"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына біліктілік талаптарын бекіту туралы
Түркістан облысы Түлкібас ауданы әкімінің 2023 жылғы 9 маусымдағы № 4 шешімі. Күші жойылды - Түркістан облысы Түлкібас ауданы әкімінің 2024 жылғы 4 қаңтардағы № 1 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Түркістан облысы Түлкібас ауданы әкімінің 2024 жылғы 4 қаңтардағы № 1 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 17-бабының 4-тармағына, "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2023 жылғы 5 сәуірдегі № 71 бұйрығына сәйкес, ШЕШТІМ:
1. "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына біліктілік талаптары осы шешімге 128 қосымшаларға сәйкес бекітілсін.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудан әкімі аппаратының басшысына жүктелсін.
3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі Н.Изтилеуов
Түлкібас ауданы әкімінің
2023 жылғы 9 маусымдағы
№4 шешіміне 1-қосымша
Аудан әкімінің орынбасары 1 бірлік –Е-1, №0-1
Көрсеткіш
Қойылатын талаптар
Білімі бойынша
1. Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім;
2. Қызметтер (көлікті пайдалану және жүк қозғалысы мен тасымалдауды ұйымдастыру); бизнес, басқару және құқық (мемлекеттік және жергілікті басқару); ветеринария (ветеринарлық медицина және/немесе ветеринарлық санитария); өнер және гуманитарлық ғылымдар (сурет өнері және/немесе мүсін өнері және/немесе дизайн); инженерлік, өңдеу және құрылыс салалары (сәулет және/немесе құрылыс және/немесе жылу энергетикасы және/немесе көлік құрылысы және/немесе көлік, көлік техникасы және технологиялары және/немесе өнеркәсіптік және азаматтық құрылыс және/немесе ауыл шаруашылығын механикаландыру) мамандықтар бойынша.
Қажетті құзыреттер бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Жұмыс тәжірибесі бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Түлкібас ауданы әкімінің
2023 жылғы 9 маусымдағы
№4 шешіміне 2-қосымша
Аудан әкімінің орынбасары 1 бірлік – Е-1, №0-2
Көрсеткіш
Қойылатын талаптар
Білімі бойынша
1. Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім;
2. Бизнес, басқару және құқық (құқықтану және/немесе қаржы және/немесе мемлекеттік және жергілікті басқару және/немесе
экономика); әлеуметтік ғылымдар, журналистика және ақпарат (мәдениеттану және/немесе журналистика және/немесе әлеуметтану және/немесе қоғаммен байланыс) мамандықтар бойынша
Қажетті құзыреттер бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Жұмыс тәжірибесі бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Түлкібас ауданы әкімінің
2023 жылғы 9 маусымдағы
№4 шешіміне 3-қосымша

Об утверждении квалификационных требований к административным государственным должностям корпуса "Б"
Решение акима Тюлькубасского района Туркестанской области от 9 июня 2023 года № 4. Утратило силу решением акима Тюлькубасского района Туркестанской области от 4 января 2024 года № 1
Сноска. Утратило силу решением акима Тюлькубасского района Туркестанской области от 4 января 2024 года № 1 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 17 Закона Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 5 апреля 2023 года №71 "Об утверждении Типовых квалификационных требований к административным государственным должностям корпуса "Б", РЕШИЛ:
1. Утвердить квалификационные требования к административным государственным должностям корпуса "Б" согласно приложениям 128 к настоящему решению.
2. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на руководителя аппарата акима района.
3. Настоящее решение вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Акима района Н.Изтилеуов
Приложение 1 к решению
акима Тюлькубасского района
от 9 июня 2023 года №4
Заместитель акима района, 1 единица, Е-1, №0-1
Показатели
Требования
Образование
1. Послевузовское или высшее образование;
2. По специальностям услуги (организация перевозок, движения и эксплуатация транспорта); бизнес, управление и
право (государственное и местное управление); ветеринария (ветеринарная медицина и/или ветеринарная санитария); искусство и гуманитарные науки (графика и/или скульптура
и/или дизайн); инженерные, обрабатывающие и строительные отрасли (архитектура и/или строительство и/или теплоэнергетика и/или транспортное строительство и/или транспорт, транспортная техника и технологии и/или промышленное и гражданское строительство и/или механизация сельского хозяйства).
Наличие компетенций
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Опыт работы
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Приложение 2 к решению
акима Тюлькубасского района
от 9 июня 2023 года №4
Заместитель акима района, 1 единица, Е-1, №0-2
Показатели
Требования
Образование
1. Послевузовское или высшее образование;
2. По специальностям бизнес, управление и право (юриспруденция и/или финансы и/или государственное и местное управление и/или экономика); социальные науки, журналистика и информация (культурология и/или журналистика и/или социология и/или связь с общественностью).
Наличие компетенций
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Опыт работы
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Приложение 3
к решению
акима Тюлькубасского района
от 9 июня 2023 года №4

Аудан әкімінің орынбасары 1 бірлік – Е-1, №0-3
Көрсеткіш
Қойылатын талаптар
Білімі бойынша
1. Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім;
2. Қызметтер (туризм); бизнес, басқару және құқық (құқықтану және/немесе қаржы және/немесе экономика); ауыл шаруашылығы және биоресурстар (ауыл шаруашылығы және/немесе зоотехния және/немесе топырақтану және/немесе агрономия); инженерлік, өңдеу және құрылыс салалары (кадастр және/немесе жерге орналастыру) мамандықтар бойынша.
Қажетті құзыреттер бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Жұмыс тәжірибесі бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Түлкібас ауданы әкімінің
2023 жылғы 9 маусымдағы
№4 шешіміне 4-қосымша
Аудан әкімі аппаратының басшысы 1 бірлік – Е-2, №1-0
Көрсеткіш
Қойылатын талаптар
Білімі бойынша
1. Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім;
Қажетті құзыреттер бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Жұмыс тәжірибесі бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Түлкібас ауданы әкімінің
2023 жылғы 9 маусымдағы
№4 шешіміне 5-қосымша
Аудан әкімі аппаратының бас инспектор-баспасөз хатшысы(1 бірлік) Е-3 № 2-0
Көрсеткіш
Қойылатын талаптар
Білімі бойынша
1. Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім;
2. Бизнес, басқару және құқық (қаржы); педагогикалық ғылымдар (орыс тілі мен әдебиеті және/немесе қазақ тілі мен әдебиеті); әлеуметтік ғылымдар, журналистика және ақпарат (журналистика және/немесе саясаттану және/немесе психология және/немесе қоғамдық байланыс және/немесе халықаралық журналистика) мамандықтар бойынша.
Қажетті құзыреттер бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Жұмыс тәжірибесі бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Түлкібас ауданы әкімінің
2023 жылғы 9 маусымдағы
№4 шешіміне 6-қосымша
Аудан әкімінің көмекшісі 1 бірлік – Е-3, №2-1
Көрсеткіш
Қойылатын талаптар
Білімі бойынша
1. Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім;
Қажетті құзыреттер бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Жұмыс тәжірибесі бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Түлкібас ауданы әкімінің
2023 жылғы 9 маусымдағы
№4 шешіміне 7-қосымша

Заместитель акима района, 1 единица, Е-1, №0-3
Показатели
Требования
Образование
1. Послевузовское или высшее образование;
2. По специальностям услуги (туризм); бизнес, управление и право (юриспруденция и/или финансы и/или экономика); сельское хозяйство и биоресурсы (сельское хозяйство и/или зоотехния и/или почвоведение и/или агрономия); инженерные, обрабатывающие и строительные отрасли (кадастр и/или землеустройство).
Наличие компетенций
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Опыт работы
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Приложение 4
к решению
акима Тюлькубасского района
от 9 июня 2023 года №4
Руководитель аппарата акима района, 1 единица– Е-2, №1-0
Показатели
Требования
Образование
1. Послевузовское или высшее образование;
Наличие компетенций
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Опыт работы
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Приложение 5
к решению акима
Тюлькубасского района
от 9 июня 2023 года №4
Главный инспектор аппарата акима района-пресс секретарь(1 единица) Е-3 № 2-0
Показатели
Требования
Образование
1. Послевузовское или высшее образование;
2. По специальностям бизнес, управление и право (финансы); педагогические науки (русский язык и литература и/или казахский язык и литература); социальные науки, журналистика и информация (журналистика и/или политология и/или психология и/или связь с общественностью и/или международная журналистика).
Наличие компетенций
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Опыт работы
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Приложение 6
к решению акима
Тюлькубасского района
от 9 июня 2023 года №4
Помощник акима района 1 единица – Е-3, №2-1
Показатели
Требования
Образование
1. Послевузовское или высшее образование;
Наличие компетенций
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Опыт работы
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Приложение 7
к решению акима
Тюлькубасского района
от 9 июня 2023 года №4

Аудан әкімі аппаратының ұйымдастыру-инспекторлық бөлімшесінің басшысы1 бірлік – Е-3, №3-0
Көрсеткіш
Қойылатын талаптар
Білімі бойынша
1. Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім;
Қажетті құзыреттер бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Жұмыс тәжірибесі бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Түлкібас ауданы әкімінің
2023 жылғы 9 маусымдағы
№4 шешіміне 8-қосымша
Аудан әкімі аппаратының ұйымдастыру-инспекторлық бөлімшесінің бас инспекторы 4 бірлік – Е-3, №3-1, №3-2, №3-3, №3-4
Көрсеткіш
Қойылатын талаптар
Білімі бойынша
1. Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім;
Қажетті құзыреттер бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Жұмыс тәжірибесі бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Түлкібас ауданы әкімінің
2023 жылғы 9 маусымдағы
№4 шешіміне 9-қосымша
Аудан әкімі аппаратының заң бөлімшесінің басшысы1 бірлік – Е-3, №4-0
Көрсеткіш
Қойылатын талаптар
Білімі бойынша
1. Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім;
2. Бизнес, басқару және құқық (құқықтану (құқықтану) және/немесе құқықтану) мамандықтар бойынша.
Қажетті құзыреттер бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Жұмыс тәжірибесі бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Түлкібас ауданы әкімінің
2023 жылғы 9 маусымдағы
№4 шешіміне 10-қосымша
Аудан әкімі аппаратының заң бөлімшесінің бас инспекторы1 бірлік – Е-3, №4-1
Көрсеткіш
Қойылатын талаптар
Білімі бойынша
1. Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім;
2. Бизнес, басқару және құқық (құқықтану (құқықтану) және/немесе құқықтану) мамандықтар бойынша.
Қажетті құзыреттер бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Жұмыс тәжірибесі бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Түлкібас ауданы әкімінің
2023 жылғы 9 маусымдағы
№4 шешіміне 11-қосымша
Аудан әкімі аппаратының заң бөлімшесінің бас маманы1 бірлік – Е-4, №4-2
Көрсеткіш
Қойылатын талаптар
Білімі бойынша
1. Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім, мемлекеттік лауазымдарда жұмыс өтілі бір жылдан кем емес немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда орта білімнен кейінгі немесе техникалық және кәсіптік білімі барларға рұқсат етіледі;

Руководитель организационно-инспекторского отдела аппарата акима района1 единица– Е-3, №3-0
Показатели
Требования
Образование
1. Послевузовское или высшее образование;
Наличие компетенций
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Опыт работы
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Приложение 8
к решению акима
Тюлькубасского района
от 9 июня 2023 года №4
Главный инспектор организационно-инспекторского отдела аппарата акима района4 единицы – Е-3, №3-1, №3-2, №3-3, №3-4
Показатели
Требования
Образование
1. Послевузовское или высшее образование;
Наличие компетенций
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Опыт работы
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Приложение 9
к решению акима
Тюлькубасского района
от 9 июня 2023 года №4
Руководитель юридического отдела аппарата акима района1 единица – Е-3, №4-0
Показатели
Требования
Образование
1. Послевузовское или высшее образование;
2. По специальностям бизнес, управление и право (правоведение (юриспруденция) и/или юриспруденция).
Наличие компетенций
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Опыт работы
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Приложение 10
к решению акима
Тюлькубасского района
от 9 июня 2023 года №4
Главный инспектор юридического отдела аппарата акима района1 единица – Е-3, №4-1
Показатели
Требования
Образование
1. Послевузовское или высшее образование;
2. По специальностям бизнес, управление и право (правоведение (юриспруденция) и/или юриспруденция).
Наличие компетенций
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Опыт работы
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Приложение 11
к решению акима
Тюлькубасского района
от 9 июня 2023 года №4
Главный специалист юридического отдела аппарата акима района1 единица– Е-4, №4-2
Показатели
Требования
Образование
1. Послевузовское или высшее, допускается послесреднее или техническое и профессиональное образование при наличии не менее одного года стажа работы на государственных должностях или не менее двух лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории;

2. Бизнес, басқару және құқық (құқықтану (Құқықтану) және/немесе құқықтану); ұлттық қауіпсіздік және әскери іс (құқық қорғау қызметі) мамандықтар бойынша.
Қажетті құзыреттер бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Жұмыс тәжірибесі бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Түлкібас ауданы әкімінің
2023 жылғы 9 маусымдағы
№4 шешіміне 12-қосымша
Аудан әкімі аппаратының персоналды басқару бөлімшесінің басшысы1 бірлік – Е-3, №5-0
Көрсеткіш
Қойылатын талаптар
Білімі бойынша
1. Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім;
2. Бизнес, басқару және құқық (құқықтану және/немесе экономика және/немесе қаржы және/немесе есеп және аудит және/немесе мемлекеттік және жергілікті басқару және/немесе жобаларды басқару) мамандықтар бойынша.
Қажетті құзыреттер бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Жұмыс тәжірибесі бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Түлкібас ауданы әкімінің
2023 жылғы 9 маусымдағы
№4 шешіміне 13-қосымша
Аудан әкімі аппаратының персоналды басқару бөлімшесінің бас инспекторы2 бірлік – Е-3, №5-1, №5-2
Көрсеткіш
Қойылатын талаптар
Білімі бойынша
1. Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім;
2. Бизнес, басқару және құқық (есеп және аудит және/немесе жобаларды басқару және/немесе қаржы және/немесе мемлекеттік және жергілікті басқару және/немесе экономика); инженерлік, өңдеу және құрылыс салалары (көлік, көлік техникасы және
технологиялары) мамандықтар бойынша.
Қажетті құзыреттер бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Жұмыс тәжірибесі бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Түлкібас ауданы әкімінің
2023 жылғы 9 маусымдағы
№4 шешіміне 14-қосымша
Аудан әкімі аппаратының құжаттандыруды қамтамасыз етужәне әкімшілік бөлімшесінің басшысы1 бірлік – Е-3, №6-0
Көрсеткіш
Қойылатын талаптар
Білімі бойынша
1. Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім;
Қажетті құзыреттер бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Жұмыс тәжірибесі бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Түлкібас ауданы әкімінің
2023 жылғы 9 маусымдағы
№4 шешіміне 15-қосымша
Аудан әкімі аппаратының құжаттандыруды қамтамасыз ету және әкімшілік бөлімшесінің бас инспекторы2 бірлік – Е-3, №6-1, №6-2
Көрсеткіш
Қойылатын талаптар
Білімі бойынша

2. По специальностям бизнес, управление и право (правоведение (юриспруденция) и/или юриспруденция); национальная безопасность и военное дело (правоохранительная деятельность).
Наличие компетенций
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Опыт работы
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Приложение 12
к решению акима
Тюлькубасского района
от 9 июня 2023 года №4
Руководитель отдела управления персоналом аппарата акима района1 единица – Е-3, №5-0
Показатели
Требования
Образование
1. Послевузовское или высшее образование;
2. По специальностям бизнес, управление и право (юриспруденция и/или экономика и/или финансы и/или учет и
аудит и/или государственное и местное управление и/или управление проектами).
Наличие компетенций
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Опыт работы
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Приложение 13
к решению акима
Тюлькубасского района
от 9 июня 2023 года №4
Главный инспектор отдела управления персоналом аппарата акима района2 единицы – Е-3, №5-1, №5-2
Показатели
Требования
Образование
1. Послевузовское или высшее образование;
2. По специальностям бизнес, управление и право (учет и аудит и/или управление проектами и/или финансы и/или государственное и местное управление и/или экономика); инженерные, обрабатывающие и строительные отрасли (транспорт, транспортная техника и технологии).
Наличие компетенций
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Опыт работы
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Приложение 14
к решению акима
Тюлькубасского района
от 9 июня 2023 года №4
Руководитель отдела административного и документационного обеспечения аппарата акима района1 единица – Е-3, №6-0
Показатели
Требования
Образование
1. Послевузовское или высшее образование;
Наличие компетенций
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Опыт работы
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Приложение 15
к решению акима
Тюлькубасского района
от 9 июня 2023 года №4
Главный инспектор административного и документационного обеспечения аппарата акима района2 единицы – Е-3, №6-1, №6-2
Показатели
Требования
Образование

1. Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім;
Қажетті құзыреттер бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Жұмыс тәжірибесі бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Түлкібас ауданы әкімінің
2023 жылғы 9 маусымдағы
№4 шешіміне 16-қосымша
Аудан әкімі аппаратының құжаттандыруды қамтамасыз ету және әкімшілік бөлімшесінің бас инспекторы1 бірлік – Е-3, №6-3
Көрсеткіш
Қойылатын талаптар
Білімі бойынша
1. Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім;
2. Бизнес, басқару және құқық (қаржы және/немесе экономика және/немесе есеп және аудит) мамандықтар бойынша.
Қажетті құзыреттер бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Жұмыс тәжірибесі бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Түлкібас ауданы әкімінің
2023 жылғы 9 маусымдағы
№4 шешіміне 17-қосымша
Аудан әкімі аппаратының ақпараттық қауіпсіздік және мемлекеттік қызмет көрсету бөлімшесінің басшысы1 бірлік – Е-3, №7-0
Көрсеткіш
Қойылатын талаптар
Білімі бойынша
1. Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім;
2. Бизнес, басқару және құқық (құқықтану және/немесе жобаларды басқару және/немесе қаржы және/немесе экономика және/немесе государственное и местное управление); ақпараттық-коммуникациялық технологиялар (ақпараттық жүйелер және/немесе ақпараттық қауіпсіздігі) мамандықтар бойынша.
Қажетті құзыреттер бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Жұмыс тәжірибесі бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Түлкібас ауданы әкімінің
2023 жылғы 9 маусымдағы
№4 шешіміне 18-қосымша
Аудан әкімі аппаратының ақпараттық қауіпсіздік және мемлекеттік қызмет көрсету бөлімшесінің бас инспекторы1 бірлік – Е-3, №7-1
Көрсеткіш
Қойылатын талаптар
Білімі бойынша
1. Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім;
2. Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар (автоматтандырылған ақпарат өңдеу жүйелері және/немесе информатика және/немесе ақпараттық қауіпсіздік жүйелері және/немесе ақпараттық жүйелер және/немесе есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету және/немесе ақпараттық қауіпсіздік жүйесі және/немесе ақпараттық қауіпсіздік); педагогикалық ғылымдар (информатика) мамандықтар бойынша.
Қажетті құзыреттер бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Жұмыс тәжірибесі бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Түлкібас ауданы әкімінің
2023 жылғы 9 маусымдағы
№4 шешіміне 19-қосымша

1. Послевузовское или высшее образование;
Наличие компетенций
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Опыт работы
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Приложение 16
к решению акима
Тюлькубасского района
от 9 июня 2023 года №4
Главный инспектор административного и документационного обеспечения аппарата акима района1 единица – Е-3, №6-3
Показатели
Требования
Образование
1. Послевузовское или высшее образование;
2. По специальностям бизнес, управление и право (финансы и/или экономика и/или учет и аудит).
Наличие компетенций
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Опыт работы
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Приложение 17
к решению акима
Тюлькубасского района
от 9 июня 2023 года №4
Руководитель отдела информационной безопастности и оказания государственных услуг аппарата акима района1 единица – Е-3, №7-0
Показатели
Требования
Образование
1. Послевузовское или высшее образование;
2. По специальностям бизнес, управление и право (юриспруденция и/или управление проектами и/или финансы и/или экономика и/или государственное и местное управление);
информационно-коммуникационные технологии (информационные системы и/или информационная безопасность).
Наличие компетенций
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Опыт работы
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Приложение 18
к решению акима
Тюлькубасского района
от 9 июня 2023 года №4
Главный инспектор отдела информационной безопастности и оказания государственных услуг аппарата акима района1 единица – Е-3, №7-1
Показатели
Требования
Образование
1. Послевузовское или высшее образование;
2. По специальностям информационно- коммуникационные технологии (автоматизированные системы обработки информации и/или информатика и/или системы информационной безопасности и/или информационные системы и/или вычислительная техника и программное обеспечение и/или системы информационной безопасности и/или информационная безопасность); педагогические науки
(информатика).
Наличие компетенций
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Опыт работы
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Приложение 19
к решению акима
Тюлькубасского района
от 9 июня 2023 года №4

Аудан әкімі аппаратының ақпараттық қауіпсіздік және мемлекеттік қызмет көрсету бөлімшесінің бас инспекторы1 бірлік – Е-3, №7-2
Көрсеткіш
Қойылатын талаптар
Білімі бойынша
1. Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім;
2. Бизнес, басқару және құқық (құқықтану және/немесе қаржы және/немесе государственное и местное управление және/немесе экономика); ақпараттық- коммуникациялық технологиялар (ақпараттық қауіпсіздік); педагогикалық ғылымдар (география және тарих) мамандықтар бойынша.
Қажетті құзыреттер бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Жұмыс тәжірибесі бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Түлкібас ауданы әкімінің
2023 жылғы 9 маусымдағы
№4 шешіміне 20-қосымша
Түлкібас ауданы әкімдігінің тұрғын үй, коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімінің басшысы 1 бірлік – Е-R-1, №8-0
Көрсеткіш
Қойылатын талаптар
Білімі бойынша
1. Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары не орта білімнен кейінгі немесе техникалық және кәсіптік білім;
2. Техникалық ғылымдары мен технологиялар (тасымалдауды ұйымдастыру және көлікте қозғалысты басқару және/немесе ғимараттар мен құрылыстарды салу және пайдалану); қызметтер (көлікті пайдалану және жүк қозғалысы мен тасымалдауды ұйымдастыру); бизнес, басқару және құқық (құқықтану және/немесе мемлекеттік және жергілікті басқару); экономика және бизнес (автомобиль көлігінде басқаруды ұйымдастыру); инженерлік, өңдеу және құрылыс салалары (құрылыс және/немесе жылу энергетикасы және/немесе технологиялық машиналар мен жабдықтар (сала бойынша) және/немесе көлік құрылысы және/немесе көлік және/немесе көлік, көлік техникасы және технологиялары және/немесе электр энергетикасы және/немесе өнеркәсіптік және азаматтық құрылыс) мамандықтар бойынша.
Қажетті құзыреттер бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Жұмыс тәжірибесі бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Түлкібас ауданы әкімінің
2023 жылғы 9 маусымдағы
№4 шешіміне 21-қосымша
Түлкібас ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту жәнеәлеуметтік бағдарламалар бөлімінің басшысы 1 бірлік – Е-R-1, №9-0
Көрсеткіш
Қойылатын талаптар
Білімі бойынша
1. Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары не орта білімнен кейінгі немесе техникалық және кәсіптік білім;
2. Қызметтер (әлеуметтік жұмыс); бизнес, басқару және құқық (еңбекті ұйымдастыру және нормалау және/немесе құқықтану және/немесе экономика); педагогикалық ғылымдар (педагогика және психология және/немесе әлеуметтік педагогика және өзін-өзі тану); әлеуметтік ғылымдар, журналистика және ақпарат (әлеуметтану және/немесе әлеуметтану) мамандықтар бойынша.
Қажетті құзыреттер бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Жұмыс тәжірибесі бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Түлкібас ауданы әкімінің
2023 жылғы 9 маусымдағы
№4 шешіміне 22-қосымша

Главный инспектор отдела информационной безопастности и оказания государственных услуг аппарата акима района1 единица – Е-3, №7-2
Показатели
Требования
Образование
1. Послевузовское или высшее образование;
2. По специальностям бизнес, управление и право (юриспруденция и/или финансы и/или государственное и местное управление и/или
экономика); информационно-коммуникационные технологии (информационная безопасность); педагогические науки (география и история).
Наличие компетенций
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Опыт работы
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Приложение 20
к решению акима
Тюлькубасского района
от 9 июня 2023 года №4
Руководитель отдела жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата Тюлькубасского района, 1 единица – Е-R-1, №8-0
Показатели
Требования
Образование
1. Послевузовское или высшее либо послесреднее или техническое и профессиональное образование;
2. По специальностям технические науки и технологии (организация перевозок и управление движением на транспорте и/или строительство и эксплуатация зданий и сооружений); услуги (организация перевозок, движения и эксплуатация транспорта); бизнес, управление и право (юриспруденция и/или государственное и местное управление); экономика и бизнес (организация управления на автомобильном транспорте); инженерные, обрабатывающие и строительные отрасли (строительство и/или теплоэнергетика и/или технологические машины и оборудование (по отраслям) и/или транспортное строительство и/или транспорт и/или транспорт, транспортная техника и технологии и/или электроэнергетика и/или промышленное и гражданское строительство).
Наличие компетенций
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Опыт работы
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Приложение 21
к решению акима
Тюлькубасского района
от 9 июня 2023 года №4
Руководитель отдела занятости и социальных программ акимата Тюлькубасского района, 1 единица – Е-R-1, №9-0
Показатели
Требования
Образование
1. Послевузовское или высшее либо послесреднее или техническое и профессиональное образование;
2. По специальностям услуги (социальная работа); бизнес, управление и право (организация и нормирование труда и/или
юриспруденция и/или экономика); педагогические науки (педагогика и психология и/или социальная педагогика и самопознание); социальные науки, журналистика и информация
(социология и/или социология).
Наличие компетенций
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Опыт работы
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Приложение 22
к решению акима
Тюлькубасского района
от 9 июня 2023 года №4

Түлкібас ауданы әкімдігінің мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімінің басшысы1 бірлік – Е-R-1, №10-0
Көрсеткіш
Қойылатын талаптар
Білімі бойынша
1. Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары не орта білімнен кейінгі немесе техникалық және кәсіптік білім;
2. Бизнес, басқару және құқық (мемлекеттік және жергілікті басқару және/немесе қаржы); қызметтер (мәдени-тынығу жұмысы); педагогикалық ғылымдар (қазақ тілі мен әдебиеті және/немесе дене шынықтыру және/немесе орыс тілі және әдебиеті және/немесе дене шынықтыру және спорт); өнер және гуманитарлық ғылымдар (музыкалық өнер және/немесе өнер және мәдениет және/немесе аспаптық орындау); әлеуметтік ғылымдар, журналистика және ақпарат (мәдениеттану) мамандықтар бойынша.
Қажетті құзыреттер бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Жұмыс тәжірибесі бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Түлкібас ауданы әкімінің
2023 жылғы 9 маусымдағы
№4 шешіміне 23-қосымша
Түлкібас ауданы әкімдігінің құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімінің басшысы,1 бірлік – Е-R-1, №11-0
Көрсеткіш
Қойылатын талаптар
Білімі бойынша
1. Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары не орта білімнен кейінгі немесе техникалық және кәсіптік білім;
2. Бизнес, басқару және құқық (қаржы); өнер және гуманитарлық ғылымдар (көркемөнер және/немесе сурет өнері
және/немесе мүсін өнері және/немесе дизайн); инженерлік, өңдеу және құрылыс салалары (сәулет және/немесе құрылыс және/немесе көлік құрылысы және/немесе өнеркәсіптік және
азаматтық құрылыс) мамандықтар бойынша.
Қажетті құзыреттер бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Жұмыс тәжірибесі бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Түлкібас ауданы әкімінің
2023 жылғы 9 маусымдағы
№4 шешіміне 24-қосымша
Түлкібас ауданы әкімдігінің ішкі саясат бөлімінің басшысы1 бірлік – Е-R-1, №12-0
Көрсеткіш
Қойылатын талаптар
Білімі бойынша
1. Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары не орта білімнен кейінгі немесе техникалық және кәсіптік білім;
2. Бизнес, басқару және құқық (құқықтану); өнер және гуманитарлық ғылымдар (филология және/немесе тарих (гуманитарлық ғылымдар) және/немесе дінтану және/немесе шығыстану және/немесе шетелдік филологиясы және/немесе дін жүйесі және/немесе исламтану); әлеуметтік ғылымдар, журналистика және ақпарат (журналистика және/немесе саясаттану және/немесе психология және/немесе мәдениеттану және/немесе әлеуметтану және/немесе аймақтану және/немесе қоғамдық байланыс) мамандықтар бойынша.
Қажетті құзыреттер бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Жұмыс тәжірибесі бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Түлкібас ауданы әкімінің
2023 жылғы 9 маусымдағы
№4 шешіміне 25-қосымша

Руководитель отдела культуры, развития языков, физической культуры и спорта акимата Тюлькубасского района 1 единица – Е-R-1, №10-0
Показатели
Требования
Образование
1. Послевузовское или высшее либо послесреднее или техническое и профессиональное образование;
2. По специальностям бизнес, управление и право (государственное и местное управление и/или финансы); услуги (культурно-досуговая работа); педагогические науки (казахский язык и литература и/или физическая культура и/или русский язык и литература и/или физическая культура и спорт); искусство и гуманитарные науки (музыкальное искусство и/или искусство и культура и/или инструментальное исполнительство); социальные науки, журналистика и информация (культурология).
Наличие компетенций
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Опыт работы
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Приложение 23
к решению акима
Тюлькубасского района
от 9 июня 2023 года №4
Руководитель отдела строительства, архитектуры и градостраительства акимата Тюлькубасского района,1 единица – Е-R-1, №11-0
Показатели
Требования
Образование
1 Послевузовское или высшее либо послесреднее или техническое и профессиональное образование;
2. По специальностям бизнес, управление и право (финансы); искусство и гуманитарные науки (живопись и/или графика и/или скульптура и/или дизайн); инженерные, обрабатывающие и строительные отрасли (архитектура и/или строительство и/или транспортное строительство и/или промышленное и гражданское строительство).
Наличие компетенций
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Опыт работы
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Приложение 24
к решению акима
Тюлькубасского района
от 9 июня 2023 года №4
Руководитель отдела внутренней политики акимата Тюлькубасского района 1 единица – Е-R-1, №12-0
Показатели
Требования
Образование
1. Послевузовское или высшее либо послесреднее или техническое и профессиональное образование;
2. По специальностям бизнес, управление и право (юриспруденция); искусство и гуманитарные науки (филология и/или история (Гуманитарные науки) и/или религиоведение и/или востоковедение и/или иностранная филология и/или теология и/или исламоведение); социальные науки, журналистика и информация (журналистика и/или политология и/или психология и/или культурология и/или социология и/или
регионоведение и/или связь с общественностью).
Наличие компетенций
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Опыт работы
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Приложение 25
к решению акима
Тюлькубасского района
от 9 июня 2023 года №4

Түлкібас ауданы әкімдігінің экономика және қаржы бөлімінің басшысы,1 бірлік – Е-R-1, №13-0
Көрсеткіш
Қойылатын талаптар
Білімі бойынша
1. Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары не орта білімнен кейінгі немесе техникалық және кәсіптік білім;
2. Бизнес, басқару және құқық (экономика және/немесе есеп және аудит және/немесе ауыл шаруашылығындағы бухгалтерлік есеп және/немесе бухгалтерлік есеп және/немесе бухгалтерлік есеп, шаруашылық қызметті бақылау және талдау және/немесе қаржы) /
мамандықтар бойынша.
Қажетті құзыреттер бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Жұмыс тәжірибесі бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Түлкібас ауданы әкімінің
2023 жылғы 9 маусымдағы
№4 шешіміне 26-қосымша
Түлкібас ауданы әкімдігінің ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімінің басшысы, 1 бірлік – Е-R-1, №14-0
Көрсеткіш
Қойылатын талаптар
Білімі бойынша
1. Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары не орта білімнен кейінгі немесе техникалық және кәсіптік білім;
2. Бизнес, басқару және құқық (құқықтану және/немесе бағалау және/немесе мемлекеттік және жергілікті басқару); ауыл шаруашылығы және биоресурстар (жеміс- көкөніс шаруашылығы және/немесе ауыл шаруашылығы және/немесе зоотехния және/немесе гидромелиорациялық жұмыстарды механикаландыру және/немесе су биоресурстары және аквакультура және/немесе
ауыл шаруашылығын электрлендіру және автоматтандыру және/немесе агрономия және/немесе топырақ зерттеу және агрохимия және/немесе өнеркәсіптік балық аулау және/немесе мал шаруашылығы өнімдерін өнімдерін өндіру технологиясы және/немесе аңшылықтану және аң шаруашылығы және/немесе балық шаруашылығы және өнеркәсіп балық аулау және/немесе су қорлары және суды пайдалану және/немесе аграрлық техника және технология және/немесе орман қорлары және орман өсірушілік және/немесе мелиорациялау, топырақ құнарлылығын қалпына келтіру және қоргау және/немесе ауыл шаруашылығыны электроқамсыздандыру және/немесе өсімдіктер карантині және қорғау және/немесе агроэкология және/немесе өсімдік шаруашылығындағы Селекция және биотехнология және/немесе агрохимия және/немесе агроинженерия және/немесе ауыл шаруашылығы биотехнологиясы және селекциясы және/немесе астықты сақтау және өңдеу технологиясы және/немесе фермерлік іс
және/немесе орман инженерлік ісі және/немесе орман бақ-саябақ шаруашылығы және/немесе орман шаруашылығы ісі және/немесе ихтиология және балық шаруашылығы және/немесе зооинженер-менеджер және/немесе фермерлік шаруашылық және/немесе ауыл шаруашылығы, ветеринария және экология және/немесе ветеринариялық фельдшер- инспектор және/немесе ауыл шаруашылығы өндірісін автоматтандыру және/немесе ауыл шаруашылығы өндірісін механикаландыру және/немесе құрылыс ауыл шаруашылығы және/немесе нан, кондитерлік, макарон өнімдері мен тағам концентраттарының технологиясы және/немесе гидрометерология және/немесе көтергіш-көлік, құрылыс, жол машиналары мен жабдықтарын техникалық пайдалану және/немесе ауыл шаруашылығында техникалық қызмет көрсету және жөндеу және/немесе топырақтану және/немесе геоинженерлік іс бойынша кәсіптік оқыту және/немесе агрометеорология және/немесе агрономия және топырақтану және/немесе жеміс-көкөніс және жүзім шаруашылығы және/немесе ауыл шаруашылығы дақылдарын
іріктеу және/немесе мал шаруашылығындағы селекция және/немесе балық өсіру және өнеркәсіптік балық өсіру және/немесе мал шаруашылығы өнімдерін өндіру технологиясы және/немесе жануарлар шикізатының тауартануы және/немесе орман және бақша
шаруашылығы және/немесе орман кешенінің машиналары мен жабдықтары және/немесе өсімдіктерді қорғау және агроэкология және/немесе орман шаруашылығы және/немесе агрохимия және топырақтану және/немесе өсімдіктерді қорғау және/немесе ауыл шаруашылығы дақылдарының селекциясы және генетикасы және/немесе орман және бақ-саябақ шаруашылығы және/немесе балық шаруашылығы және/немесе ара шаруашылығы және жібек шаруашылығы және/немесе экология және табиғи ресурстарды тиімді пайдалану және/немесе гидрология және метеорология және/немесе ауылшаруашылық ғылымдары және/немесе мал шаруашылығы); ветеринария (ветеринарлық медицина және/немесе ветеринарлық санитария және/немесе ветеринарлық фельдшер және/немесе ветеринария және/немесе ветеринарлық фармация және/немесе ветеринарлық экология); инженерлік, өңдеу және құрылыс салалары (геология және пайдалы қазбалар кен орындарын барлау және/немесе кадастр және/немесе геодезия және картография
және/немесе тау-кен ісі және/немесе жерге орналастыру) мамандықтар бойынша.
Қажетті құзыреттер бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Жұмыс тәжірибесі бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Түлкібас ауданы әкімінің
2023 жылғы 9 маусымдағы
№4 шешіміне 27-қосымша

Руководитель отдела экономики и финансов акимата Тюлькубасского района,1 единица – Е-R-1, №13-0
Показатели
Требования
Образование
1. Послевузовское или высшее либо послесреднее или техническое и профессиональное образование;
2. По специальностям бизнес, управление и право (экономика и/или учет и аудит и/или бухгалтерский учет в сельском хозяйстве и/или бухгалтерский учет и/или бухгалтерский учет, контроль и анализ хозяйственной деятельности и/или финансы).
Наличие компетенций
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Опыт работы
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Приложение 26
к решению акима
Тюлькубасского района
от 9 июня 2023 года №4
Руководитель отдела сельского хозяйства и земельных отношений акимата Тюлькубасского района, 1 единица – Е-R-1, №14-0
Показатели
Требования
Образование
1. Послевузовское или высшее либо послесреднее или техническое и профессиональное образование;
2. По специальностям бизнес, управление и право (юриспруденция и/или оценка и/или государственное и местное управление); сельское хозяйство и биоресурсы (плодоовощеводство и/или сельское хозяйство и/или зоотехния и/или механизация гидромелиоративных работ и/или водные биоресурсы и аквакультура и/или электрификация и автоматизация сельского хозяйства и/или агрономия и/или почвоведение и агрохимия и/или промышленное рыболовство и/или технология производства продуктов животноводства и/или охотоведение и звероводство и/или рыбное хозяйство и промышленное рыболовство и/или водные ресурсы и водопользование и/или аграрная техника и технологии и/или лесные ресурсы и лесоводство и/или мелиорация, рекультивация и охрана земель и/или энергообеспечение сельского хозяйства и/или защита и карантин растений и/или агроэкология и/или селекция и биотехнология в растениеводстве и/или агрохимия и/или агроинженерия и/или сельскохозяйственная биотехнология и селекция и/или технология хранения и переработки зерна и/или фермерское дело и/или лесоинженерное дело и/или лесное садо-парковое хозяйство и/или лесохозяйственное дело и/или ихтиология и рыбоводство и/или зооинженер-менеджер и/или фермерское хозяйство и/или сельское хозяйство, ветеринария и экология и/или ветеринарный фельдшер-инспектор и/или автоматизация сельскохозяйственного производства и/или механизация сельскохозяйственного производства и/или строительство сельское хозяйство и/или технология хлеба, кондитерских, макаронных изделий и пищеконцентратов и/или гидрометерология и/или техническая эксплуатация подъемно-транспортных, строительных, дорожных машин и оборудования и/или техническое обслуживание и ремонт в сельском хозяйстве и/или почвоведение и/или профессиональное обучение по агроинженерному делу и/или агрометеорология и/или агрономия и почвоведение и/или плодоовощеводство и
виноградарство и/или селекция сельскохозяйственных культур и/или селекция в животноводстве и/или рыбоводство и промышленное рыбоводство и/или технология производства продуктов животноводства и/или товароведение животного сырья и/или лесное и садовое хозяйство и/или машины и оборудование лесного комплекса и/или защита растений и агроэкология и/или лесное хозяйство и/или агрохимия и почвоведение и/или защита растений и/или селекция и генетика
сельскохозяйственных культур и/или лесное и садово-парковое хозяйство и/или рыбное хозяйство и/или пчеловодство и шелководство и/или экология и рациональное использование
природных ресурсов и/или гидрология и метеорология и/или сельскохозяйственные науки и/или животноводство); ветеринария (ветеринарная медицина и/или ветеринарная санитария и/или ветеринарный фельдшер и/или ветеринария и/или ветеринарная фармация и/или ветеринарная экология); инженерные, обрабатывающие и строительные отрасли (геология и разведка месторождений полезных ископаемых и/или кадастр и/или геодезия и картография и/или горное дело и/или землеустройство).
Наличие компетенций
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Опыт работы
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Приложение 27
к решению акима
Тюлькубасского района
от 9 июня 2023 года №4

Түлкібас ауданы әкімдігінің кәсіпкерлік бөлімінің басшысы,1 бірлік – Е-R-1, №15-0
Көрсеткіш
Қойылатын талаптар
Білімі бойынша
1. Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары не орта білімнен кейінгі немесе техникалық және кәсіптік білім;
2. Қызметтер (туризм); бизнес, басқару және құқық (менеджмент және/немесе құқықтану және/немесе маркетинг және/немесе экономика және менеджмент және/немесе экономика және/немесе қаржы); жаратылыстану ғылымдары, математика және статистика (статистика) мамандықтар бойынша.
Қажетті құзыреттер бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Жұмыс тәжірибесі бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Түлкібас ауданы әкімінің
2023 жылғы 9 маусымдағы
№4 шешіміне 28-қосымша
Жабағылы ауылдық округінің әкімі, Шақпақ ауылдық округінің әкімі, Ақбиік ауылдық округінің әкімі, Майлыкент ауылдық округінің әкімі, Рысқұлов ауылдық округінің әкімі, Тастұмсық ауылдық округінің әкімі, Кемербастау ауылдық округінің әкімі, Мичурин ауылдық округінің әкімі, Жаскешу ауылдық округінің әкімі, Балықты ауылдық округінің әкімі, Арыс ауылдық округінің әкімі, Келтемашат ауылдық округінің әкімі, Машат ауылдық округінің әкімі, Түлкібас кентінің әкімі, Састөбе кентінің әкімі (15 бірлік)– Е-R-1, №16-1, №16-2, №16-3, №16-4, №16-5, №16-6, №16-7, №16-8, №16-9, №16-10, №16-11, №16-12, №16-13, №, №16-14, 16-15.
Көрсеткіш
Қойылатын талаптар
Білімі бойынша
1. Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары не орта білімнен кейінгі немесе техникалық және кәсіптік білім;
Қажетті құзыреттер бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Жұмыс тәжірибесі бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Түлкібас ауданы әкімінің
2023 жылғы 9 маусымдағы
№4 шешіміне
29-қосымша
Аудан әкімінің кеңесшісі 1 бірлік – Е-3, №2-2
Ескерту. Шешім 29-қосымшамен толықтырылды - Түркістан облысы Түлкібас ауданы әкімінің 20.09.2023 № 9 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Көрсеткіш
Қойылатын талаптар
Білімі бойынша
Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім.
Қажетті құзыреттер бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Жұмыс тәжірибесі бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.

Руководитель отдела предпринимательства акимата Тюлькубасского района,1 единица – Е-R-1, №15-0
Показатели
Требования
Образование
1. Послевузовское или высшее либо послесреднее или техническое и профессиональное образование;
2. По специальностям услуги (туризм); бизнес, управление и право (менеджмент и/или юриспруденция и/или маркетинг и/или экономика и менеджмент и/или экономика и/или финансы); естественные науки, математика и статистика (статистика).
Наличие компетенций
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Опыт работы
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Приложение 28
к решению акима
Тюлькубасского района
от 9 июня 2023 года №4
Аким Жабаглинского сельского округа, аким Шакпакского сельского округа, аким Акбиикского сельского округа, аким Майлыкентского сельского округа , аким Рыскуловского сельского округа, аким Тастумсыкского сельского округа, аким Кемербастауского сельского округа, аким Мичуринского сельского округа, аким Жаскешуйского сельского округа, аким Балыктинского сельского округа, аким Арысского сельского округа, аким Келтемашатского сельского округа, аким Машатского сельского округа, аким кента Тюлькубас, аким кента Састюбе (15 единиц)– категория Е-R-1, №16-1, №16-2, №16-3, №16-4, №16-5, №16-6, №16-7, №16-8, №16-9, №16-10, №16-11, №16-12, №16-13, №, №16-14, 16-15.
Показатели
Требования
Образование
1. Послевузовское или высшее либо послесреднее или техническое и профессиональное образование;
Наличие компетенций
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Опыт работы
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Приложение 29
к решению акима
Тюлькубасского района
от 9 июня 2023 года № 4
Советник акима района 1 единица – Е-3, №2-2
Сноска. Решение дополнено приложением 29 в соответствии с решением акима Тюлькубасского района Туркестанской области от 20.09.2023 № 9 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Показатели
Требования
Образование
1. Послевузовское или высшее образование.
Наличие компетенций
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Опыт работы
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"