2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Түркістан облысы Шардара аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 15-67-VIII шешiмi
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Бюджет Кодексінің 9-бабының 2-тармағына, 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Шардара аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Шардара ауданының 2024-2026 жылдарға арналған аудан бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 8 262 929 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 3 772 116 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 14 245 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 487 023 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 3 989 545 мың теңге;
2) шығындар – 9 942 169 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – -21 533 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 21 533 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерiн сатып алу – 0;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 657 707 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 657 707 мың теңге:
қарыздар түсiмi – 1 607 199 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 21 533 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 72 041 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Шардара аудандық мәслихатының 27.09.2024 № 26-136-VIII (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмімен.
2. 2024 жылға ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына түсімдер көлемі – 0;
3. 2024 жылдарға аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар сомасы 303 564 мың теңге болып қарастырылсын, оның ішінде:
Қ.Тұрысбеков ауылдық округіне 30 181 мың теңге;
Қоссейіт ауылдық округіне 21 873 мың теңге;
Көксу ауылдық округіне 32 274 мың теңге;
Ұзын ата ауылдық округіне 24 674 мың теңге;
Алатау батыр ауылдық округіне 29 047 мың теңге;
Қызылқұм ауылдық округіне 22 295 мың теңге;
Ақшеңгелді ауылдық округіне 22 175 мың теңге;
Сүткент ауылдық округіне 21 320 мың теңге;
Достық ауылдық округіне 25 184 мың теңге;

О районном бюджете на 2024-2026 годы
Решение Шардаринского районного маслихата Туркестанской области от 22 декабря 2023 года № 15-67-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2024.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Шардаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Шардаринского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 262 929 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 772 116 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 14 245 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 487 023 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 989 545 тысяч тенге;
2) затраты – 9 942 169 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -21 533 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 21 533 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 657 707 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 657 707 тысяч тенге:
поступление займов –1 607 199тысяч тенге;
погашение займов – 21 533 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 72 041 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Шардаринского районного маслихата Туркестанской области от 27.09.2024 № 26-136-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Объем поступлений в Национальный фонд Республики Казахстан от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения на 2024 год – 0;
3. Утвердить объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, сельских округов на 2024 год в сумме 303 564 тысяч тенге, в том числе:
Сельский округ К.Турысбекова 30 181 тысяч тенге;
Сельский округ Коссейт 21 873 тысяч тенге;
Сельский округ Коксу 32 274 тысяч тенге;
Сельский округ Узын ата 24 674 тысяч тенге;
Сельский округ Алатау батыр 29 047 тысяч тенге;
Сельский округ Кызылкум 22 295 тысяч тенге;
Сельский округ Акшенгелди 22 175 тысяч тенге;
Сельский округ Суткент 21 320 тысяч тенге;
Сельский округ Достык 25 184 тысяч тенге;

Жаушықұм ауылдық округіне 22 068 мың теңге;
Шардара қаласына 52 473 мың теңге;
4. Аудан бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюдың көлемі көзделмеген.
5. Аудан әкімдігінің 2024 жылға арналған резервi – 73 472 мың теңге көлемінде бекітілсін.
6. 2024 жылға жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің қала, ауылдық округтер бюджеттерінің арасында бөліну тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

Сельский округ Жаушыкум 22 068 тысяч тенге;
Город Шардара 52 473 тысяч тенге;
4. Объем бюджетных изъятий из бюджета района в областной бюджет не предусмотрено.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в размере – 73 472 тысяч тенге.
6. Утвердить перечень текущих целевых трансфертов выделяемых из местного бюджета бюджетам сельских округов и города на 2024 год согласно приложению 4.

7. 2024 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Аудандық мәслихат төрағасы Б.Муталиев
Шардара аудандық мәслихатының
2023 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 15-67-VIII шешіміне 1 қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Түркістан облысы Шардара аудандық мәслихатының 27.09.2024 № 26-136-VIII (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмімен.
Бюджеттік сыныптама кодтары
Атауы
Бір жылға арналған қаржы жоспары
I. КІРІСТЕР

7. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2024 год согласно приложению 5.
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель районного маслихата Б.Муталиев
Приложение 1 к решению
маслихата Шардаринского района
от 22 декабря 2023 года № 15-67-VIII
Районный бюджет на 2024 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Шардаринского районного маслихата Туркестанской области от 27.09.2024 № 26-136-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
Коды бюджетной классификации
Наименование расходов
Финансовый план на год
I. ДОХОДЫ