Сауран аудандық мәслихатының 2022 жылғы 28 желтоқсандағы № 186 "2023-2025 жылдарға арналған ауылдық округтердің бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Сауран аудандық мәслихатының 2023 жылғы 28 қарашадағы № 89 шешімі
Сауран аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2023-2025 жылдарға арналған ауылдық округтердің бюджеттері туралы " Сауран аудандық мәслихатының 2022 жылғы 28 желтоқсандағы № 186 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Бабайқорған ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 131 098 мың теңге:
салықтық түсімдер – 9 110 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4 402 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 117 586 мың теңге;
2) шығындар – 133 049 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 951 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 951 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 951 мың теңге.".
2 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. Ескі Иқан ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 121 073 мың теңге:
салықтық түсімдер – 31 354 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 68 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 12 859 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 76 792 мың теңге;
2) шығындар – 128 174 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -7 101 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7 101 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 7 101 мың теңге.".
3 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. Жаңа Иқан ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 131 085 мың теңге:
салықтық түсімдер – 15 362 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0;

О внесении изменений в решение маслихата района Сауран от 28 декабря 2022 года № 186 "О бюджетах сельских округов на 2023-2025 годы"
Решение Сауранского районного маслихата Туркестанской области от 28 ноября 2023 года № 89
Маслихат района Сауран РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Сауран "О бюджетах сельских округов на 2023-2025 годы" от 28 декабря 2022 года № 186 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет сельского округа Бабайкорган на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 года следующих объемах:
1) доходы – 131 098 тысяч тенге:
налоговые поступления – 9 110 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 4 402 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 117 586 тысяч тенге;
2) затраты – 133 049 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 951 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 951 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 1 951 тысяч тенге.".
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Утвердить бюджет сельского округа Ески Икан на 2023-2025 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2023 года следующих объемах:
1) доходы – 121 073 тысяч тенге:
налоговые поступления – 31 354 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 63 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 12 859 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 76 792 тысяч тенге;
2) затраты – 128 174 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 7 101 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7 101 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 7 101 тысяч тенге .".
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет сельского округа Жана Икан на 2023-2025 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2023 года следующих объемах:
1) доходы – 131 085 тысяч тенге:
налоговые поступления – 15 362 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;

негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 157 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 112 566 мың теңге;
2) шығындар – 131 551 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 466 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 466 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 466 мың теңге.".
4 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. Жібек Жолы ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 10, 11 және 12 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 96 606 мың теңге:
салықтық түсімдер – 5 614 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 361 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 89 631 мың теңге;
2) шығындар – 97 099 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 493 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 493 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 493 мың теңге.".
5 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. Жүйнек ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 13, 14 және 15 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 151 364 мың теңге:
салықтық түсімдер – 22 188 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 8 111 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 121 065 мың теңге;
2) шығындар – 157 115 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -5 751 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5 751 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 5 751 мың теңге.".
6 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Иассы ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 16, 17 және 18 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекітілсін:

поступления от продажи основного капитала – 3 157 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 112 566 тысяч тенге;
2) затраты – 131 551 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 466 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 466 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 466 тысяч тенге.".
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Утвердить бюджет сельского округа Жибек Жолы на 2023-2025 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2023 года следующих объемах:
1) доходы – 96 606 тысяч тенге:
налоговые поступления – 5 614 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 1 361 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 89 631 тысяч тенге;
2) затраты – 97 099 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 493 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 493 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 493 тысяч тенге.".
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Утвердить бюджет сельского округа Жуйнек на 2023-2025 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2023 года следующих объемах:
1) доходы – 151 364 тысяч тенге:
налоговые поступления – 22 188 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 8 111 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 121 065 тысяч тенге;
2) затраты – 157 115 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 5 751 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 751 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 5 751 тысяч тенге.".
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Утвердить бюджет сельского округа Иассы на 2023-2025 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2023 года следующих объемах:

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 14 301 мың теңге.".
Көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы С.Байсбаев
Сауран аудандықмәслихатының
2023 жылғы "28" қарашадағы
№ 89 шешіміне 1-қосымша
Сауран аудандықмәслихатының
2022 жылғы "28" желтоқсандағы
№ 186 шешіміне 1-қосымша
2023 жылға арналған Бабайқорған ауылдық округінің бюджеті
Санат Атауы
Сомасы, мың теңге
Сынып
Ішкі сыныбы
1
2
3

используемые остатки бюджетных средств – 14 301 тысяч тенге.".
Приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель маслихата С.Байсбаев
Приложение 1 к решению
Сауранского районного маслихата
от "28" ноября 2023 года № 89
Приложение 1 к решению
Сауранского районного маслихата
от "28" декабря 2022 года № 186
Бюджет сельского округа Бабайкорган на 2023 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Под класс
1
2
3