Бөрлі аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы №24-1 "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 2023 жылғы 17 қаңтардағы № 25-2 шешімі
Бөрлі аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Бөрлі аудандық мәслихатының "2023 – 2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2022 жылғы 23 желтоқсандағы №24-1 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023 – 2025 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 652 879 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 6 453 147 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 20 551 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 412 818 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 2 766 363 мың теңге;
2) шығындар – 12 971 566 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 3 460 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 253 575 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 257 035 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 3 315 227 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 315 227 мың теңге:
қарыздар түсімі – 2 435 927 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 443 562 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 322 862 мың теңге.";
аталған шешімнің 1 - қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы К.Ермекбаев
Қазақстан Республикасы
Батыс Қазақстан облысы
Бөрлі аудандық мәслихаттың
2023 жылғы 17 қаңтардағы
№25-2 шешіміне қосымша
Бөрлі аудандық мәслихаттың
2022 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 24-1 шешіміне 1 – қосымша
2023 жылға арналған аудандық бюджет
мың теңге
Санаты
сомасы
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы

О внесении изменений в решение Бурлинского районного маслихата от 23 декабря 2022 года №24-1 "О районном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 17 января 2023 года № 25-2
Бурлинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Бурлинского районного маслихата "О районном бюджете на 2023-2025 годы" от 23 декабря 2022 года №24-1, следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023 - 2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 652 879 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 6 453 147 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 20 551 тысяча тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 412 818 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2 766 363 тысячи тенге;
2) затраты – 12 971 566 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 3 460 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 253 575 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 257 035 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 3 315 227 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 315 227 тысяч тенге:
поступление займов – 2 435 927 тысяч тенге;
погашение займов – 443 562 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 322 862 тысячи тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению;
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель маслихата К.Ермекбаев
Республика Казахстан
Западно - Казахстанская область
Приложение
к решению Бурлинского
районного маслихата
от 17 января 2023 года №25-2
Приложение 1
к решению Бурлинского
районного маслихата
от 23 декабря 2022 года № 24-1
Районный бюджет на 2023 год
тысяч тенге
Категория
сумма
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование

213696
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
90132
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
104639
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
112434
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
109434
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50493
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1700
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
460
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
56574
062
Развитие системы квалификаций
207
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
3000
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3964789
1
Тұрғын үй шаруашылығы
3383680
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
932000
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
492000
083
Алдын ала және аралық тұрғын үй қарыздарын беру үшін "Отбасы банк" тұрғын үй құрылыс жинақ банкі" АҚ-ға бюджеттік кредит беру
440000
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
2423551
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
2293352
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
130199
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы жолдары бөлімі
28129
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28129
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
2
Коммуналдық шаруашылық
159666
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
146748
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі

213696
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
90132
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
104639
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
112434
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
109434
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
50493
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1700
021
Капитальные расходы государственного органа
0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
460
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
56574
062
Развитие системы квалификаций
207
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
3000
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
3964789
1
Жилищное хозяйство
3383680
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
932000
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
492000
083
Бюджетное кредитование АО "Жилищный строительный сберегательный банк "Отбасы банк" для предоставления предварительных и промежуточных жилищных займов
440000
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
2423551
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
2293352
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
130199
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
28129
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
28129
005
Капитальные расходы государственного органа
0
2
Коммунальное хозяйство
159666
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
146748
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения