2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Түркістан облысы Түлкібас аудандық мәслихатының 2023 жылғы 20 желтоқсандағы № 11/2-08 шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9 - бабының 2- тармағына, 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6- бабы 1- тармағының 1) тармақшасына сәйкес Түлкібас аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Түлкібас ауданының 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1,2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 9 829 243 мың теңге:
салықтық түсiмдер –4 191 873 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 50 607 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 43 192 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 5 543 571 мың теңге;
2) шығындар – 9 942 892 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу –1 193 206 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 1 226 574 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –33 368 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо- 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 306 855 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 306 855 мың теңге:
қарыздар түсімдері –1 226 574 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 37 963 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 118 244 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Түлкібас аудандық мәслихатының 20.12.2024 № 28/1-08 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2024 жылы салық түсімдерінен облыстық бюджетке ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша 50 пайыз, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы 50 пайыз, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы 50 пайыз және әлеуметтік салықтан 50 пайыз мөлшерінде бөлу нормативтері белгіленсін.
3. 2024 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 774254 мың теңге болып белгіленсін.
4. 2024 жылға аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар мөлшерінің жалпы сомасы 776433 мың теңге болып қарастырылсын, оның ішінде:
Балықты ауылдық округі - 64229 мың теңге;
Майлыкент ауылдық округі - 31728 мың теңге;
Шақпақ ауылдық округі - 51705 мың теңге;
Машат ауылдық округі - 48864 мың теңге;
Жабағылы ауылдық округі - 62899 мың теңге;
Тастұмсық ауылдық округі - 42247 мың теңге;
Рысқұлов ауылдық округі - 57588 мың теңге;
Мичурин ауылдық округі - 56310 мың теңге;
Кемербастау ауылдық округі - 46966 мың теңге;
Арыс ауылдық округі - 47760 мың теңге;
Ақбиік ауылдық округі - 50494 мың теңге;
Жаскешу ауылдық округі - 52146 мың теңге;
Келтемашат ауылдық округі - 43287 мың теңге;
Састөбе поселкелік округі - 52288 мың теңге;
Түлкібас поселкелік округі - 67918 мың теңге.

О районном бюджете на 2024-2026 годы
Решение Тюлькубасского районного маслихата Туркестанской области от 20 декабря 2023 года № 11/2-08
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2024.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Тюлькубасский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Тюлькубасского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 829 243 тысяч тенге:
налоговые поступления –4 191 873 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 50 607 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 43 192 тысяч тенге;
поступления трансфертов –5 543 571 тысяч тенге;
2) затраты – 9 942 892 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1 193 206 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 1 226 574 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 33 368 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета –- 1 306 855 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета–1 306 855 тысяч тенге:
поступления займов – 1 226 574 тысяч тенге;
погашение займов – 37 963 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 118 244 тысяч тенге
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Тюлькубасского районного маслихата Туркестанской области от 20.12.2024 № 28/1-08 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Установить на 2024 год норматив распределения общей суммы по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного-предпринимательства и организаций нефтяного сектора 50 процентов, по индивидуальному подоходному налогу с доходов облагаемых у источника выплату 50 процентов, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты 50 процентов и по социальному налогу в размере 50 процентов в областной бюджет.
3. Предусмотреть на 2024 год размер субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет Тюлькубасского района в сумме 774254 тысяч тенге.
4. Предусмотреть на 2024 год размеры субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских, поселковы округов в общей сумме 776433 тысячи тенге, в том числе:
Балыктинский сельский округ - 64229 тысяч тенге;
Майлыкентский сельский округ- 31728 тысяч тенге;
Шакпакский сельский округ- 51705 тысяч тенге;
Машатский сельский округ- 48864 тысяч тенге;
Жабагылинский сельский округ - 62899 тысяч тенге;
Тастумсыкский сельский округ - 42247 тысяч тенге;
Рыскуловский сельский округ - 57588 тысяч тенге;
Мичуринский сельский округ - 56310 тысяч тенге;
Кемербастауский сельский округ - 46966 тысяч тенге;
Арыский сельский округ - 47760 тысяч тенге;
Акбиикский сельский округ - 50494 тысяч тенге;
Жаскешуский сельский округ - 52146 тысяч тенге;
Келтемашатский сельский округ - 43287 тысяч тенге;
Састюбинский поселковый округ - 52288 тысяч тенге;
Тюлькубаский поселковый округ - 67918 тысяч тенге.

5. Аудан әкімдігінің 2024 жылға арналған резервi 37486 мың теңге сомасында белгіленсін.
6. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2023 жылға арналған аудан бюджеттінің даму бағдарламалар тізбесі 4- қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Аудандық мәслихаттың төрағасы Х. Байысбаев
Түлкібас аудандық
мәслихатының 2023 жылғы
20 желтоқсандағы №11/2-08
шешіміне 1-қосымша
Түлкібас ауданының 2024 жылға арналған аудандық бюджет

5. Утвердить резерв акимата района на 2024 год в сумме 37486 тысяч тенге.
6. Утвердить перечень местных бюджетных программ бюджетных программ развития районного бюджета на 2024 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 4.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель районного маслихата Х. Байысбаев
Приложение 1 к решению
Тюлькубасского районного
маслихата
от 20 декабря 2023 года №11/2-08
Тюлькубасский районный бюджет на 2024 год

319 717
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
319 717
2
Әлеуметтiк көмек
1 625 093
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 625 093
006
Тұрғын үйге көмегін көрсету
24
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
256 515
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
11 424
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
344 724
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
1 012 406
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
212 622
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
212 622
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
169 680
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
544
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
756
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
41 642
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3 501 418
1
Тұрғын үй шаруашылығы
972 831
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
972 831
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
200
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
506 991
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
465 640
2
Коммуналдық шаруашылық
2 189 690
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 189 690
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
272 457
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
1 917 233
3
Елді-мекендерді абаттандыру
338 897
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
338 897
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру

319 717
005
Государственная адресная социальная помощь
382 424
2
Социальная помощь
1 625 093
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 625 093
006
Оказание жилищной помощи
24
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
256 515
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
11 424
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
344 724
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
1 012 406
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
212 622
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
212 622
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
169 680
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
544
021
Капитальные расходы государственного органа
756
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
41 642
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3 501 418
1
Жилищное хозяйство
972 831
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
972 831
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилищно-коммунального фонда
200
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
506 991
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
465 640
2
Коммунальное хозяйство
2 189 690
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 189 690
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
272 457
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
1 917 233
3
Благоустройство населенных пунктов
338 897
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
338 897
015
Освещение улиц населенных пунктов

472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
Бiлiм беру
1
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
022
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1
Тұрғын үй шаруашылығы
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
003
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алу
004
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алу
2
Коммуналдық шаруашылық
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
007
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
1
Мәдениет саласындағы қызмет
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
011
Мәдениет объектілерін дамыту
2
Спорт
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
008
Cпорт және туризм объектілерін дамыту
4
Туризм
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
023
Туризм объектілерін дамыту
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
019
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
036
Газ көлігі жүйесін дамыту
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
1
Ауыл шаруашылығы
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту

472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
040
Развитие объектов государственных органов
04
Образование
1
Дошкольное воспитание и обучение
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
037
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
022
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1
Жилищное хозяйство
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
003
Строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
004
Развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2
Коммунальное хозяйство
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
007
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
1
Деятельность в области культуры
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
011
Развитие объектов культуры
2
Спорт
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
008
Развитие объектов спорта и туризма
4
Туризм
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
023
Развитие объектов туризма
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
019
Развитие теплоэнергетической системы
036
Развитие газотранспортной системы
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
036
Развитие газотранспортной системы
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
1
Сельское хозяйство
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
010
Развитие объектов сельского хозяйства