Риддер қалалық мәслихатының 2022 жылғы 28 желтоқсандағы № 23/4-VII "2023-2025 жылдарға арналған Риддер қаласының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 2023 жылғы 20 қарашадағы № 9/2-VIII шешімі
Риддер қалалық мәслихаты ШЕШTІ:
1. Риддер қалалық мәслихатының 2022 жылғы 28 желтоқсандағы № 23/4-VII "2023-2025 жылдарға арналған Риддер қаласының бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекетік тіркеу тізілімінде №176853 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Риддер қаласының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 11378467,6 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 7736834,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 42801,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 86806,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3512026,6 мың теңге;
2) шығындар – 11602428,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -2343,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –2343,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -221618,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 221618,0 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 122933,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 344551,0 мың теңге.";
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2023 жылға арналған қалалық бюджетте заңнаманың өзгеруіне байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төмен тұрған бюджеттен берілетін трансферттер 4521330,0 мың теңге мөлшерінде көзделсін.";
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2023 жылға қаланың жергілікті атқарушы органының резерві 247693,0 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.";
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2023 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер 613235,0 мың теңге мөлшерінде көзделсін.";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2023 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері 300417,6 мың теңге мөлшерінде көзделсін.";
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение Риддерского городского маслихата от 28 декабря 2022 года № 23/4-VII "О бюджете города Риддера на 2023 - 2025 годы"
Решение Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 20 ноября 2023 года № 9/2-VIII
Риддерский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Риддерского городского маслихата "О бюджете города Риддера на 2023-2025 годы" от 28 декабря 2022 года № 23/4-VII (зарегистрировано в Государственном реестре нормативных правовых актов под № 176853) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Риддера на 2023 - 2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 11378467,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7736834,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 42801,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 86806,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3512026,6 тысяч тенге;
2) затраты – 11602428,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -2343,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2343,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -221618,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 221618,0 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0,0 тысяч тенге;
погашение займов – 122933,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 344551,0 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Предусмотреть в городском бюджете на 2023 год трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета, в связи с изменением законодательства, в размере 4521330,0 тыс. тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2023 год в размере 247693,0 тысяч тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Предусмотреть в городском бюджете на 2023 год целевые текущие трансферты из областного бюджета в размере 613235,0 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Предусмотреть в городском бюджете на 2023 год целевые трансферты на развитие из областного бюджета в размере 300417,6 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:

"7. 2023 жылға арналған қалалық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен 2406374,0 мың теңге мөлшерінде нысаналы даму трансферттері көзделсін.";
1-қосымша осы шешімге қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Риддер қалалық мәслихатының төрағасы Е. Нужных
Риддер қалалық мәслихатының
2023 жылғы 20 қарашадағы

"7. Предусмотреть в городском бюджете на 2023 год целевые трансферты на развитие за счет целевого тансферта из Национального фонда Республики Казахстан в размере 2406374,0 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Риддерского городского маслихата Е. Нужных
Приложение
к решению Риддерского
городского маслихата
от 20 ноября 2023 года

005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
36 329,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
57 096,0
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
57 096,0
2
Әлеуметтік көмек
549 633,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
122 166,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
405,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 284,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
20 236,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 057,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
46 467,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
49 717,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
427 467,0
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
211 123,0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 455,0
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
5 254,0
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
72 930,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
67 133,0
017
Мүгедектігі бар адамды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емделу, есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының, жеке көмекшінің қызметтерін ұсыну
41 231,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
27 341,0
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
212 430,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
113 132,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

005
Государственная адресная социальная помощь
36 329,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
57 096,0
010
Государственная адресная социальная помощь
57 096,0
2
Социальная помощь
549 633,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
122 166,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
405,0
006
Оказание жилищной помощи
1 284,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
20 236,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 057,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
46 467,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
49 717,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
427 467,0
004
Программа занятости
211 123,0
007
Оказание жилищной помощи
2 455,0
009
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
5 254,0
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
72 930,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
67 133,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
41 231,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
27 341,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
212 430,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
113 132,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

10 280,0
015
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
39 465,0
3
Ақпараттық кеңістік
170 554,0
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі)
170 554,0
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
21 635,0
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
127 472,0
008
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
21 447,0
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістікті ұйымдастыру жөніндегі өзге де қызметтер
82 399,0
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі)
82 399,0
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48 425,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
840,0
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
28 379,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
4 755,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
43 192,0
1
Ауыл шаруашылығы
43 192,0
498
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары және ауыл шаруашылығы бөлімі
43 192,0
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары және ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42 613,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
579,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
120 925,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
120 925,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
120 925,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
33 686,0
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
86 660,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
579,0
12
Көлік және коммуникация
732 183,0
1
Автомобиль көлігі
732 183,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
732 183,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету

10 280,0
015
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
39 465,0
3
Информационное пространство
170 554,0
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
170 554,0
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
21 635,0
007
Функционирование районных (городских) библиотек
127 472,0
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
21 447,0
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
82 399,0
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
82 399,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области внутренней политики, культуры, развития языков и спорта
48 425,0
003
Капитальные расходы государственного органа
840,0
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
28 379,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
4 755,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
43 192,0
1
Сельское хозяйство
43 192,0
498
Отдел земельных отношений и сельского хозяйства района (города областного значения)
43 192,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере земельных отношений и сельского хозяйства
42 613,0
003
Капитальные расходы государственного органа
579,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
120 925,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
120 925,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
120 925,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
33 686,0
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
86 660,0
015
Капитальные расходы государственного органа
579,0
12
Транспорт и коммуникации
732 183,0
1
Автомобильный транспорт
732 183,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
732 183,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог