Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай аудандық мәслихатының 2022 жылғы 27 желтоқсандағы № 30/2-VII "2023-2025 жылдарға арналған Тарбағатай ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай аудандық мәслихатының 2023 жылғы 28 сәуірдегі № 2/2-VIII шешімі
Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай аудандық мәслихатының 2022 жылғы 27 желтоқсандағы №30/2-VII "2023-2025 жылдарға арналған Тарбағатай ауданының бюджеті туралы" шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3 оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 851 193,1 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 046 448,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 968,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 169,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 801 608,0 мың теңге;
2) шығындар – 4 892 466,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 52 905,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 82 800,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 29 895,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 94 178,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 94 178,3 мың теңге;
қарыздар түсімі – 82 800,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 29 895,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 41 273,3 мың теңге.";
аталған шешімнің 1, 4, 5 және 6-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 және 4-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений и дополнений в решение Тарбагатайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 27 декабря 2022 года № 30/2-VII "О бюджете Тарбагатайского района на 2023-2025 годы"
Решение Тарбагатайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 28 апреля 2023 года № 2/2-VIII
Тарбагатайский районный маслихат Восточно-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение Тарбагатайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области "О бюджете Тарбагатайского района на 2023-2025 годы" от 27 декабря 2022 года №30/2-VII следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет района на 2023-2025 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 851 193,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 046 448,1 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 968,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 169,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 801 608,0 тысяч тенге;
2) затраты – 4 892 466,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 52 905,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 82 800,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 29 895,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -94 178,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 94 178,3 тысяч тенге;
поступление займов – 82 800,0 тысяч тенге;
погашение займов – 29 895,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 41 273,3 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 5 и 6 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 к настоящему решению.

5 971,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
39 759,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 287,0
014
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
184 034,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
76 108,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
39 039,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
72 132,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
50 200,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
50 200,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
39 387,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
7 500,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3 313,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 148 115,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
243 387,0
809
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй–коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі
243 387,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
234 100,0
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
9 287,0
2
Коммуналдық шаруашылық
900 728,0
809
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй–коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі
900 728,0
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
38 910,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
861 818,0
3
Елді мекендерді абаттандыру
4 000,0
809
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй–коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі
4 000,0
007
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
3 000,0
018
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
1 000,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк

5 971,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
39 759,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 287,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
184 034,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
76 108,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
39 039,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
72 132,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
50 200,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
50 200,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
39 387,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
7 500,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3 313,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 148 115,0
1
Жилищное хозяйство
243 387,0
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
243 387,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
234 100,0
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
9 287,0
2
Коммунальное хозяйство
900 728,0
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
900 728,0
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
38 910,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
861 818,0
3
Благоустройство населенных пунктов
4 000,0
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
4 000,0
007
Освещение улиц в населенных пунктах
3 000,0
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
1 000,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство

857 018,0
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
405 060,0
Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай ауданы Құйған ауылындағы су құбыры желілерін қайта жаңартуға
205 060,0
Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай ауданы Жаңаауыл ауылындағы су құбыры желілерін қайта жаңартуға
200 000,0
028
Облыстық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
63 060,0
Тарбағатай ауданы Құйған ауылының сумен жабдықтау желілерін қайта жаңарту
1 000,0
Тарбағатай ауданы Жаңаауыл ауылының сумен жабдықтау желілерін қайта жаңарту
1 000,0
Тарбағатай ауданы Ақжар ауылындағы кәріз желілерін қайта жаңарту (үйлерге қосу)
43 060,0
ШҚО Тарбағатай ауданы Асусай ауылында су құбыры желілері мен су жинау құрылыстарын салу (үйлерге жеткізу)
4 500,0
ШҚО Тарбағатай ауданы Шорға ауылында су құбыры желілері мен су тарту құрылыстарын салу (үйлерге жеткізу)
4 500,0
ШҚО Тарбағатай ауданы Шеңгелді ауылында су құбыры желілері мен су тарту құрылыстарын салу (үйлерге жеткізу)
4 500,0
ШҚО Тарбағатай ауданы Жаңатілеу ауылында су құбыры желілері мен су тарту құрылыстарын салу (үйлерге жеткізу)
4 500,0
032
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан бөлінетін нысаналы трансферт есебінен
388 898,0
Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай ауданы Құйған ауылындағы су құбыры желілерін қайта жаңартуға
200 000,0
Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай ауданы Жаңаауыл ауылындағы су құбыры желілерін қайта жаңартуға
188 898,0
12
Көлiк және коммуникация
124 528,0
1
Автомобиль көлiгi
124 528,0
809
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй–коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі
124 528,0
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
124 528,0
028
Облыстық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
124 528,0
Тарбағатай ауданы " Құйған ауылына кіреберіс " автомобиль жолын орташа жөндеу (0-13 км)
124 528,0
13
Басқалар
296 537,0
9
Басқалар
296 537,0

857 018,0
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
405 060,0
Реконструкция водопроводных сетей в селе Куйган Тарбагатайского района
205 060,0
Реконструкция водопроводных сетей в селе Жанаауыл Тарбагатайского района
200 000,0
028
За счет трансфертов из областного бюджета
63 060,0
Реконструкция водопроводных сетей в селе Куйган Тарбагатайского района
1 000,0
Реконструкция водопроводных сетей в селе Жанаауыл Тарбагатайского района
1 000,0
Реконструкция канализационных сетей в селе Акжар Тарбагатайского района ВКО (подводка к домам)
43 060,0
Разработка ПСД по проекту "Строительство подводящих водопроводных сетей и водозаборных сооружений в с. Асусай Тарбагатайского района ВКО" (подводка к домам)
4 500,0
Разработка ПСД по проекту "Строительство подводящих водопроводных сетей и водозаборных сооружений в с. Шорга Тарбагатайского района ВКО" (подводка к домам)
4 500,0
Разработка ПСД по проекту"Строительство подводящих водопроводных сетей и водозаборных сооружений в с. Шенгельды Тарбагатайского района ВКО" (подводка к домам)
4 500,0
Разработка ПСД по проекту "Строительство подводящих водопроводных сетей и водозаборных сооружений в с. Жанатилеу Тарбагатайского района ВКО" (подводка к домам)
4 500,0
032
За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
388 898,0
Реконструкция водопроводных сетей в селе Куйган Тарбагатайского района
200 000,0
Реконструкция водопроводных сетей в селе Жанаауыл Тарбагатайского района
188 898,0
12
Транспорт и коммуникация
124 528,0
1
Автомобильный транспорт
124 528,0
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
124 528,0
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
124 528,0
028
За счет трансфертов из областного бюджета
124 528,0
Средний ремонт автомобильной дороги "Подъезд к селу Куйган" Тарбагатайского района (0-13 км)
124 528,0
13
Прочие
296 537,0
9
Прочие
296 537,0

809
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй–коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі
296 537,0
039
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
296 537,0
032
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан бөлінетін нысаналы трансферт есебінен
296 537,0
Тарбағатай ауданы Ақжар ауылындағы кәріз желілерін қайта жаңарту (үйлерге қосу)
296 537,0
Тарбағатай
аудандық мәслихатының
2023 жылғы "28" сәуірдегі
№2/2-VIII шешіміне 3-қосымша
Тарбағатай
аудандық мәслихатының
2022 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 30/2-VII шешіміне 5-қосымша
Облыстық бюджеттен берілген нысаналы трансферттер
Функционалдық топ
Сомасы (мың теңге)
Функционалдық кіші топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Шығындар атауы
Облыстық бюджеттерден берілген нысаналы трансферттер

809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
296 537,0
039
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
296 537,0
032
За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
296 537,0
Реконструкция канализационных сетей в селе Акжар Тарбагатайского района ВКО (подводка к домам)
296 537,0
Приложение 3
к решению Тарбагатайского
районного маслихата
от "28" апреля 2023 года
№2/2-VIII
Приложение 5
к решению Тарбагатайского
районного маслихата
от 27 декабря 2022 года
№ 30/2-VII
Целевые трансферты из областного бюджета
Функциональная группа
Сумма (тыс. тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
Наименование затрат
Целевые трансферты из областных бюджетов

1 096 685,0
оның ішінде:
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер
154 483,0
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
154 483,0
809
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй–коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі
154 483,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
154 483,0
028
Облыстық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
154 483,0
ШҚО Тарбағатай ауданы Ақжар ауылындағы С.Торайғыров көшесінің жолдарын орташа жөндеу
34 400,0
ШҚО Тарбағатай ауданы Ақжар ауылындағы Қабдешов көшесінің жолдарын орташа жөндеу
70 083,0
ШҚО Тарбағатай ауданы Қабанбай ауылына кіреберіс аудандық маңызы бар автомобиль жолын орташа жөндеу
0,0
ШҚО Тарбағатай ауданы Ақжар ауылындағы Қабдешов көшесіне жарықтандыру құрылғыларын орнату
50 000,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
704 000,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
376 880,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
376 880,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
376 880,0
028
Облыстық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
376 880,0
2
Әлеуметтiк көмек
327 120,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
327 120,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
267 825,0
028
Облыстық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
267 825,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
29 561,0
028
Облыстық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
29 561,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
29 734,0
028
Облыстық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
29 734,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
68 060,0
01
Тұрғын үй шаруашылығы
5 000,0
809
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй–коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі
5 000,0
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
5 000,0
028
Облыстық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
5 000,0
Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай ауданы Ақжар ауылындағы "Мектеп" шағын ауданындағы 50 бір қабатты үйлерді абаттандыру және "Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым құрылысы" жобасы бойынша ведомстводан тыс кешенді сараптаманың қорытындысын ала отырып, ЖСҚ әзірлеу (сумен жабдықтау және электрмен жабдықтау желілері)"
5 000,0
02
Коммуналдық шаруашылық

1 096 685,0
в том числе:
01
Государственные услуги общего характера
154 483,0
9
Прочие государственные услуги общего характера
154 483,0
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
154 483,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
154 483,0
028
За счет трансфертов из областного бюджета
154 483,0
Средний ремонт дорог улицы С. Торайгырова в селе Акжар Тарбагатайского района ВКО
34 400,0
Средний ремонт дорог улицы Кабдешова в селе Акжар Тарбагатайского района ВКО
70 083,0
Средний ремонт автомобильной дороги районного значения Подъезд к селу Кабанбай Тарбагатайского района ВКО
0,0
Устройство уличного освещения ул. Кабдешова в с.Акжар Тарбагатайского района ВКО
50 000,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
704 000,0
1
Социальное обеспечение
376 880,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
376 880,0
005
Государственная адресная социальная помощь
376 880,0
028
За счет трансфертов из областного бюджета
376 880,0
2
Социальная помощь
327 120,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
327 120,0
002
Программа занятости
267 825,0
028
За счет трансфертов из областного бюджета
267 825,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
29 561,0
028
За счет трансфертов из областного бюджета
29 561,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
29 734,0
028
За счет трансфертов из областного бюджета
29 734,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
68 060,0
01
Жилищное хозяйство
5 000,0
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
5 000,0
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
5 000,0
028
За счет трансфертов из областного бюджета
5 000,0
Разработка ПСД с получением заключения комплексной вневедомственной экспертизы по проекту"Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройства к 50 одноэтажным домам в с.Акжар микрорайон "Школа" Тарбагатайского района, ВКО (сети водоснабжения и электроснабжения)"
5 000,0
02
Коммунальное хозяйство