2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Түркістан облысы Түлкібас аудандық мәслихатының 2023 жылғы 20 желтоқсандағы № 11/2-08 шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9 - бабының 2- тармағына, 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6- бабы 1- тармағының 1) тармақшасына сәйкес Түлкібас аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Түлкібас ауданының 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1,2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 9396894 мың теңге:
салықтық түсiмдер –4 277 388 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 45 062 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 48 096 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 5 026 348 мың теңге;
2) шығындар – 10 156 426 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу –47 856 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 81 224 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –33 368 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо- 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 807 388 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 807 388 мың теңге:
қарыздар түсімдері –727 107 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 37 963 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 118 244 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Түлкібас аудандық мәслихатының 18.04.2024 № 18/1-08 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2024 жылы салық түсімдерінен облыстық бюджетке ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша 50 пайыз, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы 50 пайыз, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы 50 пайыз және әлеуметтік салықтан 50 пайыз мөлшерінде бөлу нормативтері белгіленсін.
3. 2024 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 774254 мың теңге болып белгіленсін.
4. 2024 жылға аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар мөлшерінің жалпы сомасы 776433 мың теңге болып қарастырылсын, оның ішінде:
Балықты ауылдық округі - 64229 мың теңге;
Майлыкент ауылдық округі - 31728 мың теңге;
Шақпақ ауылдық округі - 51705 мың теңге;
Машат ауылдық округі - 48864 мың теңге;
Жабағылы ауылдық округі - 62899 мың теңге;
Тастұмсық ауылдық округі - 42247 мың теңге;
Рысқұлов ауылдық округі - 57588 мың теңге;
Мичурин ауылдық округі - 56310 мың теңге;
Кемербастау ауылдық округі - 46966 мың теңге;
Арыс ауылдық округі - 47760 мың теңге;
Ақбиік ауылдық округі - 50494 мың теңге;
Жаскешу ауылдық округі - 52146 мың теңге;
Келтемашат ауылдық округі - 43287 мың теңге;
Састөбе поселкелік округі - 52288 мың теңге;
Түлкібас поселкелік округі - 67918 мың теңге.

О районном бюджете на 2024-2026 годы
Решение Тюлькубасского районного маслихата Туркестанской области от 20 декабря 2023 года № 11/2-08
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2024.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Тюлькубасский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Тюлькубасского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 396 894 тысяч тенге:
налоговые поступления –4277388 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 45062 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 48096 тысяч тенге;
поступления трансфертов –5 026 348 тысяч тенге;
2) затраты – 10 156 426 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 47 856 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 82 224 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 33368 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета –- 807388 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета– 807388 тысяч тенге:
поступления займов – 727107 тысяч тенге;
погашение займов – 37963 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 118244 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Тюлькубасского районного маслихата Туркестанской области от 18.04.2024 № 18/1-08 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Установить на 2024 год норматив распределения общей суммы по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного-предпринимательства и организаций нефтяного сектора 50 процентов, по индивидуальному подоходному налогу с доходов облагаемых у источника выплату 50 процентов, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты 50 процентов и по социальному налогу в размере 50 процентов в областной бюджет.
3. Предусмотреть на 2024 год размер субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет Тюлькубасского района в сумме 774254 тысяч тенге.
4. Предусмотреть на 2024 год размеры субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских, поселковы округов в общей сумме 776433 тысячи тенге, в том числе:
Балыктинский сельский округ - 64229 тысяч тенге;
Майлыкентский сельский округ- 31728 тысяч тенге;
Шакпакский сельский округ- 51705 тысяч тенге;
Машатский сельский округ- 48864 тысяч тенге;
Жабагылинский сельский округ - 62899 тысяч тенге;
Тастумсыкский сельский округ - 42247 тысяч тенге;
Рыскуловский сельский округ - 57588 тысяч тенге;
Мичуринский сельский округ - 56310 тысяч тенге;
Кемербастауский сельский округ - 46966 тысяч тенге;
Арыский сельский округ - 47760 тысяч тенге;
Акбиикский сельский округ - 50494 тысяч тенге;
Жаскешуский сельский округ - 52146 тысяч тенге;
Келтемашатский сельский округ - 43287 тысяч тенге;
Састюбинский поселковый округ - 52288 тысяч тенге;
Тюлькубаский поселковый округ - 67918 тысяч тенге.

5. Аудан әкімдігінің 2024 жылға арналған резервi 37486 мың теңге сомасында белгіленсін.
6. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2023 жылға арналған аудан бюджеттінің даму бағдарламалар тізбесі 4- қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Аудандық мәслихаттың төрағасы Х. Байысбаев
Түлкібас аудандық
мәслихатының 2023 жылғы
20 желтоқсандағы №11/2-08
шешіміне 1-қосымша
Түлкібас ауданының 2024 жылға арналған аудандық бюджет

5. Утвердить резерв акимата района на 2024 год в сумме 37486 тысяч тенге.
6. Утвердить перечень местных бюджетных программ бюджетных программ развития районного бюджета на 2024 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 4.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель районного маслихата Х. Байысбаев
Приложение 1 к решению
Тюлькубасского районного
маслихата
от 20 декабря 2023 года №11/2-08
Тюлькубасский районный бюджет на 2024 год

163 132
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
111 777
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
105 927
015
Мемлекеттік органдардың ғимараттарын, үй-жайлары және құрылыстарын күрделі жөндеу
5 850
02
Қорғаныс
156 512
1
Әскери мұқтаждар
35 614
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
35 614
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
35 614
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
120 898
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
120 898
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
104 030
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
16 868
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
7 000
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
7 000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
7 000
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
7 000
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2 126 725
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
492 009
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
492 009
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
492 009
2
Әлеуметтiк көмек
1 451 944
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 451 944
006
Тұрғын үйге көмегін көрсету
4 772
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
297 553
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
12 092
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
330 250
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
807 277
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер

163 132
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
111 777
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
105 927
015
Капитальные расходы государственного органа
5 850
02
Оборона
156 512
1
Военные нужды
35 614
122
Аппарат акима района (города областного значения)
35 614
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
35 614
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
120 898
122
Аппарат акима района (города областного значения)
120 898
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
104 030
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
16 868
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
7 000
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
7 000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
7 000
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
7 000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 126 725
1
Социальное обеспечение
492 009
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
492 009
005
Государственная адресная социальная помощь
492 009
2
Социальная помощь
1 451 944
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 451 944
006
Оказание жилищной помощи
4 772
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
297 553
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
12 092
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
330 250
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
807 277
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения