Зайсан аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы "2023-2025 жылдарға арналған Зайсан ауданының бюджеті туралы" №27-3 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Зайсан аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 шілдедегі № 01-02/VIII-7-1 шешімі
Зайсан аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Зайсан аудандық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған Зайсан ауданының бюджеті туралы" 2022 жылғы 26 желтоқсандағы №27-3 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған Зайсан ауданының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 879 934,7 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер - 1 894 389,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 46 779,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 31 907,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 3 906 859,7 мың теңге;
2) шығындар – 5 948 145,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 13 942,2 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 36 225,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 22 282,8 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;

О внесении изменений в решение Зайсанского районного маслихата от 26 декабря 2022 года № 27-3 "О бюджете Зайсанского района на 2023-2025 годы"
Решение Зайсанского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 27 июля 2023 года № 01-02/VIII-7-1
Зайсанский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Зайсанского районного маслихата "О бюджете Зайсанского района на 2023-2025 годы" от 26 декабря 2022 года №27-3 следующие изменений:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Зайсанского района на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1)доходы – 5 879 934,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 894 389,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 46 779,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 31 907,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 906 859,7 тысяч тенге;
2) затраты – 5 948 145,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 13 942,2 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 36 225,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 22 282,8 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – -82 152,7 мың теңге; 6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 82 152,7 мың теңге;
қарыздар түсімі – 36 225,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 110 955,8 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 156 883,5 мың теңге.".
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасы Е. Загипаров
Зайсан аудандық мәслихатының

5) дефицит (профицит) бюджета – - 82 152,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 82 152,7 тысяч тенге;
поступление займов – 36 225,0 тысяч тенге;
погашение займов – 110 955,8 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 156 883,5 тысяч тенге.".
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению настоящего решения.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель районного маслихата Е. Загипаров
Приложение
к решению Зайсанского
районного маслихата

300,0
2
Әлеуметтiк көмек
436 987,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
436 987,1
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
179 450,5
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
31 794,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 500,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
64 735,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
117 866,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
40 641,6
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
54 754,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
54 754,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47 754,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 000,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
4 000,0
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 540 971,1
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 130 281,1
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
919 487,1
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
5 000,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
735 200,0
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
179 287,1
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
210 794,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
210 794,0
2
Коммуналдық шаруашылық
409 990,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
193 898,0
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
181 656,0
026
Ауданның (облыстықмаңызыбарқаланың) коммуналдықменшігіндегіжылужүйелерінқолданудыұйымдастыру
12 242,0

300,0
2
Социальная помощь
436 987,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
436 987,1
002
Программа занятости
179 450,5
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
31 794,0
006
Оказание жилищной помощи
2 500,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
64 735,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
117 866,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
40 641,6
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
54 754,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
54 754,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
47 754,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 000,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
4 000,0
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 540 971,1
1
Жилищное хозяйство
1 130 281,1
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
919 487,1
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
5 000,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
735 200,0
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
179 287,1
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
210 794,0
004
Проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
210 794,0
2
Коммунальное хозяйство
409 990,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
193 898,0
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
181 656,0
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
12 242,0

466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
939 950,0
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
939 950,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
40 263,0
6
Жер қатынастары
30 813,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
30 813,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30 813,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
9 450,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
9 450,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
9 450,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
45 878,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
45 878,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
45 878,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
32 378,0
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
13 500,0
12
Көлiк және коммуникация
131 257,0
1
Автомобиль көлiгi
67 857,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
67 857,0
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
43 228,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
24 629,0
9
Көлік және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
63 400,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
63 400,0
024
Кентiшiлiк (қалаiшiлiк), қала маңындағы ауданiшiлiк қоғамдық жолаушылар тасымалдарын ұйымдастыру
63 400,0
13
Басқалар
214 580,4
9
Басқалар
214 580,4
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
175 158,4
062
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
175 158,4
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі

466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
939 950,0
036
Развитие газотранспортной системы
939 950,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
40 263,0
6
Земельные отношения
30 813,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
30 813,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
30 813,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
9 450,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
9 450,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
9 450,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
45 878,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
45 878,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
45 878,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
32 378,0
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
13 500,0
12
Транспорт и коммуникации
131 257,0
1
Автомобильный транспорт
67 857,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
67 857,0
022
Развитие транспортной инфраструктуры
43 228,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
24 629,0
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
63 400,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
63 400,0
024
Организация внутрипоселковых (внутригородских), пригородных и внутрирайонных общественных пассажирских перевозок
63 400,0
13
Прочие
214 580,4
9
Прочие
214 580,4
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
175 158,4
062
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
175 158,4
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)