Бөкей ордасы аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы №24-1 "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Бөкей ордасы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 24 сәуірдегі № 2-1 шешімі
Бөкей ордасы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Бөкей ордасы аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы №24-1 "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне мынандай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1.2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 3 245 769 мың теңге:
салықтық түсімдер – 977 217 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 23 453 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 260 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 243 839 мың теңге;
2) шығындар – 3 626 789 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 59 277 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 103 537 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 44 260 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 440 297 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 440 297 мың теңге:
қарыздар түсімі – 103 537 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 44 260 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 381 020 мың теңге.
мынадай мазмұндағы 1-1 тармақпен толықтырылсын:
"1-1. 2023 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық (аудандық маңызы бар қаланың) бюджеттерге аудандық бюджет қаражат есебінен бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 47 586 мың теңге көлемінде қарастырылғаны ескерілсін.
Аталған сомаларды ауылдық (аудандық маңызы бар қаланың) бюджеттерге бөлу Бөкей ордасы ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады."
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений и допольнения в решение Бокейординского районного маслихата от 23 декабря 2022 года №24–1 "О районном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Бокейординского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 24 апреля 2023 года № 2-1
Бокейординский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Бокейординского районного маслихата "О районном бюджете на 2023-2025 годы" от 23 декабря 2022 года №24-1 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 245 769 тысячи тенге:
налоговые поступления – 977 217 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 23 453 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 260 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 2 243 839 тысяч тенге;
2) затраты – 3 626 789 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 59 277 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 103 537 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 44 260 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 440 297 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 440 297 тысячи тенге:
поступление займов – 103 537 тысячи тенге;
погашение займов – 44 260 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 381 020 тысяч тенге.
дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
"1-1.Учесть, что в районном бюджете на 2023 год предусмотрены целевые текущие трансферты сельским (города районного значения) бюджетам, выделяемые за счет средств районного бюджета в общей сумме 47 586 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм сельским бюджетам осуществляется на основании постановления акимата Бокейординского района."
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

60 823
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
4 337
010
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
2 659
3
Ақпараттық кеңiстiк
174 030
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
13 984
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
13 984
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
160 046
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
160 046
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
113 034
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
58 410
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30 142
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
28 268
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
54 624
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24 624
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
30 000
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
53 381
6
Жер қатынастары
21 847
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
21 847
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21 847
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
31 534
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
31 534
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
31 534
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
55 913
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
55 913
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
55 913
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
28 713
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу

60 823
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
4 337
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
2 659
3
Информационное пространство
174 030
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
13 984
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
13 984
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
160 046
006
Функционирование районных (городских) библиотек
160 046
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
113 034
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
58 410
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
30 142
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
28 268
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
54 624
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
24 624
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
30 000
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
53 381
6
Земельные отношения
21 847
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
21 847
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
21 847
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
31 534
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
31 534
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
31 534
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
55 913
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
55 913
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
55 913
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
28 713
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов