2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Түркістан облысы Сауран аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 100 шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, 75-бабының 2-тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Сауран аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сауран ауданының 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10 957 616 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 196 298 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 15 365 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 215 656 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 8 530 297 мың теңге;
2) шығындар – 11 724 445 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 13 425 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 23 998 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 10 573 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 780 254 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 780 254 мың теңге:
қарыздар түсімі – 771 415 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 10 573 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 19 412 мың теңге.".
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Сауран аудандық мәслихатының 07.11.2024 № 187 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2024 жылға облыстық бюджетке және аудан бюджетіне кірістерді бөлу нормативтері келесідей мөлшерлерде белгіленсін:
ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша:
аудандық бюджетке – 50,0 пайыз;
облыстық бюджетке – 50,0 пайыз;
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
аудандық бюджетке – 50,0 пайыз;
облыстық бюджетке – 50,0 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
аудандық бюджетке – 50,0 пайыз;
облыстық бюджетке – 50,0 пайыз;
әлеуметтік салық байынша:
аудандық бюджетке – 50,0 пайыз;
облыстық бюджетке – 50,0 пайыз;
3. Аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар мөлшерінің жалпы сомасы 2024 жылға 542 022 мың теңге болып қарастырылсын, оның ішінде:
1) Жібек жолы ауылдық округі - 38 846 мың теңге.
2) Жүйнек ауылдық округі - 27 719 мың теңге;
3) Қарашық ауылдық округі - 37 054 мың теңге;
4) Оранғай ауылдық округі - 40 338 мың теңге;
5) Иассы ауылдық округі - 41 913 мың теңге;
6) Үшқайық ауылдық округі - 50 984 мың теңге;
7) Ескі Иқан ауылдық округі - 50 487 мың теңге;
8) Жаңа Иқан ауылдық округі - 54 619 мың теңге;
9) Шорнақ ауылдық округі - 43 630 мың теңге;
10) Бабайқорған ауылдық округі - 52 615 мың теңге;
11) Майдантал ауылдық округі - 52 570 мың теңге;
12) Шаға ауылдық округі - 51 247 мың теңге.

О районном бюджете на 2024-2026 годы
Решение Сауранского районного маслихата Туркестанской области от 22 декабря 2023 года № 100
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2024.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 и пунктом 2 статьи 75 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1 пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат района Сауран РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Сауранского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 10 957 616 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 196 298 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 15 365 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 215 656 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8 530 297 тысяч тенге;
2) затраты – 11 724 445 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 13 425 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 23 998 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 10 573 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 780 254 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 780 254 тысяч тенге:
поступление займов – 771 415 тысяч тенге;
погашение займов – 10 573 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 19 412 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Сауранского районного маслихата Туркестанской области от 07.11.2024 № 187 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Установить на 2024 год норматив распределения общей суммы поступлений индивидуального подоходного налога и социального налога:
по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора:
в районный бюджет – 50,0 процентов;
в областной бюджет – 50,0 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты:
в районный бюджет – 50,0 процентов;
в областной бюджет – 50,0 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
в районный бюджет – 50,0 процентов;
в областной бюджет – 50,0 процентов;
по социальному налогу:
в районный бюджет – 50,0 процентов;
в областной бюджет – 50,0 процентов;
3. Предусмотреть на 2024 год размеры субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, общей сумме 542 022 тысяч тенге, в том числе:
Сельского округа Жибек Жолы – 38 846 тысяч тенге;
Сельского округа Жуйнек – 27 719 тысяч тенге;
Сельского округа Карашык – 37 054 тысяч тенге;
Сельского округа Орангай – 40 338 тысяч тенге;
Сельского округа Иассы – 41 913 тысяч тенге;
Сельского округа Ушкайык – 50 984 тысяч тенге;
Сельского округа Ески Икан – 50 487 тысяч тенге;
Сельского округа Жана Икан – 54 619 тысяч тенге;
Сельского округа Шорнак – 43 630 тысяч тенге;
Сельского округа Бабайкорган – 52 615 тысяч тенге;
Сельского округа Майдантал – 52 570 тысяч тенге;
Сельского округа Шага – 51 247 тысяч тенге.

4. Аудан әкімдігінің 2024 жылға арналған резерві 41 930 мың теңге сомасында белгіленсін.
5. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы С.Байсбаев
Сауран аудандық
мәслихатының 2023 жылғы
22 желтоқсандағы № 100
шешіміне 1-қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Түркістан облысы Сауран аудандық мәслихатының 07.11.2024 № 187 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санат Атауы
Сомасы, мың теңге
Сынып
Ішкі сыныбы
1
2
3

4. Утвердить резерв акимата района на 2024 год в сумме 41 930 тысяч тенге.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата С.Байсбаев
Приложение 1 к решению
маслихата района Сауран
от 22 декабря 2023 года № 100
Районный бюджет на 2024 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Сауранского районного маслихата Туркестанской области от 07.11.2024 № 187 (вводится в действие с 01.01.2024).
Категория Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
1
2
3

8 169
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
135 494
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
173 696
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
458 320
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
116 199
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
116 199
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
57 957
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 233
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
500
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
36 408
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
20 101
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3 487 865
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 848 656
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
71 942
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
71 942
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
352 452
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй қоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
172 510
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
59 880
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
120 062
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
1 424 262
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
522 956
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
901 306
2
Коммуналдық шаруашылық
887 727
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
887 726
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
274 771
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
12 955
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
600 000
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
1

8 169
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
135 494
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
173 696
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лиц с инвалидностью
458 320
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
116 199
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
116 199
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
57 957
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 233
021
Капитальные расходы государственного органа
500
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
36 408
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
20 101
07
Жилищно-коммунальноехозяйство
3 487 865
1
Жилищное хозяйство
1 848 656
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
71 942
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
71 942
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
352 452
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда
172 510
003
Капитальные расходы государственного органа
59 880
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
120 062
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
1 424 262
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
522 956
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
901 306
2
Коммунальное хозяйство
887 727
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
887 726
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
274 771
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
12 955
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
600 000
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
1

43 500
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
43 500
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
43 500
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 005 474
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
193 234
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
193 234
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
193 234
2
Әлеуметтік көмек
705 760
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
705 760
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
175 600
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
29 500
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
56 300
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
5 900
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
135 000
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
84 760
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
71 400
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
147 300
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
106 480
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
106 480
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
56 380
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 600
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
32 500
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
15 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
580 664
2
Коммуналдық шаруашылық
296 250
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
296 250
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі

43 500
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
43 500
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
43 500
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 005 474
1
Социальное обеспечение
193 234
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
193 234
005
Государственная адресная социальная помощь
193 234
2
Социальная помощь
705 760
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
705 760
002
Программа занятости
175 600
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
29 500
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
56 300
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
5 900
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
135 000
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
84 760
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
71 400
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
147 300
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
106 480
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
106 480
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
56 380
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 600
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
32 500
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
15 000
07
Жилищно-коммунальноехозяйство
580 664
2
Коммунальное хозяйство
296 250
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
296 250
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения