"Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігінің аумақтық бөлімшелерінің ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі төрағасының 2020 жылғы 9 қазандағы № 1-НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі Төрағасының 2023 жылғы 13 наурыздағы № 61/НҚ бұйрығы
"Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2023 жылғы 1 наурыздағы № 134 Жарлығына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігінің аумақтық бөлімшелерінің ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі төрағасының 2020 жылғы 9 қазандағы № 1-НҚ бұйрығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақтың 15) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"15) Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігінің Астана қаласы бойынша департаменті туралы ереже осы бұйрыққа 15-қосымшаға сәйкес;";
көрсетілген бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес бекітілген Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігінің Ақмола облысы бойынша департаменті туралы ережеде:
15-тармақтың 37) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"өтініш берушілер көтеретін жүйелік проблемаларды талдау және анықтау;";
көрсетілген бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес бекітілген Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігінің Ақтөбе облысы бойынша департаменті туралы ережеде:
15-тармақтың 37) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"өтініш берушілер көтеретін жүйелік проблемаларды талдау және анықтау;";
көрсетілген бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес бекітілген Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігінің Алматы облысы бойынша департаменті туралы ережеде:
15-тармақтың 37) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"өтініш берушілер көтеретін жүйелік проблемаларды талдау және анықтау;";
көрсетілген бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес бекітілген Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігінің Атырау облысы бойынша департаменті туралы ережеде:
15-тармақтың 37) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"өтініш берушілер көтеретін жүйелік проблемаларды талдау және анықтау;";
көрсетілген бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес бекітілген Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша департаменті туралы ережеде:
15-тармақтың 37) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"өтініш берушілер көтеретін жүйелік проблемаларды талдау және анықтау;";
көрсетілген бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес бекітілген Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігінің Жамбыл облысы бойынша департаменті туралы ережеде:
15-тармақтың 37) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"өтініш берушілер көтеретін жүйелік проблемаларды талдау және анықтау;";
көрсетілген бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес бекітілген Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігінің Батыс Қазақстан облысы бойынша департаменті туралы ережеде:
15-тармақтың 37) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"өтініш берушілер көтеретін жүйелік проблемаларды талдау және анықтау;";
көрсетілген бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес бекітілген Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігінің Қарағанды облысы бойынша департаменті туралы ережеде:
15-тармақтың 37) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"өтініш берушілер көтеретін жүйелік проблемаларды талдау және анықтау;";
көрсетілген бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес бекітілген Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігінің Қостанай облысы бойынша департаменті туралы ережеде:
15-тармақтың 37) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"өтініш берушілер көтеретін жүйелік проблемаларды талдау және анықтау;";
көрсетілген бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес бекітілген Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігінің Қызылорда облысы бойынша департаменті туралы ережеде:
15-тармақтың 37) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"өтініш берушілер көтеретін жүйелік проблемаларды талдау және анықтау;";
көрсетілген бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес бекітілген Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігінің Маңғыстау облысы бойынша департаменті туралы ережеде:
15-тармақтың 37) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"өтініш берушілер көтеретін жүйелік проблемаларды талдау және анықтау;";
көрсетілген бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес бекітілген Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігінің Павлодар облысы бойынша департаменті туралы ережеде:
15-тармақтың 37) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"өтініш берушілер көтеретін жүйелік проблемаларды талдау және анықтау;";
көрсетілген бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес бекітілген Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті туралы ережеде:
15-тармақтың 37) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"өтініш берушілер көтеретін жүйелік проблемаларды талдау және анықтау;";
көрсетілген бұйрыққа 14-қосымшаға сәйкес бекітілген Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігінің Түркістан облысы бойынша департаменті туралы ережеде:
15-тармақтың 37) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"өтініш берушілер көтеретін жүйелік проблемаларды талдау және анықтау;";
көрсетілген бұйрыққа 15-қосымшаға сәйкес бекітілген Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігінің Нұр-Сұлтан қаласы бойынша департаменті туралы ережеде:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігінің Астана қаласы бойынша департаменті туралы ереже";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в приказ Председателя Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан от 9 октября 2020 года № 1-ОД "Об утверждении положений о территориальных подразделениях Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан"
Приказ Председателя Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан от 13 марта 2023 года № 61/НҚ
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 1 марта 2023 года № 134 "О некоторых вопросах Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан от 9 октября 2020 года № 1-ОД "Об утверждении положений о территориальных подразделениях Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан" следующие изменения:
подпункт 15) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"15) положение о Департаменте Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан по городу Астане согласно приложению 15 к настоящему приказу;";
в положении о Департаменте Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан по Акмолинской области, утвержденном согласно приложению 1 к указанному приказу:
подпункт 37) пункта 15 изложить в новой редакции:
"анализ и выявление системных проблем, поднимаемых заявителями;";
в положении о Департаменте Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан по Актюбинской области, утвержденном согласно приложению 2 к указанному приказу:
подпункт 37) пункта 15 изложить в новой редакции:
"анализ и выявление системных проблем, поднимаемых заявителями;";
в положении о Департаменте Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан по Алматинской области, утвержденном согласно приложению 3 к указанному приказу:
подпункт 37) пункта 15 изложить в новой редакции:
"анализ и выявление системных проблем, поднимаемых заявителями;";
в положении о Департаменте Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан по Атырауской области, утвержденном согласно приложению 4 к указанному приказу:
подпункт 37) пункта 15 изложить в новой редакции:
"анализ и выявление системных проблем, поднимаемых заявителями;";
в положении о Департаменте Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан по Восточно-Казахстанской области, утвержденном согласно приложению 5 к указанному приказу:
подпункт 37) пункта 15 изложить в новой редакции:
"анализ и выявление системных проблем, поднимаемых заявителями;";
в положении о Департаменте Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан по Жамбылской области, утвержденном согласно приложению 6 к указанному приказу:
подпункт 37) пункта 15 изложить в новой редакции:
"анализ и выявление системных проблем, поднимаемых заявителями;";
в положении о Департаменте Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан по Западно-Казахстанской области, утвержденном согласно приложению 7 к указанному приказу:
подпункт 37) пункта 15 изложить в новой редакции:
"анализ и выявление системных проблем, поднимаемых заявителями;";
в положении о Департаменте Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан по Карагандинской области, утвержденном согласно приложению 8 к указанному приказу:
подпункт 37) пункта 15 изложить в новой редакции:
"анализ и выявление системных проблем, поднимаемых заявителями;";
в положении о Департаменте Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан по Костанайской области, утвержденном согласно приложению 9 к указанному приказу:
подпункт 37) пункта 15 изложить в новой редакции:
"анализ и выявление системных проблем, поднимаемых заявителями;";
в положении о Департаменте Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан по Кызылординской области, утвержденном согласно приложению 10 к указанному приказу:
подпункт 37) пункта 15 изложить в новой редакции:
"анализ и выявление системных проблем, поднимаемых заявителями;";
в положении о Департаменте Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан по Мангистауской области, утвержденном согласно приложению 11 к указанному приказу:
подпункт 37) пункта 15 изложить в новой редакции:
"анализ и выявление системных проблем, поднимаемых заявителями;";
в положении о Департаменте Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан по Павлодарской области, утвержденном согласно приложению 12 к указанному приказу:
подпункт 37) пункта 15 изложить в новой редакции:
"анализ и выявление системных проблем, поднимаемых заявителями;";
в положении о Департаменте Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан по Северо-Казахстанской области, утвержденном согласно приложению 13 к указанному приказу:
подпункт 37) пункта 15 изложить в новой редакции:
"анализ и выявление системных проблем, поднимаемых заявителями;";
в положении о Департаменте Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан по Туркестанской области, утвержденном согласно приложению 14 к указанному приказу:
подпункт 37) пункта 15 изложить в новой редакции:
"анализ и выявление системных проблем, поднимаемых заявителями;";
в положении о Департаменте Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан по области Нур-Султан, утвержденном согласно приложению 15 к указанному приказу:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Положение о Департаменте Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан по городу Астане";
пункт 1 изложить в следующей редакции:

"1. Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігінің Астана қаласы бойынша департаменті (бұдан әрі – Департамент) өз құзыреті шегінде тиiстi тауар нарықтарында бәсекелестiктi қорғау және монополистік қызметтi шектеу саласында басшылықты, сондай-ақ тауар биржалары саласындағы қызметті мемлекеттік бақылау мен лицензиялауды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігінің (бұдан әрі – Агенттік) аумақтық бөлімшесі болып табылады.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Департаменттің заңды мекенжайы: Қазақстан Республикасы, индекс 010000, Астана қаласы, Петров көшесі 5.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Департаменттің толық атауы: "Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігінің Астана қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.";
15-тармақтың 37) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"өтініш берушілер көтеретін жүйелік проблемаларды талдау және анықтау;";
көрсетілген бұйрыққа 16-қосымшаға сәйкес бекітілген Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігінің Алматы қаласы бойынша департаменті туралы ережеде:
15-тармақтың 37) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"өтініш берушілер көтеретін жүйелік проблемаларды талдау және анықтау;";
көрсетілген бұйрыққа 17-қосымшаға сәйкес бекітілген Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігінің Шымкент қаласы бойынша департаменті туралы ережеде:
15-тармақтың 37) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"өтініш берушілер көтеретін жүйелік проблемаларды талдау және анықтау;";
көрсетілген бұйрыққа 18-қосымшаға сәйкес бекітілген Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігінің Абай облысы бойынша департаменті туралы ережеде:
15-тармақтың 37) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"өтініш берушілер көтеретін жүйелік проблемаларды талдау және анықтау;";
көрсетілген бұйрыққа 19-қосымшаға сәйкес бекітілген Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігінің Жетісу облысы бойынша департаменті туралы ережеде:
15-тармақтың 37) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"өтініш берушілер көтеретін жүйелік проблемаларды талдау және анықтау;";
көрсетілген бұйрыққа 20-қосымшаға сәйкес бекітілген Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігінің Ұлытау облысы бойынша департаменті туралы ережеде:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Департаменттің заңды мекенжайы: Қазақстан Республикасы, 100600, Ұлытау облысы, Жезқазған қаласы, Шевченко көшесі, 36-үй.";
15-тармақтың 37) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"өтініш берушілер көтеретін жүйелік проблемаларды талдау және анықтау;".

"1. Департамент Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан по городу Астане (далее – Департамент) является территориальным подразделением Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан (далее – Агентство), осуществляющим в пределах своей компетенции руководство в сфере защиты конкуренции и ограничения монополистической деятельности, контроль и регулирование деятельности, отнесенной к сфере государственной монополии, а также государственный контроль и лицензирование деятельности в сфере товарных бирж.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Юридический адрес Департамента: Республика Казахстан, индекс 010000, город Астана, улица Петрова, 5.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Полное наименование Департамента: республиканское государственное учреждение "Департамент Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан по городу Астане".";
подпункт 37) пункта 15 изложить в новой редакции:
"анализ и выявление системных проблем, поднимаемых заявителями;";
в положении о Департаменте Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан по городу Алматы, утвержденном согласно приложению 16 к указанному приказу:
подпункт 37) пункта 15 изложить в новой редакции:
"анализ и выявление системных проблем, поднимаемых заявителями;";
в положении о Департаменте Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан по городу Шымкенту, утвержденном согласно приложению 17 к указанному приказу:
подпункт 37) пункта 15 изложить в новой редакции:
"анализ и выявление системных проблем, поднимаемых заявителями;";
в положении о Департаменте Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан по области Абай, утвержденном согласно приложению 18 к указанному приказу:
подпункт 37) пункта 15 изложить в новой редакции:
"анализ и выявление системных проблем, поднимаемых заявителями;";
в положении о Департаменте Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан по области Жетісу, утвержденном согласно приложению 19 к указанному приказу:
подпункт 37) пункта 15 изложить в новой редакции:
"анализ и выявление системных проблем, поднимаемых заявителями;";
в положении о Департаменте Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан по области Ұлытау, утвержденном согласно приложению 20 к указанному приказу:
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Юридический адрес Департамента: Республика Казахстан, 100600, область Ұлытау, город Жезказган, улица Шевченко, дом 36.";
подпункт 37) пункта 15 изложить в новой редакции:
"анализ и выявление системных проблем, поднимаемых заявителями;".

2. Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігінің Бәсекелестікті құқықтық реттеу басқармасы заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрыққа қол қойылғаннан кейін күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігінің аумақтық бөлімшелері осы бұйрықтан туындайтын қажетті шараларды қабылдасын.
4. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасы
Бәсекелестікті қорғау және дамыту
агенттігінің төрағасы
М. Омаров

2. Управлению правового регулирования конкуренции Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) в течение десяти календарных дней после подписания настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан.
3. Территориальным подразделениям Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан принять необходимые меры, вытекающие из настоящего приказа.
4. Настоящий приказ вступает в силу со дня его подписания.
Председатель Агентства по
защите и развитию конкуренции
Республики Казахстан
М. Омаров