"2023-2025 жылдарға арналған Глубокое аудандық бюджеті туралы" Глубокое аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 27/2-VII шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 2023 жылғы 28 сәуірдегі № 2/5-VIII шешімі
Глубокое аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2023 - 2025 жылдарға арналған Глубокое аудандық бюджеті туралы" Глубокое аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 27/2-VII шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған Глубокое аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10 505 664,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 801 004,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 42 203 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 32 382,4 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 630 074,5 мың теңге;
2) шығындар – 11 022 784,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -11 280 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 72 450 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 83 730 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 505 840,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 505 840,2 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 322 266 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 83 730 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 267 304,2 мың теңге.";
3 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте дамытуға нысаналы трансферттер 2 406 144 мың теңге сомасында көзделсін.
2023 жылға арналған аудан бюджетінде нысаналы трансферттерді бөлу Глубокое аудандық әкімдігінің қаулысымен айқындалады.";
6 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте ағымдағы нысаналы трансферттер 2 473 664 мың теңге сомасында, оның ішінде республикалық бюджеттен 193 358 мың теңге сомасында, облыстық бюджеттен 2 280 306 мың теңге сомасында ескерілсін.
2023 жылға арналған аудан бюджетіне облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу Глубокое ауданы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.";
8 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен кенттер мен ауылдық оругтердің бюджеттеріне берілетін нысаналы трансферттер 1 308 872,2 мың теңге сомасында көзделсін.
2023 жылға арналған кенттер мен ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттерді бөлу Глубокое аудандық әкімдігінің қаулысымен айқындалады.";
9 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение Глубоковского районного маслихата от 23 декабря 2022 года № 27/2-VII "О Глубоковском районном бюджете на 2023-2025 годы
Решение Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 28 апреля 2023 года № 2/5-VIII
Глубоковский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Глубоковского районного маслихата "О Глубоковском районном бюджете на 2023 - 2025 годы" от 23 декабря 2022 года № 27/2-VII, следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Глубоковский районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 10 505 664,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 801 004,6 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 42 203 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 32 382,4 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 630 074,5 тысяч тенге;
2) затраты – 11 022 784,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -11 280 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 72 450 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 83 730 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 505 840,2 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 505 840,2 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов – 322 266 тысяч тенге;
погашение займов – 83 730 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 267 304,2 тысячи тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Предусмотреть в районном бюджете на 2023 год целевые трансферты на развитие в сумме 2 406 144 тысяч тенге.
Распределение целевых трансфертов на развитие в бюджете района на 2023 год определяется постановлением Глубоковского районного акимата.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Учесть в районном бюджете на 2023 год целевые текущие трансферты в сумме 2 473 664 тысяч тенге, в том числе из республиканского бюджета в сумме 193 358 тысяч тенге, из областного бюджета в сумме 2 280 306 тысяч тенге.
Распределение целевых текущих трансфертов из областного бюджета бюджету района на 2023 год определяется постановлением Глубоковского районного акимата.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Предусмотреть в районном бюджете на 2023 год целевые трансферты из районного бюджета бюджетам поселков и сельских округов в сумме 1 308 872,2 тысячи тенге.
Распределение целевых трансфертов из районного бюджета бюджетам поселков и сельских округов определяется постановлением Глубоковского районного акимата.";
пункт 9 изложить в новой редакции:

"9. 2023 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 101 744,1 мың теңге сомасында бекітілсін.";
1-қосымша осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Глубокое аудандық мәслихатының төрағасы А. Калигожин
Глубокое
аудандық мәслихатының
2023 жылғы 28 сәуірдегі
№ 2/5-VIII шешіміне 1 қосымша
Глубокое
аудандық мәслихатының

"9. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2023 год в сумме 101 744,1 тысяча тенге.";
приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Глубоковского районного маслихата А. Калигожин
Приложение
к решению Глубоковского
районного маслихата
от 28 апреля 2023 года
№ 2/5-VIII
Приложение 1
к решению Глубоковского
районного маслихата

67999
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
474
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
75468
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
9795
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
211898
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
19900
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
76859
458
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6929
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
6929
9
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
147658
451
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
147658
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
69257
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4494
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
67907
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
6000
07
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1756911
1
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1105764
458
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
192000
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
192000
472
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
913764
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
737614
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
176150
2
2
Коммуналдық шаруашылық
650577
472
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
650577
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
650577
3
3
Елді-мекендерді көркейту
570
458
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
570

67999
006
Оказание жилищной помощи
474
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
75468
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
9795
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
211898
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
19900
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
76859
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6929
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
6929
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
147658
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
147658
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
69257
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4494
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
67907
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
6000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1756911
1
Жилищное хозяйство
1105764
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
192000
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
192000
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
913764
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
737614
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
176150
2
Коммунальное хозяйство
650577
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
650577
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
650577
3
Благоустройство населенных пунктов
570
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
570