № 151 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. 2024 жылы аудандық бюджеттен Қаратау ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 27 841 мың теңге болып белгіленсін.

Сноска. Пункт 3 в редакции решения Созакского районного маслихата Туркестанской области от 22.11.2024 № 151 (вводится в действие с 01.01.2024).
4. Предусмотреть на 2024 год размер субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа Жуантобе в сумме 59 596 тысяч тенге.
5. Утвердить бюджет сельского округа Каракур на 2024-2026 годы согласно приложениями 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 100 632 тысяч тенге:
налоговые поступления –14 345 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 900 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 85 387 тысяч тенге;
2) затраты – 103 005 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 373 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 373 тысяч тенге:
поступления займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 2 373 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения Созакского районного маслихата Туркестанской области от 22.11.2024 № 151 (вводится в действие с 01.01.2024).
6. Предусмотреть на 2024 год размер субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа Каракур в сумме 59 816 тысяч тенге.
7. Утвердить бюджет сельского округа Каратау на 2024-2026 годы согласно приложениями 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 81 297 тысяч тенге:
налоговые поступления –48 335 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 32 962 тысяч тенге;
2) затраты – 88 363 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -7 066,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7 066,0 тысяч тенге:
поступления займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 7 066,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 в редакции решения Созакского районного маслихата Туркестанской области от 22.11.2024 № 151 (вводится в действие с 01.01.2024).
8. Предусмотреть на 2024 год размер субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа Каратау в сумме 27 841 тысяч тенге.

9. Құмкент ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 128 363 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 13 164 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттер түсiмi – 115 199 мың теңге;
2) шығындар – 131 107 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 744 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 744 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 744 мың теңге.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Созақ аудандық мәслихатының 22.11.2024 № 151 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. 2024 жылы аудандық бюджеттен Құмкент ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 76 156 мың теңге болып белгіленсін.
11. Созақ ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті 16, 17 және 18-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 142 731 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 58 535 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 3 608 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттер түсiмi – 80 588 мың теңге;
2) шығындар – 154 534 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -11 803 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 11 803 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 11 803 мың теңге.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Созақ аудандық мәслихатының 22.11.2024 № 151 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
12. 2024 жылы аудандық бюджеттен Созақ ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 67 969 мың теңге болып белгіленсін.
13. Сызған ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті 19, 20 және 21-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 163 602 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 19 305 мың теңге;

9. Утвердить бюджет сельского округа Кумкент на 2024-2026 годы согласно приложениями 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 128 363 тысяч тенге:
налоговые поступления –13 164 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 115 199 тысяч тенге;
2) затраты – 131 107 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 744 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 744 тысяч тенге:
поступления займов – 0;
погашение займов – 0;
используемыеостатки бюджетных средств – 2 744 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 в редакции решения Созакского районного маслихата Туркестанской области от 22.11.2024№ 151 (вводится в действие с 01.01.2024).
10. Предусмотреть на 2024 год размер субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа Кумкент в сумме 76 156 тысяч тенге.
11. Утвердить бюджет сельского округа Созак на 2024-2026 годы согласно приложениями 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 142 731 тысяч тенге:
налоговые поступления –58 535 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 3 608 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 80 588 тысяч тенге;
2) затраты – 154 534 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -11 803 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –11 803 тысяч тенге:
поступления займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 11 803 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 в редакции решения Созакского районного маслихата Туркестанской области от 22.11.2024 № 151 (вводится в действие с 01.01.2024).
12. Предусмотреть на 2024 год размер субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа Созак в сумме 67 969 тысяч тенге.
13. Утвердить бюджет сельского округа Сызган на 2024-2026 годы согласно приложениями 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 163 602 тысяч тенге:
налоговые поступления –19 305 тысяч тенге;

Ескерту. 23-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Созақ аудандық мәслихатының 19.09.2024 № 135 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
24. 2024 жылы аудандық бюдеттен Тасты ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 56 432 мың теңге болып белгіленсін.
25. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Созақ аудандық
мәслихатының төрағасы О.Жәмиев
Созақ аудандық мәслихатының
2023 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 80 шешіміне 1 қосымша
Жартытөбе ауылдық округінің 2024 жылға арналған бюджеті

Сноска. Пункт 23 в редакции решения Созакского районного маслихата Туркестанской области от 19.09.2024 № 135 (вводится в действие с 01.01.2024).
24. Предусмотреть на 2024 год размер субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа Тасты в сумме 56 432 тысяч тенге.
25. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Созакского
районного маслахата О.Жамиев
Приложение 1 к решению
Созакского районого
маслихата от 27 декабря
2023 года № 80
Бюджет сельского округа Жартытобе на 2024 год