2024-2026 жылдарға арналған Глубокое ауданының бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 8/2-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2024 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Бюджеттік кодексінің 75 - бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 - бабы 1 - тармағының 1) – тармақшасына сәйкес, Глубокое аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Глубокое ауданының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 14 877 759,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 7 629 689,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 46 104,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 566 140 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 635 825,5 мың теңге;
2) шығындар –15 324 417,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 59 079 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 147 334 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 88 255 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 37 880 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 37 880 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 543 616,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 543 616,9 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 1 093 701 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 638 072 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 87 987,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 19.12.2024 № 18/2-VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, 2024 жылға арналған әлеуметтік салық, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері ауданның бюджетіне 100 пайыз мөлшерінде орындауға қабылдансын.
3. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте дамытуға нысаналы трансферттер 4 614 531,9 мың теңге сомасында көзделсін.
2024 жылға арналған аудан бюджетінде нысаналы трансферттерді бөлу Глубокое аудандық әкімдігінің қаулысымен айқындалады.

О Глубоковском районном бюджете на 2024- 2026 годы
Решение Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 22 декабря 2023 года № 8/2-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2024.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Глубоковский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Глубоковский районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 14 877 759,5 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7 629 689,1 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 46 104,9 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 566 140 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 635 825,5 тысяч тенге;
2) затраты – 15 324 417,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 59 079 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 147 334 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 88 255 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 37 880 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 37 880 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -543 616,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 543 616,9 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 1 093 701 тысяч тенге;
погашение займов – 638 072 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 87 987,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 19.12.2024 № 18/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Принять к исполнению на 2024 год нормативы распределения доходов в районный бюджет по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в размере 100 процентов.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год целевые трансферты на развитие в сумме 4 614 531,9 тысяч тенге.
Распределение целевых трансфертов на развитие в бюджете района на 2024 год определяется постановлением Глубоковского районного акимата.

Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 19.12.2024 № 18/2-VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер 147 680 мың теңге сомасында ескерілсін.
4-1. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте ішкі қарыздарды тарту есебінен тұрғын үй сатып алуға 946 367 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер ескерілсін.
2024 жылға арналған ішкі қарыздарды тарту есебінен тұрғын үй сатып алуға бюджеттік кредиттерді бөлу Глубокое ауданы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
Ескерту. Шешім 4-1-тармақпен толықтырылды - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 05.06.2024 № 12/4-VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте білім беру, жұмыспен қамту саласындағы атқарушы органдардың және оларға ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелердің функциялары мен штат санының лимиттерін аудандық деңгейден облыстық деңгейге беруге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 3 227 639 мың теңге сомасында көзделсін.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 05.06.2024 № 12/4-VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте ағымдағы нысаналы трансферттер 2 021 278,4 мың теңге сомасында, оның ішінде республикалық бюджеттен 234 009 мың теңге, облыстық бюджеттен 1 787 269,4 мың теңге ескерілсін.
2024 жылға арналған аудан бюджетіне ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу Глубокое аудандық әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 19.12.2024 № 18/2-VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).

Сноска. Пункт 3 в редакции решения Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 19.12.2024 № 18/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
4. Учесть в районном бюджете на 2024 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета в сумме 147 680 тысяч тенге на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
4-1. Учесть в районном бюджете на 2024 год бюджетные кредиты на приобретение жилья за счет привлечения внутренних займов в сумме 946 367 тысяч тенге.
Распределение бюджетных кредитов на приобретение жилья за счет привлечения внутренних займов на 2024 год определяется постановлением Глубоковского районного акимата.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 05.06.2024 № 12/4-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год целевые текущие трансферты на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с передачей функций и лимитов штатной численности исполнительных органов в области образования, занятости и подведомственных им государственных учреждений с районного уровня на областной уровень в сумме 3 227 639 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 05.06.2024 № 12/4-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
6. Учесть в районном бюджете на 2024 год целевые текущие трансферты в сумме 2 021 278,4 тысяч тенге, в том числе из республиканского бюджета в сумме 234 009 тысяч тенге, из областного бюджета в сумме 1 787 269,4 тысяч тенге.
Распределение целевых текущих трансфертов бюджету района на 2024 год определяется постановлением Глубоковского районного акимата.
Сноска. Пункт 6 в редакции решения Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 19.12.2024 № 18/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).

7. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен кенттер мен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін нысаналы трансферттер 1 486 942,2 мың теңге сомасында көзделсін.
Аудандық бюджеттен кенттер мен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін нысаналы трансферттер бөлу Глубокое аудандық әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 19.11.2024 № 16/2-VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).

7. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год целевые трансферты из районного бюджета бюджетам поселков и сельских округов в сумме 1 486 942,2 тысяч тенге.
Распределение целевых трансфертов из районного бюджета бюджетам поселков и сельских округов определяется постановлением Глубоковского районного акимата.
Сноска. Пункт 7 в редакции решения Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 19.11.2024 № 16/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).

8. 2024 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 107 048,5 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 05.06.2024 № 12/4-VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Глубокое аудандық мәслихатының төрағасы А. Калигожин
Глубокое
аудандық мәслихатының

8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в сумме 107 048,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 в редакции решения Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 05.06.2024 № 12/4-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Глубоковского районного маслихата А. Калигожин
Приложение 1 к решению
Глубоковского районного маслихата

495373,8
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1598385,6
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
147218
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
147218
02
Қорғаныс
915753
1
Әскери мұқтаждар
27380
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
27380
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
27380
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
888373
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
888373
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
874079,4
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
14293,6
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
778773,3
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
74767,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
62767,4
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
62767,4
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
12000
041
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
12000
2
Әлеуметтiк көмек
471967,9
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
471967,9
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
81694,7
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
96629
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
16503,2
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
245835
017
Мүгедектігі бар адамды реабилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
31306
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
232038
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
232038
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

495373,8
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1598385,6
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
147218
040
Развитие объектов государственных органов
147218
02
Оборона
915753
1
Военные нужды
27380
122
Аппарат акима района (города областного значения)
27380
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
27380
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
888373
122
Аппарат акима района (города областного значения)
888373
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
874079,4
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
14293,6
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
778773,3
1
Социальное обеспечение
74767,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
62767,4
005
Государственная адресная социальная помощь
62767,4
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
12000
041
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
12000
2
Социальная помощь
471967,9
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
471967,9
004
Оказание социальной помощи на приобретение  топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
81694,7
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
96629
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
16503,2
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
245835
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации и реабилитации лица с инвалидностью
31306
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
232038
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
232038
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

51872
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51872
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
524317
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
56196
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
56196
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
468121
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42905
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
425216
02
Қорғаныс
143109
1
Әскери мұқтаждар
23590
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
23590
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
23590
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
119519
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
119519
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
105329
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
14190
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
511530
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
27406
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
27406
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
27406
2
Әлеуметтiк көмек
391312
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
391312
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
83933
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
412
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
35805
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
12860
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
224766
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектiгі бар адамды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

51872
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
51872
9
Прочие государственные услуги общего характера
524317
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
56196
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
56196
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
468121
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
42905
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
425216
02
Оборона
143109
1
Военные нужды
23590
122
Аппарат акима района (города областного значения)
23590
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
23590
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
119519
122
Аппарат акима района (города областного значения)
119519
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
105329
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
14190
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
511530
1
Социальное обеспечение
27406
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
27406
005
Государственная адресная социальная помощь
27406
2
Социальная помощь
391312
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
391312
004
Оказание социальной помощи на приобретение  топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
83933
006
Оказание жилищной помощи
412
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
35805
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
12860
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
224766
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой раабилитации и реабилитации лица с инвалидностью