"2023-2025 жылдарға арналған Глубокое аудандық бюджеті туралы" Глубокое аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 27/2-VII шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 2023 жылғы 5 шілдедегі № 3/5-VIII шешімі
Глубокое аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2023 - 2025 жылдарға арналған Глубокое аудандық бюджеті туралы" Глубокое аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 27/2-VII шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған Глубокое аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10661779,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5930806,4 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 51189 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 49710 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4630074,5 мың теңге;
2) шығындар – 11178900,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -11 280 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 72450 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 83730 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -505840,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 505840,2 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 322266 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 83730 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 267304,2 мың теңге.";
8 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен кенттер мен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін нысаналы трансферттер 1254425,1 мың теңге сомасында көзделсін.
2023 жылға арналған кенттер мен ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттерді бөлу Глубокое аудандық әкімдігінің қаулысымен айқындалады.";
9 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение Глубоковского районного маслихата от 23 декабря 2022 года № 27/2-VII "О Глубоковском районном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 5 июля 2023 года № 3/5-VIII
Глубоковский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Глубоковского районного маслихата "О Глубоковском районном бюджете на 2023 - 2025 годы" от 23 декабря 2022 года № 27/2-VII следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Глубоковский районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 10661779,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5930806,4 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 51189 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 49710 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4630074,5 тысячи тенге;
2) затраты – 11178900,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -11280 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 72450 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 83730 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -505840,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 505840,2 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 322266 тысяч тенге;
погашение займов – 83730 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 267304,2 тысячи тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Предусмотреть в районном бюджете на 2023 год целевые трансферты из районного бюджета бюджетам поселков и сельских округов в сумме 1254425,1 тысяч тенге.
Распределение целевых трансфертов из районного бюджета бюджетам поселков и сельских округов определяется постановлением Глубоковского районного акимата.";
пункт 9 изложить в новой редакции:

"9. 2023 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 112294,1 мың теңге сомасында бекітілсін.";
1-қосымша осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Глубокое аудандық мәслихатының төрағасы А. Калигожин
Глубокое
аудандық мәслихатының
2023 жылғы 5 шілдедегі
№ 3/5-VIII шешіміне қосымша
Глубокое
аудандық мәслихатының

"9. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2023 год в сумме 112294,1 тысячи тенге.";
приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Глубоковского районного маслихата А. Калигожин
Приложение
к решению Глубоковского
районного маслихата
от 5 июля 2023 года
№ 3/5-VIII
Приложение 1
к решению Глубоковского
районного маслихата

11043,1
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1373062,7
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
92068
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
92068
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
90943
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
1125
2
Әлеуметтiк көмек
1133336,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1126407,7
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
656971
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
67999
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
474
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
82511,7
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
9795
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
211898
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
19900
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
76859
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6929
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
6929
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
147658
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
147658
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
69257
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4494
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
67907
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
6000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1756911
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1105764

11043,1
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1373062,7
1
Социальное обеспечение
92068
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
92068
005
Государственная адресная социальная помощь
90943
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
1125
2
Социальная помощь
1133336,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1126407,7
002
Программа занятости
656971
004
Оказание социальной помощи на приобретение  топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
67999
006
Оказание жилищной помощи
474
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
82511,7
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
9795
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
211898
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
19900
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
76859
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6929
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
6929
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
147658
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
147658
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
69257
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4494
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
67907
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
6000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1756911
1
Жилищное хозяйство
1105764